قیمت گاز طبیعی در اروپا به دنبال یک رالی ناشی از تابستان سوزان که شاهد افزایش تقاضای سوخت و عرضه کمتر از روسیه بود، کاهش یافت.

با این حال، نگرانی‌ها در بازارهای انرژی فراوان است. هوای گرم و خشک سطح آب رودخانه راین را کاهش داده است، شریان کلیدی برای رساندن همه چیز از زغال سنگ گرفته تا گازوئیل به کشورهای محصور در خشکی.
آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، به دلیل وابستگی شدید سنتی به منابع روسیه، یکی از بزرگترین ضربه‌ها را از بحران انرژی متحمل شده است. دولت خواستار کاهش مصرف است و نسبت به جیره‌بندی هشدار داده است و این هفته بر مصرف گاز مالیات وضع کرده است. همچنین برای راه‌اندازی پایانه‌های شناور برای واردات گاز طبیعی مایع عجله دارد.
به گفته کلاوس مولر، رئیس آژانس شبکه فدرال، تنظیم کننده انرژی کشور، در صورتی که روسیه به طور کامل عرضه را قطع کند، این کشور به اندازه کافی گاز ذخیره خواهد کرد تا دو ماه و نیم دوام بیاورد.
شرکت آلمانی Uniper SE که ماه گذشته با کمک مالی دولت نجات یافت، در نیمه اول بیش از ۱۲ میلیارد یورو ضرر خالص متحمل شد زیرا این شرکت در تلاش برای پر کردن شکاف‌های عرضه گاز روسیه است. پس از اینکه روسیه تحویل را محدود کرد، مجبور شدند سوخت را از بازار آزاد خریداری کند.
کلاوس-دیتر ماوباخ، مدیر اجرایی شرکت یونیپر گفت: «یونیپر برای ماه‌ها نقش مهمی در تثبیت عرضه گاز آلمان ایفا کرده است – به قیمت میلیاردها ضرر ناشی از کاهش شدید تحویل گاز از روسیه.»

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.