اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

در بخش نهایی، بررسی می‌کنیم که چگونه، با کالایی کردن خدمات ابری و با اجازه دادن به هر کسی برای ایجاد و کسب درآمد از محصولات و خدمات پیرامون داده‌ها، FVM می‌تواند پتانسیل کامل ایجاد یک اقتصاد داده باز تریلیون دلاری را داشته باشد.

ماشین مجازی فایل کوین (FVM) قابلیت برنامه‌ریزی کاربر را به فایل‌کوین می‌آورد

هدف نقشه راه فایل‌کوین تبدیل خدمات ابری به بازارهای بدون مجوز (Permissonless) است که هر ارائه‌دهنده می‌تواند خدمات خود را در آن معرفی کند. راه‌اندازی قراردادهای هوشمند در FVM در 14 مارس ۲۰۲۳ یک جزء حیاتی از این چشم‌انداز است زیرا FVM امکان برنامه‌ریزی کاربر را در اطراف سرویس‌های کلیدی شبکه فایل‌کوین می‌دهد: ذخیره‌سازی در مقیاس بزرگ، بازیابی و محاسبه بر روی داده.

چیزی که در مورد FVM هیجان‌انگیز است، توانایی هر توسعه‌دهنده برای استقرار قراردادهای هوشمند در شبکه است. می‌توان این را با لحظه‌ای که تلفن‌ها قابل برنامه‌ریزی شدند، مقایسه کرد: توانایی نوشتن و نصب برنامه‌ها به میزان قابل توجهی کارهایی را که مردم می‌توانستند با تلفن‌ها انجام دهند، افزایش داد و به دستگاه‌ها اجازه داد تا بسیار فراتر از قابلیت‌های نرم‌افزارهای از پیش نصب‌شده و کدگذاری شده عمل کنند. این لحظه نقطه عطفی برای نوآوری بود.

زمانی که فایل‌کوین توسط هر کسی از طریق FVM قابل برنامه‌ریزی باشد، پویایی مشابهی رخ خواهد داد. از آنجایی که بازار ذخیره‌سازی فایل‌کوین در حال حاضر سرویس اصلی است که در بلاکچین فایل‌کوین مستقر شده است، اولین کاربرد بزرگ FVM احتمالاً برنامه‌نویسی در مورد وضعیت ذخیره‌سازی فایل‌کوین خواهد بود. یعنی هر کسی می‌تواند (در محدوده‌های معین) نرم‌افزاری در مورد اینکه چه، چگونه، چه زمانی و توسط/برای چه کسی داده‌ها از طریق فایل‌کوین ذخیره می‌شود، بنویسد.

ماشین مجازی فایل‌کوین (FVM): چگونه کار می‌کند، موارد استفاده از آن چیست و چرا مهم است؟

در حالی که FVM مستقیماً با داده‌های ذخیره شده در شبکه فایل‌کوین تعامل ندارد (فقط ابرداده‌های آن)، اتوماسیون ذخیره‌سازی و خدمات مرتبط (مانند فهرست کننده‌های داده خارج از زنجیره، اوراکل‌ها) و تسویه ارزش را امکان‌پذیر می‌کند. این اتوماسیون بسیاری از موارد استفاده جدید را ارائه می‌دهد. به طور مصور، چند فرصت انتخابی (ذخیره‌سازی دائمی، DataDAOs، استیکینگ فایل‌کوین) را پیدا کنید که از مونتاژ بلوک‌های ساختمانی مختلفی که FVM در زیر به آنها دسترسی می‌دهد، به وجود می‌آید.

ماشین مجازی فایل‌کوین (FVM): چگونه کار می‌کند، موارد استفاده از آن چیست و چرا مهم است؟

این دستورالعمل‌های مصور را می‌توان به طور بی‌پایان با یکدیگر و اجزای دیگر (به عنوان مثال، ابزار توسعه‌دهنده، رابط‌های کاربر نهایی و غیره) دوباره ترکیب کرد.

