شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی بایننس
نقض قوانین فدرال برای درآمدی میلیون دلاری بایننس
نهنگ‌های خفته بیتفینکس ۱۲ هزار بیتکوین از پوزیشن‌های خود خارج کردند

هند احتمالاً در سال جاری جایگاه سریع‌ترین رشد اقتصادی خود را از دست بدهد، زیرا رشد اقتصادی تحت تأثیر تضعیف تقاضا در داخل و خارج از کشور قرار گرفته است.

بر اساس اولین برآورد رسمی که روز جمعه توسط وزارت آمار منتشر شد، تولید ناخالص داخلی در سال مالی منتهی به مارس 7 درصد رشد خواهد کرد.

این در مقایسه با پیش‌بینی رشد 6.8 درصدی بانک مرکزی هند و همچنین برآوردها در نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان است.

این عملکرد به دنبال رشد 8.7 درصدی در سال گذشته است و به لطف افزایش قیمت انرژی، پس از رشد 7.6 درصدی عربستان سعودی در رتبه دوم خواهد بود.

آدیتی نایار، اقتصاددان در .ICRA Ltd در دهلی‌نو گفت: اعداد مطابق با برآورد ما هستند. او افزود که مصرف داخلی پررونق، هرچند مختلط، باید بتواند درد ناشی از صادرات ضعیف را از بین ببرد.

نمودار رشد آهسته اقتصاد هند

هند شروع خوبی در سال مالی جاری داشت، با این انتظار که تقاضا باعث بهبود در سومین اقتصاد بزرگ آسیا شود.

اما خوش‌بینی‌ها به سرعت محو شد؛ زیرا سیاست‌های پولی بی‌سابقه‌ای که توسط بانک‌های مرکزی برای کاهش تورم اعمال می‌شود، بسیاری از اقتصادهای پیشرفته را به سمت رکود سوق می‌دهد و رشد سایر کشورها را کاهش می‌دهد.

بانک مرکزی هند، که تا کنون در این سال مالی، نرخ پایه خود را 225 واحد افزایش داده است، هنوز به سمت انقباض حرکت نکرده است.

بیشتر اقتصاددانان انتظار دارند که بانک مرکزی در بررسی سیاست بعدی خود در 8 فوریه، نرخ را افزایش دهد، زیرا تورم اصلی همچنان ثابت است.

منبع: Bloomberg

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.