اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

وقتی مردم در مورد NFTها می‌شنوند، اولین چیزی که به آن فکر می‌کنند تصاویر دیجیتالی زیبا اما عجیب‌وغریب است. اما این تصاویر تنها یک بخش از دنیای بزرگ NFT هستند. NFTها می‌توانند هر چیزی باشند، از هنر گرفته تا موسیقی و حتی ویدئو.


نسخه صوتی این مقاله را از اینجا بشنوید:


NFT های موسیقی یک کلاس دارایی دیجیتال جالب هستند که می توانند آنچه را که امروزه به‌عنوان صنعت موسیقی می شناسیم، تغییر دهند.

در حال حاضر، NFT های هنر دیجیتال در حال تغییر آنچه چیزی هستند که ما فکر می کنیم هنر است و یا می تواند باشد. NFTهای موسیقی نیز ممکن است تغییراتی به همین اندازه جالب برای موسیقی ایجاد کنند.

اگر NFTهای موسیقی به‌خوبی عرضه شوند، می‌توانند موسیقی را غیرمتمرکز کنند و چیزهایی مانند برچسب‌ها، قراردادهای ضبط و حتی حمایت مالی را تسهیل و حتی از رده خارج کنند.

آنها می‌توانند ژانر جدیدی را باز کنند و به ما اجازه دهند از موسیقی به‌گونه‌ای لذت ببریم که پیش از این تجربه نکرده‌ایم.

NFTها و موسیقی

اگر قبلاً درباره NFT موسیقی نشنیده‌اید، سؤالات زیادی در مورد آن خواهید داشت. ممکن است بپرسید چگونه یک آهنگ می‌تواند در بلاک‌چین وجود داشته باشد؟ چگونه می‌توان آن را فروخت؟ چطور می‌شود آن را خرید؟ چه کسی یک NFT موسیقی می‌خرد؟

اینها همه سؤالات منطقی هستند. موسیقی NFT روش جدیدی برای شنوندگان برای خرید، اشتراک‌گذاری و حتی ساخت موسیقی است.

مانند NFTهای هنر دیجیتال، NFTهای موسیقی یک دارایی منحصربه‌فرد در نوع خود هستند که در بلاک‌چین وجود دارند. هش روی بلاکچین خود موسیقی نیست، بلکه ضبط آهنگ آن و مالک آن است.

دامنه NFTهای موسیقی در حال حاضر بسیار گسترده است. می‌توانید یک NFT موسیقی از هر آهنگی برای یک روند ۱۰ ثانیه‌ای TikTok تا یک آلبوم موسیقی راک واقعی داشته باشید.

محدودیتی وجود ندارد. حتی می‌تواند کل یک کمدی ویژه، یک موعظه یا یک سخنرانی سیاسی باشد. اصلاً می‌تواند هر چیزی باشد.

درحالی‌که NFTهای موسیقی ممکن است مانند NFTهای هنری دیجیتال تصورات عامه جامعه را جذب نکرده باشند، اما عملکرد بسیار خوبی دارند.

از زمانی که موج NFTهای موسیقی در سال ۲۰۲۱ شروع شد، هنرمندان متعددی سعی کردند NFTهای موسیقی را برای فروش به طرفداران ایجاد کنند.

حتی یک نمودار موسیقی NFT به نام Top of The Blocks وجود دارد که میزان موفقیت این NFTها را دنبال می‌کند.

چگونه NFTها می‌توانند آینده موسیقی را شکل دهند

در ابتدا، NFTهایی که نمودار را ایجاد کردند تا حدودی ارزان بودند و تنها تعداد کمی از آنها به مرز ۳۰۰ دلار رسیدند. اما وقتی مردم بیشتر به ایده این NFTها علاقه‌مند شدند، محبوبیت بیشتری پیدا کردند و به اوج حدود ۳۰۰۰ دلار رسیدند.

جای تعجب نیست که برخی از سلبریتی‌های معروف شروع به صحبت در مورد آنها کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال، اسنوپ داگ اعلام کرده است که قصد دارد Death Row Records را به اولین شرکت ضبط NFT تبدیل کند.

یونیورسال موزیک اخیراً به هنرمندان خود اجازه داد NFTهای موسیقی را در بلاکچین منتشر کنند.

در فوریه ۲۰۲۱، ژاک گرین، یکی از هنرمندان موسیقی الکترونیک، حقوق انتشار یک تک آهنگ کاملاً جدید با عنوان «Promise» را فروخت. فروش از طریق Foundation انجام شد و حدود ۱۳ اتر فروخته شد که در آن زمان حدود ۲۳۰۰۰ دلار بود.

