اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای مدیریت دارایی‌های کیف‌پول شما، قطعا پلتفرم Zapper است. در صفحه اول این پلتفرم نوشته شده است: خانه شما در وب۳.

شما می‌توانید کیف‌پول‌های دیگر را دنبال کنید، در NFTهای دیگران گشت و گذار کنید، معامله کنید، وضعیت شبکه‌ها یا تراکنش‌ها را بررسی کنید و…

زپر (Zapper) چیست؟

پلتفرم زپر یک داشبورد DeFi است که به عنوان یک پلتفرم All-in-one (همه‌چیز در یکی) عمل می‌کند. بیش از ۵۰ پروتکل دیفای را در بخش‌های مختلف از جمله: AMM ،lending ،yield farming و… در شبکه‌های بلاکچینی مختلف از جمله: اتریوم، پالیگان، سلو، بایننس اسمارت‌چین، اپتیمیسم، آوالانچ، فانتوم، آربیتروم و… پشتیبانی می‌کند.

به صورت خلاصه، ارائه خدمات مختلف، در شبکه‌های بلاکچین مختلف در یک پلتفرم را انجام می‌دهد. از خواص ویژه زپر، انتخاب خودکار بهترین پلتفرم برای انجام تراکنش‌ها است.

ایردراپ NFT در Zapper

در سال گذشته، از تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۱ تا ۱ ژانویه ۲۰۲۲، فصل دوم ایردارپ زپر برگزار شد.

البته گرفتن این ایردراپ‌ها رایگان نبود و برای گرفتن این ایردراپ، باید به‌صورت مرتب، هفتگی تراکنش‌هایی دراین پلتفرم انجام می‌دادید و تسک‌ها را کامل می‌کردید. نمونه‌های NFT ایردراپ شده را می‌توانید ببینید:

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper


معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

آموزش پلتفرم Zapper

برای کار کردن با این پلتفرم، ابتدا باید کیف‌پول خود را وصل کنیم (از ریسک‌های آن آگاه باشید)؛ کیف‌پول پیشنهادی، متامسک است.

روی گزینه Connect Wallet کیلک کنید و اجازه اتصال کیف‌پول را بدهید.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

در صفحه اول این پلتفرم، یک نمای کلی از این پلتفرم داریم. سمت چپ، منوی این پلتفرم را می‌بینیم که به‌ترتیب:

خانه – پروفایل – خبرخوان (Feed) – NFTها – دیفای – دائو – مبادله (صرافی) – پل – گس فی

  • خانه (Home)

در صفحه اول می‌توانید NFTهای ترند شده، اکانت‌های محبوب با دنبال‌کننده بالا، جستجو در دائوها و جستجو در پلتفرم‌های دیفای را ببینید.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper


معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

  • پروفایل (My Profile)

در این صفحه می‌توانید کامل‌ترین نما را از وضعیت کیف‌پول خودتان مشاهده کنید. تصویر پروفایل و آدرس کیف‌پول، تعداد دنبال کنندگان و دنبال شوندگان، مقدار دارایی‌های مختلف، NFTهایی که مالک آن‌ها هستید، سرمایه‌ای که در استخر‌های نقدینگی گذاشتید، نمای کلی از پرتفولیو، وضعیت و تاریخچه تراکنش‌های کیف‌پول شما در شبکه‌های مختلف و همچنین قابلیت خروجی  CSV از تاریخچه تراکنش‌ها و…

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper


معرفی و آموزش پلتفرم Zapper


معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

  • خبرخوان (Feed)

این بخش هنوز فعال نشده و به محض فعال شدن، این بخش بروز می‌شود.

  • ان‌اف‌تی‌ها (NFTs)

اینجا می‌توانید در میان انبوهی از مجموعه‌های NFT گردش کنید. اولین بخش این صفحه، پرفروش‌ترین NFTها را بر اساس زمان دلخواه (۱ ساعت، ۱ روز، ۷ روز، ۳۰ روز) ببینید؛ همچنین می‌توانید برحسب شبکه‌های بلاکچینی، NFTها را تفکیک کنید.

همچنین می‌توانید با کلیک کردن روی Portfolio، وضعیت NFTهای خود را ببینید.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

  • دیفای (DeFi)

مقایسه و گردش میان پلتفرم‌های دیفای و همچنین مرتب کردن براساس اسم، شبکه و مقدار TIV (مقدار مبلغ واریز شده به یک پوزیشن معین را اندازه می‌گیرد که کیف پول هنوز ادعای آن را دارد و پوزیشن‌ها فعال و در دسترس هستند) در هر پلتفرم، از خواص این بخش هستند.