آزاد شدن موارد استفاده توسط FVM

موارد استفاده FVM در دسته‌های زیر گروه‌بندی می‌شوند:

  • نصب و مدیریت داده‌ها: ابزارهایی که قراردادهای ذخیره‌سازی را خودکار می‌کنند تا قفل موارد استفاده مانند ذخیره‌سازی دائمی را باز کنند.
  • مدیریت داده و کسب درآمد: ابزارهایی که ایجاد جمعی، مدیریت و کسب درآمد از مجموعه داده‌های ارزشمند را تسهیل می‌کنند.
  • تامین مالی غیرمتمرکز: دسترسی به وثیقه برای هزاران ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی که خدماتی را در شبکه ارائه می‌کنند و ایجاد فرصت‌های جدید برای دارندگان توکن برای مشارکت فعال‌تر در اقتصاد فایل‌کوین.
  • کشف و تجزیه و تحلیل مشارکت‌کنندگان شبکه: خدمات اعتبار ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی یا اوراکل‌های بازیابی داده‌ها که فرصت‌های متمایز ایجاد می‌کنند و ممکن است قابلیت اطمینان ابر غیرمتمرکز را برای کاربرانش افزایش دهند.
  • یکپارچه‌سازی، قابلیت همکاری و سایر خدمات: پل‌های کراس چین برای ادغام با سایر اقتصادها یا استانداردهای NFT با ضمانت‌های ذخیره‌سازی داخلی، ابزارهای توسعه‌دهنده و موارد دیگر.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که به دلیل ماهیت نوترکیب موارد استفاده مبتنی بر FVM و وب ۳ ، کسب‌وکارها ممکن است در چندین مورد از این دسته‌ها فعالیت کنند.

ماشین مجازی فایل‌کوین (FVM): چگونه کار می‌کند، موارد استفاده از آن چیست و چرا مهم است؟

یکی از مزایای منحصربه‌فرد خدمات مبتنی بر FVM که در اقتصاد فایل‌کوین راه‌اندازی می‌شود، دسترسی به تعداد زیادی از ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی است که به دنبال افزایش سودآوری خود هستند. در فوریه ۲۰۲۳، ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی در شبکه فایل‌کوین به طور جمعی ۱۳۰ میلیون FIL را به عنوان وثیقه قفل کرده بودند تا تعهدات خود را برای حفظ امنیت شبکه و داده‌های مشتریان تضمین کنند.

علاوه بر این، ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی مجموعاً میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا مراکز داده‌ای که ظرفیت‌های عظیمی را فراهم می‌کنند، حفظ کنند. تا حدی به دلیل عدم وجود راه‌حل‌های دیفای، دسترسی به وثیقه و سایر تأمین‌های مالی امروزه نسبتاً دشوار است. در نتیجه، خدماتی که این هزینه‌ها را کاهش و پیچیدگی را برای ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی کاهش می‌دهند و/یا جریان‌های درآمد جدید را باز می‌کنند، بازار قابل‌توجهی را اشغال می‌کنند. این مزیت نیز فایل‌کوین را به یک لایه 1 متمایز تبدیل می‌کند.

خدمات مبتنی بر FVM همچنین ممکن است با فعال کردن راه‌حل‌های دسترسی به داده یا رمزگذاری که راه‌حل‌های فایل‌کوین را برای بخش‌های مشتریان جدید قابل اجرا می‌سازد، با دادن فرصت‌های بیشتر به SPها برای تمایز (به عنوان مثال، از طریق شهرت یا اعتبار) درآمد SP را افزایش دهد.

پل‌های کراس چین و ارسال پیام به سایر اکوسیستم‌های وب ۳ – که واردات و صادرات خدمات به/از فایل‌کوین را تسهیل می‌کنند، نیز فرصت‌های بزرگی را برای رشد نشان می‌دهند – هم در کاربرد برای شبکه فایل‌کوین (و در نتیجه تقاضا برای فضای فایل‌کوین) و هم برای افزایش کاربرد برای web3 به طور کلی. در کوتاه‌مدت، توسعه‌دهندگان ممکن است از فرصت‌های پیرامون که ساخت سرویس‌های ذکر شده در بالا را امکان‌پذیر می‌کند، استفاده کنند.

