اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

سال‌هاست که بانک‌های مرکزی از سیاست‌های پولی برای حفظ تورم در سطح هدف، معمولاً در سطح یا کمتر از ۲ درصد استفاده می‌کنند. در همین حال، دولت‌ها برای حفظ این تعادل اقتصادی به تلاش‌ها برای کنترل بدهی‌ها ادامه خواهند داد.

این در طول بحران مالی ۲۰۰۸، که ناشی از فعالیت بانک‌های سرمایه‌گذاری حریصی بود که وام‌های سمی صادر می‌کردند و از آن سود می‌بردند، از بین رفت. بیتکوین از عواقب سقوط اجتناب‌ناپذیر پس از آن، به‌عنوان پوششی در برابر بانک‌ها و مداخله آنها پدید آمد. بااین‌حال، شکست حوزه‌های مالی دوباره در حال وقوع است، زیرا تورم از کنترل خارج شده است و بانک‌های مرکزی برای مهار آن تلاش می‌کنند.

افزایش اهداف تورمی

همان‌طور که هفته گذشته توسط اکونومیست پیشنهاد شد، اهداف طولانی‌مدت تورم ۲ درصدی را می‌توان به ۴ درصد افزایش داد. در ۱۰ اکتبر، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل Circle، جرمی آلر، در واکنش به پیشنهاد ارائه‌شده توسط کامبرلند، ارائه‌دهنده نقدینگی ارز دیجیتال، درباره این پیشنهاد اظهار نظر کرد.

به گفته اکونومیست، بازنگری هدف تورم به سمت ۴ درصد به بانک‌های مرکزی این امکان را می‌دهد که هم‌زمان هم درآمد بادآورده‌‌ی بودجه‌ای داشته باشند و هم برای مقابله با بحران کاهش تورم برنامه‌ریزی کنند.

بااین‌حال، افزایش اهداف تورمی یک شیب لغزنده است زیرا می‌تواند منجر به از دست دادن ایمان به‌عنوان شکل دیگری از QE (کاهش کمی) شود. علاوه بر این، این باعث نابرابری می‌شود؛ زیرا سرمایه‌گذاری‌هایی که ضد تورم هستند تا حد زیادی برای اکثر مردم در دسترس نیستند.

سرمایه تمایل دارد به سمت دارایی‌هایی که در این زمان‌ها افزایش می‌یابند، جریان پیدا کند، و آنها به طور سنتی دارایی‌های دنیای واقعی مانند دارایی یا کالا بوده‌اند. کامبرلند اظهار داشت: بااین‌حال، یک کلاس دارایی دیجیتال جدید اکنون به طور جهانی در دسترس همه است، این یک رویداد تاریخی است.

تاثیر مثبت بر دارایی‌های دیجیتال

کریپتو در سال جاری ویژگی‌های محافظ تورم خود را از دست داده است؛ زیرا بازارها بیشتر شبیه به سهام فناوری عمل کرده‌اند و ارزش خود را در سال گذشته از دست داده‌اند. بااین‌حال، چرخه‌های بازار معمولاً چند سال طول می‌کشد، بنابراین یک تورم طولانی‌مدت می‌تواند برای دارایی‌های دیجیتال بسیار خوب باشد.

کامبرلند خاطرنشان کرد که کریپتو بیشتر یک «کاهنده پوشش ریسک» است تا یک «پوشش تورم».

او گفت: اما تورم پایدار و ممتد فقط شکل دیگری از تحقیر ارزهای فیات است – پس‌زمینه‌ای که کریپتوها در برابر آن عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند. این ویژگی‌ها را می‌توان به‌وضوح در کشورهایی مانند آرژانتین، ونزوئلا و ترکیه که پس از شکست ارزهای فیات خود به ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند، نشان داد.

منبع

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.