اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

نسل زِد یا Gen Z نامی است که بسیاری از محققان جمعیت‌شناسی به نسل فعلی جوانان داده‌اند. نسل Z گروه جمعیتی پس از نسل Y است که بیشتر به‌عنوان نسل هزاره شناخته می‌شود. کارکنان ورودی در بسیاری از صنایع امروزه متعلق به نسل Z هستند. نسلی که نسل Z را دنبال می‌کند، نسل آلفا است که شامل هرکسی می‌شود که بعد از سال ۲۰۱۲ به دنیا آمده است.

تعریف نسل Z – شباهت‌ها و تفاوت‌های آن‌ها با نسل‌های قبلی

مانند نسل هزاره، نسل Z با فناوری‌های جدید راحت است؛ زیرا از بدو تولد در یک محیط آموزشی متصل به اینترنت بزرگ شده‌اند. بسیاری از اعضای جوان گروه زمانی که نوپا بودند با تبلت‌های کامپیوتری بازی می‌کردند و اغلب دنیایی را بدون تلفن‌های هوشمند به یاد نمی‌آورند.

محدوده سنی نسل Z

گروه‌های نسلی به‌جای سن بر اساس سال تولد تعریف می‌شوند، بنابراین محدوده سنی ژن Z در طول زمان تغییر می‌کند. اکثر منابع موافق هستند که Gen Z از حدود سال ۱۹۹۷ شروع می‌شود و در حدود سال ۲۰۱۲ به پایان می‌رسد، بنابراین محدوده سنی نسل Z تقریباً بین ۱۲ تا ۲۵ سال است. بسیاری از قدیمی‌ترین اعضای نسل Z اکنون بخش قابل‌توجهی از نیروی کار را تشکیل می‌دهند.

ویژگی‌های نسل Z

از آنجایی‌که آن‌ها پس از ظهور اینترنت و در طول ظهور تلفن‌های هوشمند بزرگ شدند، نسلی دیجیتال محسوب می‌شوند. به‌این‌ترتیب، نسل Z به دلیل اختصاص زمان بسیار بیشتری به فعالیت‌های آنلاین یا اتصال به یک دستگاه هوشمند نسبت به نسل‌های قبلی متفاوت است.

ویژگی‌های نسل Z

روند دیگری که محققان از نسل Z مشاهده کرده‌اند، تمایل آن‌ها به آموزش مالی شخصی و ثبات است. بسیاری با تماشای تلاش والدین خود در رکود بزرگ اقتصادی دنیا رشد کرده‌اند. در نتیجه، آن‌ها نگران امور مالی آینده هستند و حتی راه‌های خلاقانه نیز برای کسب درآمد پیدا می‌کنند.

نسل Z در مقابل هزاره‌ها

نسل Z در مقابل هزاره‌ها

قبل از اینکه نسل Z به طور دقیق‌تر تعریف شود، آنها اغلب با هزاره‌ها جمع می‌شدند. این دو نسل شباهت‌ها و  ویژگی‌های مشترکی دارند:

  • دیدگاه‌های سیاسی مترقی
  • راحتی با تکنولوژی
  • حضور در رسانه‌های اجتماعی
  • تمرکز بر روی امور مالی شخصی

با این‌حال، چندین تفاوت قابل‌توجه بین هزاره‌ها و نسل Z وجود دارد – به‌اندازه‌ای که بتوان بین این دو گروه مرزی کشید و آن‌ها را جداگانه تعریف کرد:

  • عملگراتر
  • بسیار کارآفرین
  • نگران حریم خصوصی دیجیتال
  • چندوظیفه‌ای

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که آن‌ها تمایل دارند مستقل، سخت‌کوش، جسور و دارای تحصیلات عالی باشند. به دلیل مشکلات مالی که در دوران بزرگ‌شدن شاهد بودند، به نظر می‌رسد که انگیزه آن‌ها ثبات شغلی و انگیزه‌های مالی است. آن‌ها به‌عنوان متنوع‌ترین نسل، به مسائل «برابری» نیز توجه دارند و می‌خواهند برای سازمان‌هایی کار کنند که این موارد را در اولویت قرار می‌دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.