اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

پردازش بسته‌های تراکنش در بلاکچین اثبات سهام (PoS) بار زنجیره اصلی اتریوم را به شدت کاهش می‌دهد و تراکنش‌ها را سریع‌تر می‌کند. نرخ توان عملیاتی در لایه پایه اتریوم تقریباً 14 تراکنش در ثانیه است، در حالی که پالیگان این پتانسیل را دارد که تراکنش‌های بالاتری را در هر ثانیه انجام دهد.

هرکسی که می‌خواهد با به‌روزرسانی داده‌های تراکنش در سیستم در شبکه مشارکت داشته باشد، باید پالیگان را استیک کند. در شبکه پالیگان، وظیفه ولیدیتورها تضمین امنیت شبکه و افزودن تراکنش‌ها به بلوک‌ها است. استیک کردن، به کاربران این امکان را می‌دهد که توکن‌ها را در ازای پاداش از هر کمیسیونی که توسط ولیدیتورها دریافت می‌شود، سپرده کنند.

استیک کردن MATIC

هر کسی که به دنبال استیک کردن متیک است باید توکن‌ها را به ولیدیتور واگذار کند. سهامداران (استیک‌کنندگان) می‌توانند در برابر وجوه استیک شده پاداش کسب کنند. در حال حاضر، حداقل الزاماتی برای استیک کردن وجود ندارد، اگرچه ولیدیتورها می‌توانند حداقلی برای آن تعیین کنند. ولیدیتورها ممکن است برای این خدمات هزینه یا کمیسیون دریافت کنند. توکن‌های MATIC دارای یک دوره آزاد شدن (Unlock) تقریباً سه تا چهار روز هستند. سهامدارانی که مایل به خروج هستند فقط باید یک درخواست ارسال کنند.

این کمک می‌کند تا قبل از واریز وجوه برای هر یک از آنها، اعتبار ولیدیتورها را بررسی کنید. می‌توانید به داشبورد استیکینگ پالیگان مراجعه کنید تا اطلاعاتی در مورد ولیدیتورها، مشاهده معیارهایی مانند ولیدیتورهای فعال، زمان کار، کمیسیون و مقدار مورد نیاز برای استیک دریافت کنید. این معیارها ابزارهای ارزشمندی برای کمک به انتخاب ولیدیتور(های) قابل اعتماد هستند:

  • Uptime به تعداد بلوک‌های امضا شده در یک دوره زمانی خاص اشاره دارد. این برای هر ولیدیتور باید نزدیک به 100٪ باشد. در غیر این صورت، همانطور که در معیارهای عملکرد عمومی آنها منعکس شده است، نشان می‌دهد ولیدیتور غیر قابل اعتماد است.
  • نرخ کمیسیون درصد پاداشی است که ولیدیتور برای خدمات خود دریافت می‌کند.
  • مبلغ استیک نشان‌دهنده تعداد کل توکن‌های واگذار شده به ولیدیتور است.

نحوه استیک کردن متیک در متامسک

متامسک (Metamask) یک کیف پول رمزارزی غیرمتمرکز و غیرحضانتی است که با بلاکچین اتریوم در تعامل است. این کیف پول به عنوان یک برنامه موبایل و افزونه مرورگر در Google Chrome، Brave، Firefox، Opera و Edge قابل دسترسی است.

در ادامه مراحل استیک کردن MATIC در متامسک بیان شده است:

مرحله 1: متامسک را به مرورگر اضافه کنید.

نحوه استیک کردن پالیگان (MATIC) در کیف پول‌های متامسک، تراست والت و لجر

برای استیک کردن MATIC در متامسک، کاربران باید از وب‌سایت متامسک بازدید کرده و آن را به عنوان یک افزونه مرورگر نصب کنند. به «Download» بروید. می‌توانید بین مرورگر مورد استفاده فعلی و iOS یا Android یکی را انتخاب کنید. برای افزودن متامسک، گزینه دانلود را برای مرورگر انتخاب کنید.

مرحله 2: متامسک را به بلاکچین پالیگان متصل کنید.

متامسک با بلاکچین‌های مختلف سازگار است. برای اتصال متامسک به پالیگان، به «Networks» و «Add network» بروید. در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود، کاربران باید داده‌های مربوط به بلاکچین پالیگان را پر کنند.

نحوه استیک کردن پالیگان (MATIC) در کیف پول‌های متامسک، تراست والت و لجر

مرحله 3: توکن‌های MATIC را به متامسک منتقل کنید.

برای انتقال توکن‌های MATIC به کیف پول متامسک، آدرس را از کیف پول کپی کنید و آن را به عنوان آدرس مقصد در صرافی یا کیف پول دیگری وارد کنید. اکنون، توکن‌های MATIC را به متامسک منتقل کنید.

