اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

رمزارزها احتمالاً گیج‌کننده‌ترین دارایی در بازار مالی هستند که تاکنون ابداع شده است. به‌هرحال، این اولین تلاش در تاریخ بشر برای ایجاد یک ارز غیرمتمرکز است که نه‌تنها توسط بازیگران غیرمتمرکز ایجاد می‌شود، بلکه توسط آنها نیز حفظ می‌شود.

بسیاری از سردرگمی در کریپتو از گیج‌کننده بودن خود کریپتو ناشی نمی‌شود. در عوض، از این واقعیت سرچشمه می‌گیرد که بازاری جدید در تاریخ اقتصادی ظهور کرده است.

ازاین‌رو بسیاری از اصول اساسی این بازار می‌توانند برای افراد عادی بیگانه باشند. این یکی از دلایلی است که مردم به مجموعه‌ای از افسانه‌های موذیانه درباره کل بازار اعتقاد دارند.

در این مقاله، به بررسی پنج مورد از رایج‌ترین افسانه‌ها می‌پردازیم و درعین‌حال آن‌ها را نیز از بین می‌بریم.

کریپتو مدی است که به‌زودی از بین خواهد رفت

بسیاری از مردم بر این باورند که ارزهای دیجیتال صرفاً یک مد هستند که به‌زودی بی‌سروصدا از بین خواهند رفت.

به دلیل این باور، آنها هیچ توجهی به رمزارزها ندارند و حتی با آن دشمنی هم دارند. ممکن است کسی استدلال کند که فقط افراد ناآگاه در حوزه مالی این را باور دارند. اما این درست نیست.

بزرگ‌هایی مانند وارن بافت عقیده دارند که ارزهای دیجیتال دقیقاً مانند شوق تولیپ در قرن هفدهم است. «شیدایی لاله» دوره‌ای در قرن هفدهم بود که گونه خاصی از لاله به دلیل شکل آن به قیمت‌های فوق‌العاده‌ای فروخته می‌شد.

حبابی از حدس و گمان برای حدود سه سال دست‌نخورده باقی ماند تا اینکه ناگهان سقوط کرد. جای تعجب نیست که شیدایی لاله در آنجا متوقف شد و دیگر تکرار نشد.

۵ افسانه بزرگ در مورد ارزهای دیجیتال که از بین خواهند رفت

در اکتبر ۲۰۱۸، درحالی‌که بیتکوین به‌سختی از مهم‌ترین افت قیمت خود بهبود می‌یافت، اقتصاددان نوریل روبینی استدلال کرد که بیتکوین یک کلاهبرداری غول‌پیکر است.

به طور تصادفی، اظهاراتی مانند این اغلب در بازارهای نزولی منتشر می‌شود، که بازارهایی هستند که صنعت کریپتو در آن دچار بحران جدی می‌شود.

نظر شما در مورد ارز دیجیتال هر چه باشد؛ آنها طرز فکر ما را در مورد پول، سرمایه‌گذاری پول و خرج‌کردن پول تغییر می‌دهند. و آنها عمدتاً این کار را برای بهترشدن انجام می‌دهند.

مهم‌ترین کاربرد ارز دیجیتال این است که به شبکه‌های غیرمتمرکز و افراد این ظرفیت را می‌دهد تا پول خود را در اختیار داشته باشند.

نوآوری‌هایی که کریپتو از نظر شفافیت به‌تنهایی انجام داده است به این معنی است که همیشه وجود خواهد داشت و همیشه کاربردی خواهد داشت.

احتمالاً هیچ مدرکی بزرگ‌تر از این که حتی بانک‌های مرکزی نیز شروع به ایجاد ارزهای رمزنگاری شده خود کرده‌اند، وجود ندارد.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ممکن است فنجان چای شخصی شما (یا واقعاً برای هرکسی) نباشد، اما ثابت می‌کنند که ایده پول دیجیتال قابل‌قبول است؛ زیرا حتی موسسات سنتی نیز برای توسعه ارزهای دیجیتال برنامه‌ریزی می‌کنند.

