ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

بر اساس گزارش اخیر Chainalysis، حجم تراکنش‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال به ۲۰.۱ میلیارد دلار می‌رسد که برای دومین سال متوالی رشد را نشان می‌دهد.

در این گزارش آمده است: ما باید تاکید کنیم که این یک تخمین با آستانه پایین است – اندازه‌گیری حجم تراکنش‌های غیرقانونی مطمئناً در طول زمان با شناسایی آدرس‌های جدید مرتبط با فعالیت غیرقانونی افزایش می‌یابد.

این رقم عواید حاصل از جرایم غیر رمزنگاری مانند قاچاق مواد مخدر شامل پرداخت با ارزهای دیجیتال را در بر نمی‌گیرد.

از 20.1 میلیارد دلار، 44 درصد مربوط به فعالیت‌های مرتبط با نهادهای تحریم شده است. سال گذشته، ایالات متحده سرویس‌دهنده‌های میکسر ارزهای دیجیتال Blender و Tornado Cash را به اتهام استفاده از آنها برای پول‌شویی میلیاردها دلار از کره شمالی تحریم کرد.

علاوه بر این، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده (OFAC) برخی از شدیدترین تحریم‌های کریپتویی خود را در سال 2022 اجرا کرد. تخمین زده شده است که تحریم‌های OFAC در دو ماه گذشته 15 میلیون دلار درآمد احتمالی برای مجرمان سایبری هزینه داشته است.

جرایم مرسوم مربوط به کریپتو کاهش یافته است

نکته مثبت این گزارش این است که حجم تراکنش‌های مربوط به جرایم مرسوم‌تر مرتبط با ارزهای دیجیتال، مانند بازاریابی دارک نت و تامین مالی تروریسم، کاهش یافته است. در مقابل، درصد وجوه ارز دیجیتال به سرقت رفته نسبت به سال قبل 7 درصد افزایش یافته است.

جرایم مرسوم مربوط به کریپتو کاهش یافته است

طبق گزارش Chainalysis، تحقیقات قبلی نشان داده است که کلاهبرداری‌های کریپتو در بازارهای نزولی سود کمتری دارند.

شایان ذکر است که فعالیت‌های غیرقانونی کریپتو برای اولین‌بار از سال 2019 افزایش یافته است و از 0.12 درصد در سال 2021 به 0.24 درصد در سال 2022 رسیده است.

جرایم مرسوم مربوط به کریپتو کاهش یافته است

علاوه بر این، فعالیت غیرقانونی در ارزهای دیجیتال شامل کمتر از 1٪ از حجم کلی این بازار است. اگرچه جرایم مرتبط با کریپتو در سال 2022 افزایش یافت، Chainalysis عقیده دارد که این روند نزولی باقی مانده است.

منبع: Cryptoslate

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.