مرحله 4: متامسک را به کیف پول پالیگان متصل کنید.

در این لینک زیر روی Metamask کلیک کنید تا متامسک را به کیف پول پالیگان متصل کنید.

مرحله 5: متیک را از طریق متامسک استیک کنید.

هنگامی که اتصال برقرار شد، استیکینگ فعال می‌شود.

مرحله 6: متیک را واگذار (Delegate) کنید. ولیدیتور را انتخاب کنید که توکن‌ها به آن واگذار شوند.

نحوه استیک کردن پالیگان (MATIC) در کیف پول‌های متامسک، تراست والت و لجر

شما باید از کنترل پنل برای استیک کردن استفاده کند. بر روی دکمه Apps کلیک کنید و سپس Staking را انتخاب کنید. نام ولیدیتور را در نوار جستجو قرار دهید و روی «Delegate» کلیک کنید. تمام اطلاعات مرتبط، مانند تعداد توکن‌های استیک شده، زمان آپدیت و مقدار کمیسیون، در کنار نام ولیدیتور قابل مشاهده است.

مقدار MATIC را برای استیک کردن وارد کنید و روی «Continue» کلیک کنید. در پنجره افزونه، روی «Confirm» کلیک کنید. بسته به ترافیک ممکن است تراکنش چند دقیقه طول بکشد.

برای انجام یک تراکنش، استیک در MATIC و شروع دریافت پاداش، کاربران باید یک کوپن بخرند و هزینه گس را بپردازند. روی «Buy Voucher» کلیک کنید. جزئیاتی مانند حد و قیمت گس را مشخص کنید و معامله را مجدداً تأیید کنید.

اکنون واگذاری توکن‌ها کامل شده است. کاربران می‌توانند با استفاده از کنترل پنل «Stake More» مقدار بیشتری استیک یا پاداش را برداشت کنند. با این حال، توجه داشته باشید که تمام تراکنش‌های شبکه اتریوم با اتر پرداخت می‌شوند؛ بنابراین، شما باید اتریوم کافی در کیف پول برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها داشته باشید.

چگونه MATIC را در تراست والت استیک کنیم؟

تراست والت (Trust Wallet) یک کیف پول غیرمتمرکز موبایل برای ذخیره، مبادله و انتقال دارایی‌های کریپتویی است. در ادامه روند استیک کردن متیک در این کیف پول بیان شده است:

مرحله 1: یک کیف پول تراست والت راه‌اندازی کنید. سیستم‌عامل مورد نظر را انتخاب و برنامه را نصب کنید

اگر کاربران قبلاً از تراست والت استفاده کرده‌اند، می‌توانند کلمات کلیدی خود را وارد کنند. در غیر این صورت، آنها باید یک کیف پول جدید راه‌اندازی کنند.

اگر کاربر با کیف پول آشنا نیست، باید خط‌مشی رازداری و شرایط خدمات را بخواند و با آن موافقت کند، یک رمز عبور شش‌رقمی ایجاد و تأیید کند و از کیف پول با عبارت بازیابی نسخه پشتیبان تهیه کند.

از آنجایی که استیک کردن متیک در اتریوم اتفاق می‌افتد، به مقدار کافی ETH و MATIC در شبکه اصلی اتریوم نیاز است.

مرحله ۲: تراست والت را به پالیگان متصل کنید

وارد داشبورد استیکینگ پالیگان شوید و روی «Become a Delegator» کلیک کنید. از لیست کیف پول‌ها، “WalletConnect” را برای اتصال به تراست والت در پالیگان انتخاب کنید. یک کد QR روی صفحه ظاهر می‌شود.

نحوه استیک کردن پالیگان (MATIC) در کیف پول‌های متامسک، تراست والت و لجر

به برنامه تراست والت برگردید، به تنظیمات بروید و WalletConnect را انتخاب کنید. روی دکمه New Connection کلیک کنید. کد QR را در داشبورد استیکینگ پالیگان اسکن کنید. برای برقراری اتصال، روی “Confirm” کلیک کنید.

مرحله 3: واگذاری و تایید تراکنش

ولیدیتور را انتخاب کنید و روی «Delegate» کلیک کنید. تعداد کوین‌های MATIC را که قرار است استیک شود را وارد کنید و روی «Continue» کلیک کنید. برای تأیید تراکنش، تماس قرارداد هوشمند را در برنامه تراست والت تأیید کنید.

به داشبورد استیکینگ پالیگان برگردید و روی «Delegate» کلیک کنید. یک تماس قرارداد هوشمند دیگر را در برنامه تراست والت تأیید کنید. همه چیز فعال است و کاربران می‌توانند شروع به جمع‌آوری پاداش کنند.

