پس از ۱۰ آگوست، زمانی که Circle، مقدار ۷۵۰۰۰ توکن USDC متعلق به کاربران مرتبط با تورنادو کش را مسدود کرد، سرمایه‌گذاران به سمت تتر رفتند.

این کمپانی گفت که این پول را برای مطابقت با قانون تحریم‌های ایالات متحده مسدود کرده است. اما این تصمیم انتقادهای گسترده‌ای را از سوی کامیونتی کریپتو برانگیخت، زیرا نگران این هستند که نفوذ شرکت‌ها اخلاق حریم خصوصی و تمرکززدایی ارزهای دیجیتال را از بین برده است.

سرمایه گذاران ۱/۶ میلیارد دلار USDC را با USDT تعویض کرده‌اند

بر اساس داده‌های Coinmarketcap، کل ارزش بازار استیبل کوین تتر با حدود یک میلیارد دلار افزایش به ۶۷/۴۳ میلیارد دلار در مدت پنج روز پس از اعلام لیست سیاه آدرس های کیف پول تورنادو کش توسط Circle رسید.

داده‌ها نشان می‌دهد که ارزش کل بازار USDC بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در مدت مشابه کاهش یافته است.

در چهار هفته گذشته، ارزش بازار USDC با ۲/۳ درصد یا ۱/۳ میلیارد دلار کاهش به ۵۳/۵ میلیارد دلار رسید. این در مقایسه با افزایش ۲/۴ درصدی یا ۱/۵۷ میلیارد دلاری در کل ارزش بازار تتر در مدت مشابه است.

گابور گورباکس، مشاور استراتژی در مدیر دارایی VanEck در توییتی نوشت: «پس از فشارهای قانونی اخیر در ایالات متحده، من تعجب نمی‌کنم اگر مؤسسات و بازیکنان بزرگ‌تر با پول خود در خارج از ایالات متحده احساس امنیت بیشتری کنند.»

ایاکوف لوین، بنیانگذار و مدیر عامل پلتفرم سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال Midas Investments، گفت: وضعیت تورنادو کش نشان می‌دهد که هیچ کس از نفوذ قانونگذاران مصون نیست.

«اگر آنها بخواهند در هر بخشی از اقتصاد غیرمتمرکز در حال توسعه مداخله کنند، در آن صورت مطلقاً هر پروتکلی می‌تواند جای تورنادو باشد.
حرکت کاربران از USDC به USDT فقط یک تغییر از یک استیبل‌کوین متمرکز به دیگری است. هیچ کس نمی‌تواند تضمین کند که تتر تحریم‌های مشابه را لغو نخواهد کرد و شروع به مسدود کردن کیف پول‌ها نخواهد کرد. به همین دلیل است که بازار کریپتو به استیبل‌کوین‌های الگوریتمی نیاز دارد.»

منبع

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.