نمونه‌های جالب دیگر NFT موسیقی شامل آهنگ منتشر نشده ویتنی هیوستون و توری لانز با آلبوم ۲۰۲۱ او When It’s Dark است.

چگونه NFTهای موسیقی می‌توانند آینده موسیقی را شکل دهند

اولین و مهم‌ترین راهی که NFTها می‌توانند آینده موسیقی را تغییر دهند، کسب درآمد است.

اگر یک چیز وجود دارد که مردم در تجارت موسیقی دست کم می‌گیرند، آن پول است. مردم به‌ندرت درک می‌کنند که چقدر پول برای هنرمندانی که به دنبال موفقیت هستند، مهم است.

هنرمندانی که در نهایت محبوبیت پیدا می‌کنند و موفق می‌شوند، اغلب به دلیل استعدادشان این کار را انجام نمی‌دهند – حتی اگر معمولاً استعدادی دارند – در عوض موفقیت کم‌وبیش به این موضوع بستگی دارد که چقدر می‌توانید برای بازاریابی هزینه کنید.

موسیقی درست مانند هر محصول دیگری در بازار است. موفقیت یک هنرمند خاص به استعداد بستگی دارد که در این مورد، کیفیت محصول و بودجه بازار است.

متأسفانه برای بسیاری از نوازندگان بااستعداد، به‌دست‌آوردن پول کافی برای پخش مطمئن موسیقی خود بدون شرکت‌های ضبط حریص، بسیار دشوار است.

NFT موسیقی این هنرمندان بااستعداد – اما ناموفق – را قادر می‌سازد تا موسیقی خود را مستقیماً به طرفداران خود بفروشند. آنها همچنین می‌توانند از پولی که از فروش موسیقی خود به دست می‌آید، برای ترویج هنر خود استفاده کنند.

این پول را می‌توان در مواردی مانند بازاریابی، تبلیغ برند و حتی فیلم‌برداری موزیک ویدئو سرمایه‌گذاری کرد.

حداقل یک نوازنده در حال حاضر از NFTهای موسیقی درست مانند آن استفاده می‌کند. ویولتا زیرونی در سال ۲۰۱۳ با شرکت در مسابقه X Factor به مقام سوم رسید. از آن زمان، او تمام تلاش خود را برای موفقیت در این بازار انجام داده است، اما پیشرفت بسیار کمی را تجربه کرده است.

یک روز، بعد از اینکه برای کریسمس به خانه رفت، مادرش درباره NFTها به او گفت و او تصمیم گرفت وارد این حوزه شود.

چگونه NFTها می‌توانند آینده موسیقی را شکل دهند

او پس از ماه‌ها تلاش و ترویج موسیقی خود در فضای دیسکورد و توییتر، سرانجام پیشرفت واقعی را مشاهده کرد. پس از حدود سه ماه او از فروش موسیقی خود به‌عنوان NFT هزاران دلار درآمد کسب کرد.

خوب است بدانیم ۱% هنرمندان برتر Spotify هرسال کمتر از ۵۰۰۰۰ دلار درآمد دارند. متأسفانه، این هنرمندان اغلب قراردادهایی را امضا می‌کنند که عملاً به آنها چیز خاصی زمینی پیشنهاد نمی‌کند.

NFT  موسیقی قدرت را دوباره به دست هنرمندان خواهد داد. آنها می‌توانند یک NFT را به قیمت ده‌ها هزار دلار بفروشند – پولی که ممکن است هرگز از درآمد پخش عمومی همان آهنگ‌ها به دست نیاورند.

در نهایت، NFTهای موسیقی دریچه جدیدی را برای همکاری خلاقانه بین هنرمندان باز می‌کند.

هنرمندان و نوازندگان دیجیتال می‌توانند برای ایجاد یک مجموعه موسیقی و هنر NFT گرد هم آیند، که یک شکل هنری منحصربه‌فرد خواهد بود. و این در تمام انواع هنر صادق است.

این واقعیت که NFTهای موسیقی می‌توانند قابل ارتقا باشند به این معنی است که نوازندگان می‌توانند به طور مؤثر محتوای جدید را بدون کمک DSP توزیع کنند.

صاحبان این NFTها حتی می‌توانند خودشان آنها را ارتقا دهند.

اما در واقعیت، آینده اساساً نامحدود و پیش‌بینی‌ناپذیر است، زیرا نمی‌توان گفت که NFTهای موسیقی چه شکلی می‌توانند داشته باشند.

