اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

اتهامات کلاهبرداری اخیر علیه غول دارایی‌های دیجیتال جاستین سان و توکن TRX بر صرافی رمزارز Huobi Global سایه افکنده است. بر اساس داده‌های DeFiLlama، ترون، ۱۸/۶۶ درصد از ذخایر هوابی را تشکیل می‌دهد. از آنجایی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده جاستین سان را به دستکاری در بازار و نقض قوانین اوراق بهادار متهم می‌کند، تردید در مورد مشروعیت TRX ممکن است ثبات موقعیت مالی این صرافی را تهدید کند.

در روزهای گذشته SEC ادعا کرد که جاستین سان بازار را برای معاملات TRX دستکاری کرده است. در نتیجه، این گزارش به کاهش ۱۷٫۶۰ درصدی ارزش توکن TRON شد. سان این اتهامات را رد کرده و مدعی است که شکایت SEC فاقد ارزش است. گفته‌های سان به TRX کمک کرد که تا حدی از افت قابل توجهی که پس از اعلام SEC متحمل شده بود، بهبود یابد.

فشار SEC بر جاستین سان – بررسی داده‌ها و ذخایر صرافی هوابی

با این حال، عدم‌اطمینان در مورد آینده TRX نگرانی‌ها را در مورد هوابی در بخش دارایی‌های دیجیتال پس از فروپاشی صرافی FTX دوباره برانگیخته است.

ذخایر هوابی شامل مقادیر قابل توجهی از توکن بومی آن، HT است. در مجموع، توکن‌های TRX و HT مجموعاً 41/89٪ از ذخایر این صرافی کریپتو را تشکیل می‌دهند.

فشار SEC بر جاستین سان – بررسی داده‌ها و ذخایر صرافی هوابی

فروپاشی اخیر صرافی FTX و توکن بومی آن FTT، بازارهای ارزهای دیجیتال را به طور فزاینده‌ای نسبت به توکن‌های بومی محتاط کرده است، زیرا سقوط آنها می‌تواند به شدت بر صرافی‌ها تأثیر بگذارد. علی‌رغم تضمین‌هایی که صرافی‌های ارز دیجیتال مبنی بر حفظ دارایی‌های کافی برای حمایت از سپرده‌های سرمایه‌گذاران دارند، درخواست‌ها برای ممیزی (Audit) کامل ادامه دارد.

آدام کوکران، شریک تجاری در Cinneamhain Ventures، استدلال می‌کند که تحولات اخیر ممکن است دلیلی باشد بر اینکه چرا جاستین سان برخی از توکن‌های خود را می‌فروشد و احتمالاً دارایی‌ها را به پول نقد تبدیل می‌کند.

هوابی ممکن است به خطر بیفتد

بر اساس داده‌های کرپیتوکوانت، کل ذخایر هوابی به ۳,۱ میلیارد دلار می‌رسد. اگر میزان توکن‌های بومی را از این عدد کم کنیم، میزان ذخایر به حدود ۱,۸ میلیارد دلار کاهش می‌یابد. این پایین‌ترین نسبت Clean Reserve در میان هشت صرافی است.

کرپیتوکوانت در این گزارش در مورد خطرات بالقوه نقدینگی هشدار می‌دهد – در صورتی که یک توکن بومی که توسط صرافی صادر شده است درصد قابل توجهی از کل ذخایر صرافی را نمایندگی کند.

فشار SEC بر جاستین سان – بررسی داده‌ها و ذخایر صرافی هوابی

هوابی به نگرانی‌ها در مورد میزان HT و TRX در ذخایر خود پاسخ داده است. صرافی اعلام کرد که ذخیره قوی و سالمی برای مقابله با خطرات احتمالی دارد.

در اوایل سال جاری، جاستین سان در دو مرحله ۱۰۰ میلیون دلار استیبل‌کوین به هوابی تزریق کرد تا بنیه مالی صرافی را تقویت کند. آخرین انتقال در ماه مارس رخ داد – زمانی که نگرانی‌ها در مورد این صرافی افزایش یافته بود. در همین حال، مورد قبلی در ژانویه پس از اینکه هوابی موجی از برداشت‌ها را تجربه کرد، اتفاق افتاد.

صرافی ادعا می‌کند که مجموع ۲۰۰ میلیون دلار از سرمایه شخصی جاستین سان تامین شده است.

فشار SEC بر جاستین سان – بررسی داده‌ها و ذخایر صرافی هوابی

طبق گزارش‌ها، در سال ۲۰۲۲، سان حدود ۱ میلیارد دلار برای به دست آوردن ۶۰ درصد سهام هوابی هزینه کرده است. با این حال، او مالکیت اکثریت سهام را رد کرده و اصرار دارد که تنها به عنوان مشاور همکاری می‌کند.

بر اساس داده‌های CryptoCompare هوابی در فوریه 2023 حجم معاملات ماهانه ۱۱ میلیارد دلاری را ثبت کرد.

منبع: beincrypto

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.