شما می‌توانید با جستجو درdAppها و مقایسه آن‌ها، پلتفرم موردنظر خود را پیدا کنید و سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

برای مثال پلتفرم Aave V۲ (روی شبکه پالیگان) را انتخاب می‌کنیم. یک توضیح کوتاه درباره این پلتفرم، زیر اسم آن نوشته شده: «Aave یک پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز است که در آن کاربران می‌توانند به عنوان سپرده‌گذار یا وام‌گیرنده شرکت کنند.»

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

برای مثال می‌خواهیم مقدار کمی DAI را خریداری کنیم و در استخر نقدینگی قرار دهیم. روی آن کلیک می‌کنیم و وارد بخش مبادله می‌شویم. مقدار را وارد می‌کنیم و تراکنش را از کیف‌پول تایید می‌کنیم.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

اکنون می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید یا وام بگیرید. بعد از انجام پروسه، می‌توانید در بخش Holding جزئیات تراکنش و وضعیت سپرده‌گذاری یا وام دهی خود را ببینید.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

  • دائوها (DAOs)

انواع دسته‌بندی دائوها (دیفای، گیمینگ، NFT، سرویس‌ها، اجتماعی و سرمایه‌گذاری) در این بخش مشاهده می‌شود.

شما می‌توانید با رفتن به هر دائو، درباره آن مطالعه کنید و جزئیات آن‌ها شامل ارزش خالص، اعضا، NFTها و… را ببینید.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

  • مبادله (Swap)

وقتی به ظاهر این سواپ نگاه می‌کنیم، درنگاه اول یک صرافی معمولی است اما یکی از کامل‌ترین صرافی‌های دیفای اینجاست؛ بیش از ۲۰۰۰ توکن و ۲۰ صرافی، یک‌جا جمع شده است.

نحوه کار این سواپ، این‌گونه است که شما ارزدیجیتال مبدا و مقصد را انتخاب می‌کنید، پلتفرم زپر به‌صورت خودکار بهترین صرافی که مناسب این تراکنش است را برای شما انتخاب می‌کند.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

  • پل (Bridge)

در پل‌ها، می‌توانید از یک شبکه بلاکچین، به شبکه بلاکچین دیگری توکن ارسال کنید.

ابتدا شبکه مبدا و مقصد را انتخاب کنید، سپس توکن‌های مبدا و مقصد نیز انتخاب کنید و میان شبکه‌ها جابه‌جا کنید. به‌صورت خودکار بهترین پل برای تراکنش شما انتخاب می‌شود. در پلتفرم Zapper این امکان وجود دارد.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

  • گس فی (Gas Fee)

در پایین‌ترین بخش فهرست زپر، گس فی شبکه‌ای که اکنون در حالت انتخاب (بالا سمت راست) است به نمایش در می‌آید. اگر روی آن کلیک کنیم، جزئیات بیشتری از وضعیت گس‌فی به نمایش در می‌آید.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

یکی دیگر از قابلیت‌های این پلفترم، کتاب آدرس یا Address Book است. برای دیدن آدرس‌بوک روی منوی بالا سمت راست کلیک کنید، اولین گزینه نوشته شده Address Book. برای مثال می‌توانید از این قابلیت برای رصد کردن آدرس‌های خاص استفاده کنید و مراقب فعالیت‌های آن‌ها باشید.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

شما می‌توانید آدرس کیف‌پول دوستان خودتان را اضافه کنید و لیست کاملی از آن‌ها داشته باشید. برای اضافه کردن آدرس‌ها، ابتدا روی گزینه Create bundle کلیک کنید.

اسم دسته‌بندی خود را انتخاب کنید و آدرس مورد نظر را در قسمت Wallets to Include وارد کنید و تیک آن را بزنید تا به لیست اضافه شود و سپس Save را بزنید. اکنون دوستان شما به لیست اضافه شدند.

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper


معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

با کلیک کردن روی دسته‌بندی که ساخته‌اید، همانند گزینه پروفایل، وضعیت تمام آدرس‌های اضافه شده را به‌صورت یک‌جا ببینید.

برای مثال من آدرس ۲ نفر از دوستانم را اضافه کردم. وضعیت نمایش به این شکل است:

معرفی و آموزش پلتفرم Zapper

شما می‌توانید به تعداد دلخواه دسته‌بندی‌های مختلف بسازید یا آدرس‌های مختلف اضافه کنید.

نتیجه‌گیری

یکی از بهترین پلتفرم‌های کاربردی برای Web۳ قطعا پلتفرم Zapper خواهد بود. قابلیت‌های بسیار خوب، محیط کاربری ساده و جذاب از نکات مثبت این پلتفرم است. به نظر شما رشد اینگونه پلتفرم‌ها چگونه خواهد بود؟

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.