چه چیزی می‌تواند NFTهای موسیقی را متوقف کند؟

اگر NFTهای موسیقی تا این حد انقلابی هستند، چرا امروزه به بخش مهمی از فرهنگ موسیقی تبدیل نشده‌اند؟

شاید بزرگ‌ترین مشکل NFTهای موسیقی این باشد که به‌عنوان یک مفهوم، نسبتاً جوان است. این ایده تنها حدود یک یا دو سال است که از نظر تجاری قابل‌اجرا بوده است و مدتی طول می‌کشد تا پتانسیل خود را نمایش دهد.

گذشته از آن، اکوسیستم NFT به‌طورکلی هنوز در مرحله رشد است. درحالی‌که سرعت توسعه زیاد است، هنوز به مقیاس عمومی نرسیده است، و به‌این‌ترتیب، محدودیتی برای دسترسی آن وجود دارد.

ازآنجایی‌که موسیقی یک بازی اعداد است، تا زمانی که تعداد زیادی از مردم شروع به استفاده از NFT نکنند، نوازندگان نمی‌توانند از NFT به‌عنوان کانال توزیع و کسب درآمد استفاده کنند.

آخرین دلیلی که NFTها هنوز تأثیرگذار نیستند، موانع فنی تا حدودی بالایی است که با آن درگیر هستند. هنرمندانی که می‌خواهند در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند، باید از این سد عبور کنند.

این مطمئناً بسیاری از هنرمندان را دلسرد می‌کند و آنها را از استفاده واقعی از NFTهای موسیقی باز می‌دارد.

چگونه نوازندگان می‌توانند وارد NFT شوند؟

اگر یک نوازنده هستید و می‌خواهید موسیقی NFT ایجاد کنید، در اینجا یک راهنمای کوتاه برای شما آورده شده است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که در مورد بازار NFT تحقیق کنید. بازارهای NFT وب‌سایت‌هایی هستند که در آن افراد NFTهایی را که ساخته‌اند، نمایش می‌دهند.

افراد همچنین می‌توانند پس از اتصال آن به کیف پول خود، NFT را از این سایت خریداری کنند.

چگونه NFTها می‌توانند آینده موسیقی را شکل دهند

بازارهای NFT معمولاً در بلاکچین وجود دارند و برای ایجاد NFT در بلاکچین، باید چیزی به نام هزینه گس (Gas) پرداخت کنید. این هزینه‌ای است که شما به شبکه می‌پردازید تا بتوانید اثر خود را مینت (Mint) کنید.

اگر دانش فنی زیادی ندارید، نگران نباشید. OpenSea و NFT Showroom به شما این امکان را می‌دهند که آهنگ یا آلبوم خود را به‌صورت NFT بدون دانش برنامه‌نویسی مینت کنید.

هنگامی که NFT خود را ایجاد کردید، کاری که باید انجام دهید بازاریابی آن است. بهترین راه برای بازاریابی NFTهای خود این است که با جامعه NFT موسیقی درگیر شوید. در فضاهای توییتر شرکت کنید.

بیشتر بخوانید: مجوز CC0 در NFT چیست؟

در جلسات گوگل شرکت کنید. به انجمن‌های دیسکورد بپیوندید. با جلب‌توجه به NFT، استعداد خود را به رخ بکشید تا مردم را مجاب کنید تا بر روی شما سرمایه‌گذاری کنند.

آن روی سکه

فضای NFT در سال‌های اخیر با کلاهبرداری مواجه بوده است، بنابراین هنرمندان باید مراقب محافظت از NFTهای خود باشند.

هنرمندان ممکن است مجبور باشند در کنار توکن موسیقی خود، ابزار بیشتری ارائه دهند، زیرا ممکن است مردم نخواهند آهنگی را خریداری کنند که بتوانند رایگان به آن در سرویس‌های پخش گوش دهند.

نتیجه‌گیری

هرچند هفته یکبار، در مورد چیز جدیدی می‌شنویم که ممکن است جهان را به طور قابل‌توجهی در حوزه کریپتو تغییر دهد. بسیاری از اوقات آنها در نهایت تبدیل به هیچ می‌شوند.

بااین‌حال، گاهی اوقات آنها در نهایت در مسیری درست قرار می‌گیرند. NFTهای موسیقی این‌گونه هستند.

اگر آنها به پذیرش انبوه برسند، تقریباً به‌طورقطع نحوه ارائه هنرمندان و همچنین نحوه لذت‌بردن دیگران از موسیقی را تغییر خواهند داد.

منبع: Dailycoin

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.