اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

هیلاری کلینتون در مقاله‌ای که اخیراً توسط نیویورک‌تایمز منتشر شد، در مورد عواقب وحشتناکی که می‌تواند ناشی از عدم تعهد ایالات متحده به تعهدات بدهی‌اش باشد، هشدار داد – که شامل این احتمال می‌شود که نقش دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی در خطر باشد. کلینتون در توضیح همین موضوع گفت:

بحث سقف بدهی در مورد مجوز دادن به هزینه‌های جدید نیست. این مربوط به پرداخت بدهی‌هایی است که قبلاً متحمل شده است. امتناع از پرداخت؛ مانند صرف‌نظرکردن از وام مسکن شما خواهد بود، آن هم با عواقب جهانی.

کلینتون معتقد است که عدم پرداخت بدهی‌ها می‌تواند منجر به «فروپاشی مالی جهانی» شود.

کلینتون در ادامه توضیح داد که دلار چقدر برای تجارت جهانی بین افراد، مشاغل و دولت‌ها اهمیت دارد. او ادعا کرد که آنها این کار را انجام می‌دهند «زیرا اعتماد دارند که آمریکا بدهی‌های خود را می‌پردازد، از حاکمیت قانون حمایت می‌کند و ثبات را تضمین می‌کند.» این امر به ایالات متحده برای اعمال تحریم‌هایی مانند تحریم‌های ایران و روسیه کمک زیادی کرده است.

او همچنین اظهار داشت که آنها در اوراق‌قرضه خزانه‌داری ایالات متحده سرمایه‌گذاری کرده‌اند و به دلیل ذکر شده به موسسات ایالات متحده وابسته هستند.

نگرانی کلینتون از سوءاستفاده چین و روسیه

به نظر می‌رسد کلینتون نگران شی جین‌پینگ چین و ولادیمیر پوتین از روسیه است. او معتقد است که با تضعیف اعتبار و دلار آمریکا، مبارزه بر سر سقف بدهی به دست شی جین‌پینگ از چین و ولادیمیر پوتین از روسیه است.

با توجه به تحریم‌های روسیه و طرح دلارزدایی بریکس، کلینتون عنوان کرد که پوتین و جین‌پینگ مشتاق کاهش سلطه دلار هستند. وزیر امور خارجه پیشین همچنین احتمال پیوستن سایر کشورها به این جنبش را مورد تاکید قرار داد. او افزود:

اگر کنگره به معاشقه با سقف بدهی ادامه دهد، درخواست‌ها برای کاهش ارزش دلار به‌عنوان ارز ذخیره‌سازی جهان بسیار بیشتر خواهد شد – و نه فقط در پکن و مسکو. کشورهای سراسر جهان شروع به پوشش ریسک خواهند کرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.