در مجموع، این فرصت‌ها بازارهایی با صدها میلیون دلار پتانسیل درآمد را نشان می‌دهند. ملاحظات مختلف نشان می‌دهد که چگونه ذینفعان می‌توانند توسعه هر حوزه را در اولویت قرار دهند. چارچوب زیر نمای کلی از ابعاد بالقوه‌ای را ارائه می‌دهد که ممکن است برای ارزیابی فرصت‌های باز شده توسط FVM استفاده شود.

ماشین مجازی فایل‌کوین (FVM): چگونه کار می‌کند، موارد استفاده از آن چیست و چرا مهم است؟

توانمندسازی افراد بیشتر برای آزادسازی پتانسیل کامل اقتصاد داده باز

مهم‌تر از همه، Web3 و فایل‌کوین، و به طور خاص FVM، به کالایی کردن خدمات ابری پرداخته‌اند و امکان تخصیص ارزش بهتر در اقتصاد داده را فراهم می‌کنند. این بخش توضیح می‌دهد که چرا این کالایی‌سازی مورد نیاز است و چگونه دسترسی به اقتصاد داده را باز می‌کند و راه‌هایی را گسترش می‌دهد که از طریق آن می‌توان ارزش ایجاد کرد، به دست آورد، و به طور عادلانه‌تر به اشتراک گذاشت.

بیاییم اقتصاد داده به عنوان پوشش کسب‌وکارها پیرامون تجزیه و تحلیل داده‌ها و تبدیل (مانند نرم‌افزار برای رمزگذاری، رمزگذاری و موارد دیگر)، دسترسی به داده‌ها و کسب درآمد (به عنوان مثال، سرویس‌های جریانی بر اساس تقاضا)، خدمات مالی که تراکنش‌های بین شرکت‌کنندگان در بازار را تسهیل می‌کنند و همچنین فروش سخت‌افزار مورد نیاز برای تامین انرژی این مشاغل، تعریف شود.

امروزه، اصول اصلی زیربنای این اقتصاد داده (به عنوان مثال، ذخیره‌سازی ابری و محاسبات، شبکه‌های تحویل محتوا و موارد دیگر) تحت سلطه چند شرکت بزرگ است. تسلط حاصل از چند بازیگر بزرگ نه تنها نقاط اصلی شکست را ایجاد کرده است، بلکه نوآوری را سرکوب کرده و قیمت‌ها را به طور مصنوعی بالا نگه داشته است.

Web3، فایل‌کوین و FVM می‌خواهند این بازیگران مسلط را به چالش بکشند: ترکیب‌پذیری و قدرت انگیزه‌های رمزنگاریاقتصادی به جامعه فایل‌کوین این امکان را می‌دهد تا به سرعت شبکه‌ای در حال گسترش و با قیمت رقابتی از ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی را راه‌اندازی کند. شبکه ذخیره‌سازی دسترسی آزاد فایل‌کوین در حال حاضر بزرگ‌ترین شبکه در نوع خود در جهان است و ظرفیت آن حتی برخی از ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی متمرکز تجاری را تحت‌الشعاع قرار داده است.

ثانیاً در اقتصاد داده امروزی ایجاد ارزش اغلب از مجموعه داده‌های تولید شده جمعی ناشی می‌شود (فکر کنید: کاربرانی که محتوا را برای شبکه‌های اجتماعی ایجاد می‌کنند و سایرین به آن علاقه نشان می‌دهند)، جذب آن ارزش تا حد زیادی در اقتصاد داده امروزی خصوصی شده است. این به دلیل این واقعیت است که مکانیسم‌هایی که به خوبی کار می‌کنند که به مبتکران داده اجازه می‌دهد مستقیماً در جمع‌آوری ارزش پیرامون مجموعه‌های داده‌ای که به طور جمعی ایجاد می‌کنند مشارکت کنند، با موفقیت در web2 ظاهر نشدند. در عوض، موثرترین راه برای کسب درآمد از مجموعه داده‌های ایجاد شده جمعی تبلیغات بود.

