ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

بیتکوین بدون وقفه، از ابتدای سال به سرعت در حال ریکاوری است. در اوایل این هفته، از مرز 21000 دلار عبور کرد و شب گذشته به بالای 22 هزار رسید.

علی‌رغم اینکه امروز موضوع ورشکستگی جنسیس در صدر خبرها قرار گرفت، بیتکوین، بدون توجه به مسیر خود ادامه داد.

بیتکوین اخیراً موفق به ثبت رکورد دیگری نیز شده است. همان طور که در زیر نشان داده شده است، شاخص RSI بعد از مدت طولانی به بالای 80 رسید که نشانه‌ای ملموس از تقویت حرکت صعودی بود.

به همین ترتیب، حتی اتریوم نیز در مسیر موج صعودی حرکت کرده است. با 6 درصد افزایش هفتگی (تا لحظه نگارش)، بزرگ‌ترین آلت کوین در حال حاضر در قیمت 1652 دلار معامله می‌شود.

بیتکوین و اتریوم از بازار جدا می‌شوند

همان طور که در بالا به آن اشاره شد، هر دو بزرگ‌ترین دارایی بازار به یک سوگیری جهت‌دار پایبند بوده و در کنار یکدیگر معامله می‌شوند. با این حال، حرکات آنها ناهمسو با بازار سهام بوده است. به‌عنوان‌مثال، S&P 500 طی 5 روز معاملاتی گذشته (غیر از دیروز) تقریباً 2 درصد کاهش یافته است.

باتوجه‌به سوابق گذشته، بازارهای صعودی عمدتاً در دوره‌هایی از همبستگی (Correlation) ضعیف بین هر دو بازار آغاز شده است؛ بنابراین، حفظ روند صعودی بیتکوین و اتریوم نسبت به S&P 500، به یک تغییر همبستگی اشاره می‌کند و درها را به روی ریکاوری بیشتر باز می‌کند.

بیتکوین و اتریوم از بازار جدا می‌شوند

به موازات آن، اخیراً احساسات کلی نیز بهبود یافته است. همان طور که در زیر نشان داده شده است، خوش‌بینی به‌آرامی راه خود را پیدا کرده است و در حال حاضر در بالاترین سطح خود از جولای سال گذشته قرار دارد. Santiment در این مورد توییت کرد:

«معامله‌گران با نشانه‌های زنده‌بودن بیتکوین به‌عنوان سیگنالی برخورد می‌کنند که ممکن است به‌زودی یک شکست بزرگ‌تر در راه باشد.»

بیتکوین و اتریوم از بازار جدا می‌شوند

اگرچه، سایر معیارهای آن چین، سوگیری مذکور را تأیید نکردند. شاخص SOPR برای هر دو اتریوم و بیتکوین در حوالی 1 قرار دارد. این معیار نشان می‌دهد که بازیگران بازار در سود کوین‌های خود را جابجا می‌کنند یا در ضرر. عدد یک به این معنی است که به طور متوسط در نقطه سربه‌سر هستند.

مقادیر بیشتر از 1 نشان می‌دهد که به طور متوسط سود بیشتری محقق می‌شود، در حالی که اعداد زیر 1 نشان می‌دهد که زیان بیشتری محقق می‌شود.

بیتکوین و اتریوم از بازار جدا می‌شوند

منبع: Watcher.guru

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.