بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان، از جمله نزدیک به ۶۰ درصد از کلکسیونرها با درآمدی بین ۲۵۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا گفتند که تورم به‌هیچ‌وجه رفتار جمع‌آوری آثار هنری آنها را تغییر نداده است، بر اساس گزارش Artsy’s Art Collector Insights، برای کسانی که درآمدی بیش از ۵۰۰۰۰۰ دلار دارند، تقریباً از هر چهار نفر، سه نفر گفتند که تورم هزینه‌کرد آنها برای هنر را تغییر نداده است.

این گزارش بر اساس نظرسنجی از بیش از ۱۰۰۰ کلکسیونر، دنبال‌کننده و کاربر از ژوئن تا جولای است.

داستین کیم، مدیر ارشد درآمد در Artsy می‌گوید: «بازار هنر از لحاظ تاریخی حوزه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری در زمان‌های پرتلاطم اقتصادی بوده است، و به‌ویژه بخش بالایی بازار هنر نسبتاً در برابر دوره‌های پریشانی اقتصادی مصون بوده است. همچنین افرادی که افق سرمایه‌گذاری طولانی‌تر و علاقه عمیقی به آثار هنری دارند که در حال جمع‌آوری آنها هستند، دوره‌های تورم یا رکود بالا را فرصتی عالی برای سرمایه‌گذاری می‌دانند. به‌عنوان یک دارایی، یکی از چیزهای زیبا در مورد هنر این است که می‌توانید آن را روی دیوار خود آویزان کنید، آن را نگه دارید و چندین سال از آن لذت ببرید. اگر در آینده تصمیم بگیرید که می‌خواهید آن را بفروشید، در طول آن دوره زمانی ارزش آن افزایش یافته است.»

کیم توضیح می‌دهد که پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸، بازار حراج آثار هنری سه سال طول کشید تا بهبود یابد، درحالی‌که بازار سهام که توسط S&P ۵۰۰ اندازه‌گیری می‌شود، تا سال ۲۰۱۳ به سطح معاملات قبل از رکود بازنگشت.

این گزارش همچنین نشان داد که اکثر مجموعه‌داران همچنان ترجیح می‌دهند که به‌راحتی در کشف و خرید آثار هنری آنلاین باشند، حتی با وجود اینکه دنیای هنر واقعی در حال بازگشت است و نمایشگاه‌ها و گالری‌های هنری با ظرفیت کامل بازگشایی می‌شوند.

به طور کلی، ۷۶ درصد از مجموعه داران گفتند که در ۱۲ ماه گذشته آثار هنری را به صورت آنلاین خریداری کرده اند. بر اساس این گزارش، برای کلکسیونرهای «نسل بعدی»، کسانی که در چهار سال گذشته شروع به جمع‌آوری کرده‌اند و در یکی از آن سال‌ها حداقل ۵۰۰۰ دلار آمریکا برای هنر هزینه کرده‌اند، ۹۰ درصد آثار هنری را به‌صورت آنلاین خریداری کرده‌اند.

بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند تحقیقات پایه خود را به‌صورت آنلاین انجام دهند، حرفه یک هنرمند و مسیر حرکت را درک کنند. سپس آنها کار هنرمند را شخصاً در یک گالری یا نمایشگاه یا استودیو هنرمند می‌بینند. اغلب آنها برمی‌گردند و خرید را به‌صورت آنلاین تکمیل می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.