اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

با سقوط بازارهای مالی در سال ۲۰۲۲ و آشکار شدن نشانه‌های ضعف اقتصادی – تا حدی به لطف سیاست تهاجمی افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی در سال جاری – سرمایه‌گذاران از خود می‌پرسند که آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید سهام و یا کریپتو است؟

بنابراین منطقی است که طوری تصمیم‌گیری کنیم تا اگر شرایط بدتر هم شد برای آن آماده باشیم.

بیایید به سه سوالی که باید قبل از تصمیم‌گیری از خود بپرسید نگاهی بیندازیم.

آیا پول نقد اضافی برای سرمایه‌گذاری در دسترس دارم؟

قبل از اینکه حتی به سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی فکر کنید، اولویت اصلی شما باید حذف مشکلات جاری از امور مالی شخصی باشد.

به‌عنوان‌مثال پرداخت بدهی‌ها. این شامل کارت‌های اعتباری یا هر وام شخصی است که ممکن است داشته باشید. نرخ بهره‌ای که برای این وام‌ها می‌پردازید احتمالاً از بازده بالقوه‌ای که با سرمایه‌گذاری در سهام به دست خواهید آورد، بیشتر است.

پس از این، سعی کنید یک صندوق اضطراری کوچک یا پول نقد کافی برای پوشش هزینه‌های خود برای سه تا شش ماه کنار بگذارید.

این تضمین می‌کند که اگر هر رویداد منفی مانند از دست دادن شغل یا یک بیماری بزرگ رخ دهد، یک پشتوانه مالی قوی دارید.

مزیت اضافی صندوق اضطراری این است که می‌تواند به شما کمک کند شب بهتر بخوابید و استرس را کاهش دهید؛ زیرا می‌دانید که تا حدودی از خطرات پیش‌بینی‌نشده در امان هستید.

آیا می‌توانم در برابر تلاش برای زمان‌بندی بازار مقاومت کنم؟

باتوجه‌به کاهش بازار در سال ۲۰۲۲ و باور بسیاری به وقوع رکود اقتصادی در ایالات متحده، بهترین کار این است که مقداری پول نقد را در پرتفوی خود نگه دارید تا چشم‌انداز اقتصادی بهتری بسازید.

به نظر می‌رسد هر روز یک اسم تازه از یک کسب‌وکار بزرگ را می‌شنویم که بخش قابل‌توجهی از نیروی کار خود را، برای آماده‌شدن برای رکود، اخراج می‌کند.

با وجود این بدبینی، یک چیز قطعی است – هیچ‌کس نمی‌تواند به‌درستی پیش‌بینی کند که چه زمانی بازارهای آماده حرکت صعودی می‌شوند.

مهم نیست که پیش‌بینی یک فرد چقدر هوشمندانه به نظر می‌رسد یا چقدر اعتبار داشته باشد، بهترین کار برای سرمایه‌گذاران این است که سروصداها را نادیده بگیرند.

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که بر بازارها و اقتصاد تأثیر می‌گذارند که حتی تلاش برای فهمیدن اینکه در سه‌ماهه یا حتی سال آینده چه اتفاقی می‌افتد، اتلاف وقت است. اگر افق زمانی شما چندین دهه است، به‌هرحال در درازمدت اتفاقات حال حاضر اهمیت زیادی نخواهد داشت.

با درنظرگرفتن این موضوع، بهترین کار این است که استراتژی DCA را در دستور کار قرار دهید، یا بر اساس یک برنامه زمان‌بندی تعیین شده، با قیمت‌های مختلف خرید کنید. این اساساً نیاز به زمان‌بندی بازار را از بین می‌برد و عادت‌های مهم را تشویق می‌کند: پس‌انداز و سرمایه‌گذاری منظم.

آیا فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی وجود دارد؟

اگر به امور مالی شخصی خود رسیدگی کرده‌اید و پذیرفته‌اید که فالگیر بازار نیستید، آخرین نکته در چک‌لیست این است که بفهمید در حال حاضر چه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در دسترس است.

اگر سرمایه‌گذاری هستید که شکار سهام‌های واحد را ترجیح می‌دهید، به دنبال کسب‌وکارهای باکیفیتی باشید که دارای مزیت‌های رقابتی هستند که می‌تواند به آن‌ها کمک کند موقعیتی قوی در صنعت خود حفظ کنند یا پروژه‌های کریپتویی که در این روزها مشغول بازسازی و جذب سرمایه هستند.

اگر برای ارزیابی وضعیت شخصی خود با این سه سوال وقت بگذارید، می‌توانید انتخابی کاملاً آگاهانه در مورد سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در حال حاضر داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.