اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

این تحقیق که در مجله European Sociological Review در ماه ژانویه منتشر شد، نشان داد که هوش عمومی بالاتر با دستمزدهای بالاتر مرتبط است – اما فقط تا آستانه 57 هزار دلار در سال. فراتر از این مقدار، این مطالعه نشان داد که با افزایش دستمزدها، توانایی بالا می‌رود و افرادی که در 1٪ برتر قرار دارند، امتیاز کمی بدتر از افرادی که در سطح درآمدی بعدی قرار دارند، کسب می‌کنند.

نویسندگان این مطالعه که توسط مارک کوشنیگ، دانشیار ارشد جامعه‌شناسی تحلیلی در لینکوپینگ سوئد رهبری شد، نوشت: ما هیچ مدرکی پیدا نکردیم که نشان دهد افرادی که دارای مشاغل برتر هستند و دستمزدهای فوق‌العاده بالایی دریافت می‌کنند، سزاوارتر از کسانی هستند که فقط نصف این دستمزد را دریافت می‌کنند.

نویسندگان افزودند: «موفقیت شغلی خیره‌کننده به احتمال زیاد ناشی از روابط خانوادگی یا شانس است تا توانایی.»

این مطالعه توانایی شناختی 59,387 مرد سوئدی الاصل را در سن 18 یا 19 سالگی و درآمد آنها در یک دوره ۱۱ساله بین سنین 35 تا 45 را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. این تحقیق بر اساس یک آزمون استاندارد هوش بود که مردان به عنوان بخشی از خدمت اجباری سربازی انجام دادند که شامل آزمون‌های درک کلامی، درک فنی، توانایی تخیل و منطق بود.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که بیشترین درآمدها ممکن است متعلق به باهوش‌ترین افراد نباشند

زنان و مهاجران در این مطالعه گنجانده نشدند، زیرا خدمت سربازی برای آن گروه‌ها بین سال‌های 1971-77 و 1980-99، زمانی که داده‌های اولیه ثبت شد، اجباری نبود.

این تحقیق توانایی‌های غیرشناختی – مانند سطوح انگیزه یا مهارت‌های اجتماعی برتر – را که ممکن است به کارگران در کسب مشاغل پردرآمد کمک کند، در نظر نمی‌گیرد. نویسندگان این مطالعه همچنین محدودیت‌های دیگری را برای کار خود در نظر گرفتند: به‌عنوان‌مثال، باهوش‌ترین افراد ممکن است همیشه شغلی پردرآمد را به جای یک نقش جالب‌تر یا باارزش‌تر انتخاب نکنند.

با این حال، کوشنیگ فقدان همبستگی بین هوش و حقوق در سطوح بالا را به عنوان یک هشدار در مورد افزایش نابرابری درآمد بین ثروتمندترین افراد و بقیه افراد جامعه می‌داند. او گفت: با توجه به اینکه سوئد شکاف درآمدی نسبتاً کمی دارد، «می‌توانیم حدس بزنیم که ممکن است در مکان‌هایی مانند سنگاپور یا ایالات متحده شاهد این موضوع باشیم.»

او افزود: «تصمیم‌هایی که افراد با درآمد بالا می‌گیرند بر روی زندگی بسیاری از مردم تأثیرگذار است؛ بنابراین ما به عنوان یک جامعه باید افراد مناسب را در این پست‌های برتر داشته باشیم.»

منبع: bloomberg

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.