با این حال، فناوری Web3 از نظر ساختاری برای ردیابی و پاداش دادن به مشارکت‌کنندگان با استفاده از دفتر کل غیرمتمرکز آن موقعیت بهتری دارد. با FVM هر تعداد از طرف‌های غیروابسته می‌توانند از توکن فایل‌کوین (یا یک انتزاع لایه دو مبتنی بر FVM برای تشکیل یک گروه انگیزشی، حفظ و کسب درآمد از مجموعه‌های داده استفاده کنند. تصور کنید که افراد از کمک‌های خود به داده‌های آموزشی یک مدل هوش مصنوعی یا یک نمودار اجتماعی پول می‌گیرند. یا دایره‌المعارفی در حال گسترش که مستقیماً به فعال‌ترین مشارکت‌کنندگان خود پاداش می‌دهد – برخلاف اینکه اجازه دهد ارزش از طریق یک بنیاد واسطه جریان یابد.

با ظهور پروژه‌هایی مانند این، رشد ارزش احتمالاً تا حد زیادی به دسترسی به مجموعه داده‌های اختصاصی بستگی دارد. علاوه بر این، ماهیت باز و ترکیب‌پذیری چنین خدماتی نیز به کاربران این امکان را می‌دهد که نهاد خود را برای خروج حفظ کنند، به آن وفادار بمانند یا نگرانی‌های خود را در مورد خدمات داده‌محور بیان کنند.

به طور خلاصه، روندهای حول کالایی شدن و انتساب ارزش بهتر توسط FVM و فایل‌کوین نه تنها منجر به رقابت شدیدتر و فشار بیشتر برای نوآوری در تمام بخش‌های اقتصاد داده می‌شود، بلکه موقعیت فایل‌کوین را به عنوان بلاکچین لایه 1 مستحکم می‌کند.

ماشین مجازی فایل کوین (FVM) زمینه مناسبی برای رشد سریع اکوسیستم فایل کوین ایجاد می‌کند

FVM قفل توسعه برنامه‌ها، بازارها و سازمان‌هایی است که مقیاس و وسعت خدمات ارائه‌شده توسط ارائه‌دهندگان ابری متمرکز را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند.

این پتانسیل به شدت جامعه را هیجان‌زده کرده است: هفته‌ها قبل از راه‌اندازی رسمی FVM، صدها تیم در شبکه آزمایشی با FVM در حال ساخت هستند. به‌علاوه، هکاتون‌های خاص بالاترین تعداد ثبت‌نام را برای یک هکاتون انحصاری فایل‌کوین تاکنون تجربه کرده است.

کامیونتی فایل‌کوین به پرورش یک اکوسیستم کاملاً نوترکیب ادامه می‌دهد که بهترین ایده‌ها را تسریع می‌بخشد. FVM بسیار سازگار است، بنابراین پذیرش فناوری‌های Web3 در کنار سایر اکوسیستم‌ها و بلاکچین‌های L1 را تسریع می‌کند.

مشابه نحوه پشتیبانی یک کامپیوتر از چندین سیستم‌عامل، ماشین مجازی فایل‌کوین از چندین زمان اجرا پشتیبانی می‌کند. اولین زمان اجرا، ماشین مجازی فایل‌کوین Ethereum (FEVM) خواهد بود. این کار توسعه‌دهندگان EVM را که می‌توانند زیرساخت‌ها و پورت‌های آزمایش‌شده ابزار توسعه‌دهنده را بر روی قراردادهای هوشمند مبتنی بر EVM استفاده کنند، تسهیل می‌کند.

4.9/5 - (20 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.