نحوه استیک کردن با استفاده از لجر

کیف پول سخت‌افزاری لجر(Ledger) یک دستگاه محبوب برای ذخیره ارزهای دیجیتال است. قبل از استیک کردن MATIC با لجر، باید اطلاعات لازم را کسب کنید.

مرحله 1: آماده شدن برای استیک کردن

این فرایند با به‌روزرسانی Ledger Live به آخرین نسخه با استفاده از این لینک شروع می‌شود.

دستگاه لجر را به My Ledger متصل کنید و آخرین نسخه برنامه ETH را روی دستگاه لجر نصب کنید. امضای blind را در تنظیمات برنامه ETH فعال کنید. هنگامی که فرایند آماده‌سازی تکمیل شد، Ledger Live را ببندید یا ممکن است هنگام کار با متامسک مشکلاتی ایجاد شود.

کاربران همچنین باید مطمئن شوند که MATIC در حساب Ledger Ethereum ذخیره می‌شود و نه در حساب پالیگان، زیرا استیک کردن متیک در شبکه اتریوم اتفاق می‌افتد.

مرحله 2: حساب ETH Ledger را به متامسک متصل کنید

دستگاه لجر را به دسکتاپ متصل کنید و برنامه ETH را در داخل آن باز کنید. اکنون، حساب ETH Ledger را به متامسک متصل کنید.

پس از برقراری ارتباط، به برنامه کیف پول پالیگان بروید.

با دنبال کردن مراحل، حساب Ledger Ether خود را به متامسک متصل کنید.

پس از انجام این کار، به برنامه Polygon Web Walletبروید، “Connect to a Wallet” و سپس متامسک را انتخاب کنید.

وقتی متامسک در مرورگر باز شد، حساب لجر را انتخاب کنید، روی «Next» و سپس «Connect» کلیک کنید. در اینجا لجر از شما امضا می‌خواهد. روی Sign Message کلیک کنید و همزمان هر دو دکمه را برای تایید فشار دهید. اکنون متامسک به برنامه Polygon Wallet متصل شده است.

مرحله 3: یک ولیدیتور انتخاب کنید

در اینجا باید گزینه Polygon Staking را انتخاب کنید. در گوشه سمت راست بالای برنامه، روی دکمه «Login» کلیک کنید و دوباره متامسک را انتخاب کنید.

از لیستی که ظاهر می‌شود، ولیدیتور را انتخاب کنید. کاربران باید دو پارامتر را در نظر بگیرند: یک امتیاز بالا برای «نقطه بازرسی امضا شده» و یک «کمیسیون» پایین.

مرحله 4: واگذاری

روی دکمه “Delegate” کلیک کنید، مقدار MATIC را که قرار است استیک کنید را پر کنید و روی “Continue” کلیک کنید.در این مرحله اجازه دسترسی خواسته می‌شود.

حال کارمزد را بررسی کنید؛ اگر رضایت‌بخش به نظر می‌رسد، روی «Confirm» کلیک کنید.

“Accept and send” را انتخاب کنید و هر دو دکمه را به طور همزمان فشار دهید تا تراکنش امضا شود. اکنون Application is ready ظاهر می‌شود.

به برنامه Polygon Web Wallet برگردید، ولیدیتور را انتخاب کنید و روی «Delegate» کلیک کنید.

تراکنش را از طریق دستگاه‌های متامسک و لجر بررسی و تایید کنید. هنگامی که شبکه اتریوم تراکنش را تأیید کرد، روی صفحه نمایش Delegation Completed نمایش داده می‌شود.

سخن پایانی

به عنوان یک شبکه برجسته لایه 2، پروتکل پالیگان راه‌حلی است که به اتریوم در اندازه، امنیت، کارایی و موارد استفاده کمک می‌کند. متیک به عنوان واحد پرداخت و تسویه در شبکه به تامین انرژی سیستم کمک می‌کند. شبکه Matic در سال 2020 راه‌اندازی شد، در فوریه 2021 به پالیگان تغییر نام داد و توسط توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز سازگار با اتریوم استفاده می‌شود.

پروتکل پالیگان در قابل استفاده کردن اتریوم و بیرون کشیدن آن از آشفتگی‌هایی که بلاکچین پس از رشد سریع در آن قرار گرفته بود، بسیار مفید بوده است. تراکنش‌ها ساعت‌ها به دلیل عدم مقیاس‌پذیری گیر کرده بودند و هزینه اجرای تراکنش‌ها اغلب بیشتر از خود مبلغ تراکنش بود. پروتکل پالیگان به طور موثر اتریوم را به یک سیستم چند زنجیره‌ای تمام‌عیار با مزایای تمرکززدایی و سرزندگی اتریوم تبدیل کرده است.

این صرفا یک مطلب آموزشی است. ریسک هرگونه معامله و استیکینگ برعهده شماست.

منبع: cointelegraph

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.