به گفته این شرکت، گوگل نتایج جستجوی خود را در تلاشی برای اولویت‌بندی «محتوای مردم، برای مردم» و مقابله با بلای طعمه‌ی کلیک، تغییر می‌دهد.

دنی سالیوان، از گوگل، در یک پست وبلاگی گفت:

«ما این را می‌دانیم که مردم محتوایی را که برای جلب کلیک‌ها طراحی شده باشد تا اطلاع‌رسانی به خوانندگان، مفید نمی‌دانند. بسیاری از ما ناامیدی از بازدید از یک صفحه وب را تجربه کرده‌ایم که به نظر می‌رسد آن چیزی که ما به دنبال آن هستیم را دارد، اما انتظارات ما را برآورده نمی‌کند. محتوا ممکن است بینش موردنظر شما را نداشته باشد، یا حتی ممکن است به نظر برسد که توسط یک شخص ایجاد نشده است.»

به‌اصطلاح «هرزنامه سئو»، محتوایی که به‌صراحت به‌منظور نمایش در صفحه‌های نتایج موتورهای جستجو نوشته می‌شود، مدت‌هاست که خاری در چشم شرکت‌هایی مانند گوگل بوده است. برای مقابله با آن، این شرکت هفته آینده «به‌روزرسانی محتوای مفید» را راه‌اندازی می‌کند.

این به‌روزرسانی تعدادی از اصلاحات در الگوریتم‌های رتبه‌بندی شرکت را پوشش می‌دهد که تلاش می‌کنند محتوایی را شناسایی کنند که «به نظر می‌رسد در درجه اول برای رتبه‌بندی خوب در موتورهای جستجو ایجاد شده است تا کمک یا اطلاع‌رسانی به مردم».

گوگل می‌گوید که در آزمایش‌های انجام شده، این به‌روزرسانی منجر به بهبودهای خاصی برای جستجوهای مربوط به آموزش آنلاین، هنر و سرگرمی، خرید و فناوری شده است.

سالیوان می‌گوید در یک مثال، جستجو در مورد یک فیلم اخیر گاهی اوقات می‌تواند مقالاتی را نشان دهد که به‌سادگی نظرات سایت‌های دیگر را جمع‌آوری می‌کند. اکنون، نتایج بیشتری را با اطلاعات منحصربه‌فرد و معتبر خواهید دید، بنابراین به‌احتمال زیاد چیزی را که قبلاً ندیده‌اید بخوانید.

البته برندگان و بازندگانی از چنین تغییراتی وجود دارد، و ناشران آنلاین ممکن است ترس داشته باشند که استراتژی‌های محتوایی، آن‌ها را در شبکه گرفتار کند.

گوگل در توصیه‌های خود برای «سازندگان محتوا» اشاره می‌کند که برخی از سیگنال‌هایی که برای کاهش رتبه نتایج جستجو استفاده می‌کند، این است که آیا یک وب‌سایت هدف یا تمرکز اصلی دارد یا خیر، و اینکه آیا «مخاطبان موجود یا موردنظر» وجود دارد که اگر مستقیم به صفحه موردنظر بیایند محتوای مفید را پیدا کنند.

در ماه‌های اخیر، گوگل تلاش‌های هماهنگی را برای مبارزه با این تصور که محصولات جستجوی این شرکت در طول زمان بدتر شده‌اند، آغاز کرده است. عناوینی مانند «این فقط شما نیستید، جستجوی Google واقعاً بدتر شده است» و «جستجوی Google بدتر شده است. این ترفندی است که مردم برای دورزدن آن پیدا کرده‌اند.»

افزایش تمایل شرکت به ارائه نتایج ساختاریافته، آگهی‌های پولی و پیوند به سایر سرویس‌های Google در بالای لینک‌های وب ساده، و همچنین بازی دائمی گربه و موش با هرزنامه SEO را مقصر می‌دانند و تمرکز بر روی سایت‌هایی مانند Reddit را برای یافتن پاسخ‌های مفید برای پرسش‌ها پیشنهاد کنید.

ناونیت الانگ که در تورنتو استار می‌نویسد، این فرایند را «نوعی چرخه معیوب» نامید. او عقیده‌ دارد:

«گوگل نتایج جستجو را اصلاح می‌کند تا تلاش و پیش‌بینی کند که مردم چه می‌خواهند، اما در پاسخ، کل فعالین این حوزه تلاش می‌کنند تا نتایج جستجو را با ارائه نسخه‌ای ارزان‌تر از آنچه که می‌خواهند به مردم بدهند، آلوده کنند.»

4.7/5 - (4 امتیاز)

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.