ارزهای دیجیتال به محیط‌زیست آسیب می‌رسانند

این افسانه عنصر کوچکی از یک حقیقت بزرگ را می‌گیرد و آن را به چیزی تبدیل می‌کند که نه‌تنها مضحک بلکه نادرست است.

مردم فکر می‌کنند که ارزهای دیجیتال به دلیل چیزی به نام اثبات کار (PoW) برای محیط‌زیست خطرناک هستند.

PoW به این معنی است که کامپیوترهای موجود در شبکه غیرمتمرکز باید مسائل پیچیده الگوریتمی را به‌سرعت تکمیل کنند تا ثابت کنند که در شبکه سهمی دارند.

معنای اصلی آن این است که برخی از شبکه‌ها از قدرت محاسباتی برای تأیید تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و افزودن رمزارزهای جدید به شبکه استفاده می‌کنند.

در ابتدا امکان استفاده از لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت برای تکمیل این مشکلات فراهم بود.

بیشتر بدانید: ریفای (ReFi) چیست؟

اما با گسترش شبکه، دشواری الگوریتم‌ها نیز افزایش یافت. و همان‌طور که آنها رشد کردند، نیازها برای رایانه‌هایی که می‌توانستند آنها را حل کنند نیز افزایش یافت.

امروزه رایانه‌هایی که می‌توانند این مسائل الگوریتمی را حل کنند گران هستند و انرژی زیادی مصرف می‌کنند. به همین دلیل است که مردم فکر می‌کنند این مصرف انرژی برای محیط‌زیست مضر است.

اما دو دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد این ادعاها خیلی هم درست نیست. اولین مورد این است که تعداد بسیار کمی از شبکه‌های غیرمتمرکز وجود دارند که بر روی اثبات کار (PoW) اجرا می‌شوند.

در عوض، اکثر آنها بر روی اثبات سهام (PoS) اجرا می‌شوند، که یک مکانیسم توافقی است که همان کار PoW را انجام می‌دهد اما ۹۹٪ انرژی کمتری مصرف می‌کند. در حال حاضر، بسیاری از شبکه‌های PoW حتی در حال تغییر به PoS هستند.

۵ افسانه بزرگ در مورد ارزهای دیجیتال که از بین خواهند رفت

دلیل دوم این است که ماینرهای بیتکوین، بزرگ‌ترین شبکه PoW، تلاش زیادی می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که شبکه از انرژی سبز به‌جای سوخت‌های فسیلی ارزان استفاده می‌کند. و این تلاش‌ها تا حدودی موفقیت‌آمیز بوده است.

اگر کسی بگوید که بیتکوین برای محیط‌زیست مضر است، ممکن است یک جمله درست باشد. بااین‌حال، تعمیم آن به همه رمزارزها آن را به یک افسانه تبدیل می‌کند، زیرا رمزارزهای بسیار بیشتری از بیتکوین وجود دارند.

کریپتو بیشتر برای مقاصد غیرقانونی استفاده می‌شود

یکی از بزرگ‌ترین افسانه‌ها در مورد کریپتو این است که عمدتاً راه را برای جرم و جنایت هموار می‌کند. اما چنین ادعایی، به‌سادگی درست نیست.

کریپتو یک بازار مالی است و مانند هر بازار مالی دیگری که در تاریخ بشر وجود داشته است، دارای بازیگران جنایتکار است.

قبل از تولد کریپتو، پول‌شویی‌ها از بازارهای مالی سنتی استفاده می‌کردند و اغلب موفق بودند. مطمئناً این بدان معنا نیست که آن بازارها لانه دزدان بودند.

۵ افسانه بزرگ در مورد ارزهای دیجیتال که از بین خواهند رفت

تحقیقات نشان داده است که فعالیت غیرقانونی در رمزارزها بسیار کمتر از آنچه فکر می‌کنید وجود دارد. و بسیاری از تخلفاتی که از طریق بلاکچین انجام می‌شود، جزئی هستند. آنها جرایم جدی مانند قاچاق انسان، پول‌شویی یا تروریسم نیستند.

