ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

عده‌ای منتظر بدترین بازار نزولی در تاریخ بیتکوین همراه با کاهش قیمت به ۱۴۰۰۰ دلار، ۱۰۰۰۰ دلار و گاهی اوقات بسیار بیشتر هستند. همین ادعاها قبلا نیز شنیده شده است، زمانی که بیتکوین در اوج خود نزدیک به ۷۰۰۰۰ دلار بود. این یک چیز معمول در بازار است. هر زمان که همه خواستار افزایش یا کاهش بیشتر بازار شدند، وقت آن است که علیه رفتار گله‌ای شرط‌بندی کنید.

سطوح بحرانی

بیتکوین ۵ ماه را در محدوده‌ای بین ۱۷ تا ۲۴ هزار دلار سپری کرده است. احتمالاً ۵ ماه هنوز زمان کافی برای شکل‌دادن به ساختار بازاری نیست که برای بازگرداندن بیتکوین به بالاترین سطح خود موردنیاز است، اما شروع خوبی است.

با اینکه انواع و اقسام داستان‌های منفی را شنیدیم؛ اما کف قیمت در حدود ۱۷۷۰۰ دلار هنوز شکسته نشده است. باتوجه‌به اینکه به نظر می‌رسد این سطح تاکنون قوی‌ترین سطح در تاریخ بیتکوین باشد، ۱۳۷۰۰ دلار به‌عنوان کف بعدی قابل قبول است.

به نظر می‌رسد بیتکوین ممکن است سطح کلیدی ۱۹۵۰۰ دلار را به‌عنوان حمایت تا پایان کندل ماهانه حفظ کند، که به آن ۵ کندل ماهانه متوالی بالاتر و بیش قوی می‌دهد. این به طور بالقوه مقاومت‌های ۲۴۰۰۰ دلاری و ۳۰۰۰۰ دلاری را هدف گرفته است.

همه چشم‌ها به فدرال رزرو

به نظر می‌رسد فدرال رزرو برای هفته آینده شاهد افزایش ۷۵ واحد دیگر افزایش باشد. این در روز چهارشنبه اعلام خواهد شد و به طور گسترده‌ای توسط بازار انتظار می‌رود.

بااین‌حال، جالب‌ترین لحظه کنفرانس مطبوعاتی پس از اعلام افزایش نرخ جدید توسط فدرال رزرو خواهد بود. در اینجا، انتظار می‌رود پاول، رئیس فدرال رزرو به بازار اشاره کند که به دنبال کاهش نرخ افزایش نرخ تا سال ۲۰۲۳ است.

فدرال رزرو قبلاً اطلاعاتی را در این مورد در ماه سپتامبر منتشر کرده بود، زمانی که اعلام کرد افزایش ۵۰ واحدی را برای دسامبر و به دنبال آن یک‌چهارم واحد افزایش نرخ در اولین جلسه برای سال ۲۰۲۳ در نظر گرفته است.

بیتکوین پیشتاز رالی

البته در نظر داشته باشید که بازگرداندن هیولای تورم به قفس خود ممکن است نبردی برای اعصار باشد. تا زمانی که بازار به دانشی عمیق از آنچه که بیتکوین واقعاً انجام می‌دهد برسد، زمان زیادی باقی مانده است، و تا زمانی که مقررات خیلی سرکوب‌کننده نباشد، موسسات قطعاً می‌توانند به دنبال سوارشدن به این قطار باشند.

حتی درحالی‌که احتمالاً با سخت‌ترین چشم‌انداز اقتصادی در تاریخ ۱۳ساله خود مواجه است، بیتکوین تاکنون توانسته طوفان را پشت سر بگذارد.

اگر فدرال رزرو شروع به چرخش مورد انتظار خود کند، بیتکوین به‌خوبی می‌تواند در جایگاه لیدر رالی قرار گیرد و حداقل تا زمانی که بحران بعدی رخ دهد، همه بازار را به سمت بالا هدایت کند.

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.