اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

راگ پول یک سناریوی رایج در امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای است که شامل کنار کشیدن (یا فرار) اعضای تیم از پروژه است. آنها پس از فروش توکن‌های خود به کاربرانی که شیفته هایپ پیرامون یک پروژه شده‌اند، پروژه را رها کرده و باعث ضرر و زیان زیادی برای افراد عادی می‌شوند. در این صورت ارزش توکن معمولاً به شدت کاهش می‌یابد و حتی تا در بعضی موارد به صفر می‌رسد.

در ادامه مواردی بررسی شده است که به کمک آن می‌توانید یک راگ پول بالقوه را تشخیص دهید.

وایت پیپر مبهم

وایت پیپر به منظور ارائه جزئیات و بررسی جنبه‌های مختلف یک پروژه انتشار می‌باید – از مدل کسب‌وکار، موارد استفاده، توکنومیک و… علاوه بر این، ابزاری برای برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران بالقوه است و آنچه پروژه در نظر دارد ارائه دهد را لیست می‌کند. اگر وایت پیپر مبهم باشد و نشان ندهد که پروژه چه هدفی دارد و چه چیزی را نمایندگی می‌کند، ممکن است در آینده سرمایه‌گذاران با رویداد راگ پول مواجه شوند.

اعتبار ضعیف تیم سازنده

وقتی یک تیم اعتبار کمی دارد یا اصلاً اعتبار ندارد، این احتمال وجود دارد که در آینده پروژه را رها کنند. برای تأیید اعتبار اعضای یک تیم بایستی تاریخچه، دستاوردها، سابقه اشتغال، ارتباطات در صنعت، رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر را بررسی کنید.

چگونه یک راگ پول (Rug Pull) بالقوه را تشخیص دهیم؟

انتظارات غیرواقعی از پروژه

وقتی پروژه‌ای ادعا می‌کند که بازده غیرواقعی برای کسانی به ارمغان می‌آورد که توکن‌های آن را خریداری می‌کنند، این می‌تواند یک نکته منفی در تجزیه و تحلیل آن باشد. درصد بازدهی که آنها ارائه می‌دهند ممکن است وسوسه‌کننده به نظر برسد. ویژگی‌هایی که پروژه ادعا می‌کند ارائه می‌دهد ممکن است غیر قابل دستیابی به نظر برسد. اگر موارد فوق اتفاق بیفتد، یک پرچم قرمز در کنار نام آن بگذارید.

لیست شدن فقط در صرافی‌های غیرمتمرکز

اکثر صرافی‌های غیرمتمرکز دارای یک سیستم لیست کردن عمومی هستند، به این معنی که هر کسی می‌تواند توکن خود را بدون هیچ فرایند تأییدی در آنجا لیست کند. اگر یک توکن فقط در صرافی‌های غیرمتمرکز لیست شده باشد، ممکن است در آینده یک راگ پول رخ دهد (این نمی‌تواند تنها دلیل باشد). هنگامی که یک پروژه را بررسی می‌کنید و متوجه می‌شوید که تنها چند کیف پول تعداد زیادی از توکن‌های پروژه را در اختیار دارند، این می‌تواند یک نشانه از راگ پول در آینده باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.