محققان تقریباً به‌اتفاق آرا موافقند که جرایم جدی‌تری با استفاده از ابزارها یا بازارهای مالی قدیمی یا سنتی نسبت به کریپتو انجام می‌شود.

مردم بر این باورند که ازآنجایی‌که رمزارزها غیرقانونی هستند (که یک افسانه دیگر است)، اساساً بازاری رایگان برای همه خواهد بود که در آن سارقان تمام آنچه را که دارند، قاچاق می‌کنند. اما این دروغ است.

شستن پول از طریق کریپتو آسان نیست. سازمان‌های مجری قانون می‌توانند کوین‌های غیرقانونی را هدف قرار داده و حتی عملیات را در بعضی مواقع متوقف کنند. می‌توان این کوین‌ها را پس از انتقال به صرافی توقیف کرد.

در نهایت، اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق معاملات ارزهای دیجیتال در شبکه‌های متمرکز انجام می‌شود. این شبکه‌ها مانند هر بانک معمولی توسط دولت نظارت می‌شوند.

این ایده که کریپتو یک غرب وحشی است، درست نیست و یک افسانه است.

کریپتو قانون‌گذاری نشده است

اگر منصف باشیم، این تقصیر شما نیست چنانچه این افسانه را باور دارید. ازاین‌گذشته، کریپتو بر این ایده بنا شد که تمرکزگرایی و مقررات مربوط به آن را از بین ببرد.

اما این فقط در تئوری است. در واقعیت، بیشتر معاملاتی که در کریپتو انجام می‌شوند در صرافی‌های متمرکز هستند و آن‌ها در چارچوب معینی فعالیت می‌کنند. گذشته از آن، ایالات متحده تمایل خود را برای ارائه یک چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال نشان داده است.

در مارس ۲۰۲۲، رئیس‌جمهور بایدن لایحه‌ای را برای اطمینان از توسعه مسئولانه دارایی‌های دیجیتال امضا کرد.

صرافی‌هایی که می‌خواهند در ایالات متحده تأسیس شوند، باید مجوز بگیرند و تحت محدوده نظارتی قانون رازداری بانکی قرار می‌گیرند. این بدان معنی است که آنها باید در FinCEN ثبت‌نام کنند، سوابق مناسب را حفظ کنند و یک سیستم AML/CFT را پیاده‌سازی کنند.

گذشته از آن، SEC گفته است که کریپتو را اوراق بهادار می‌داند و به همین دلیل قوانین اوراق بهادار را برای کیف پول‌ها و صرافی‌های دیجیتال اعمال می‌کند. تا حدی به همین دلیل است که SEC در حال حاضر با سازندگان ریپل دعوای حقوقی دارد.

همان‌طور که کریپتو به رشد خود ادامه می‌دهد، چارچوب نظارتی پیرامون آن نیز رشد می‌کند و همچنین انعطاف‌پذیرتر می‌شود.

همه باید در کریپتو سرمایه‌گذاری کنند

دو نوع از مردم وجود دارند که در مورد کریپتو صحبت می‌کنند. دسته اول کسانی هستند که می‌گویند همه اینها کلاهبرداری است، و دسته دوم عقیده دارند که این بهترین چیز در حال حاضر برای سرمایه‌گذاری است.

ادعای هیچ یک از طرفین کاملاً صحیح نیست و موقعیت واقعی جایی در وسط است. پروژه‌های مشکوک زیادی در کریپتو وجود دارد و اگر روی آنها سرمایه‌گذاری کنید، پول خود را از دست خواهید داد.

اگر به دلیل ترس از دست دادن موقعیت (فومو) به اکوسیستم هجوم ببرید، به‌احتمال زیاد به‌خاطر آن تنبیه خواهید شد.

بسیاری از پروژه‌های کلاهبرداری مانند پروژه‌های واقعی به نظر می‌رسند. به همین دلیل مهم است که هنگام سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار مراقب باشید.

اگر نمی‌توانید در مورد کوین‌هایی که می‌خواهید بخرید، تحقق کنید یا یاد بگیرید، نباید به کریپتو وارد شوید. این بازی برای همه نیست.

منبع: Dailycoin

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.