اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

اگر صنعت کریپتو به دنبال شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در جلسه استماع کمیته بانکی سنا در روز سه‌شنبه بود، بهترین چیزی که او می‌توانست ارائه دهد این بود که امیدوار است در میان آشفتگی ارزهای دیجیتال، چیزی مفید و نوآورانه وجود داشته باشد.

پاول در سفر دو بار سالانه خود برای شهادت در کاپیتول هیل به اعضای کمیته گفت:

«ما باید پذیرای این ایده باشیم که فناوری وجود دارد که می‌تواند همراه با نوآوری‌های مولد، زندگی مردم را بهتر می‌کند.»

او گفت: ما نمی‌خواهیم نوآوری را خفه کنیم.

از پاول خواسته شد چندین بار در طول شهادت خود به مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال بپردازد که روز چهارشنبه در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ادامه خواهد یافت.

او گفت: «ما مجموعه‌ای از رویدادهای قابل‌توجه را در فضای کریپتو دیده‌ایم» او با اشاره به وجود «آشفتگی‌های زیادی» در سال گذشته، با سقوط شرکت‌ها و فاش شدن کلاهبرداری‌های قابل توجه، اظهار داشت: «فعالیت‌های کریپتو نشان می‌دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت باید در انجام کارها در فضای کریپتو محتاط باشند.»

فدرال رزرو و سایر رگولاتورهای بانکی ایالات متحده بارها بیانیه‌ها و تفاسیر سیاستی را صادر کرده‌اند که همگی به منزله هشداری بزرگ به بانک‌ها هستند مبنی بر اینکه آژانس‌ها از نزدیک حرکات آنها را در این صنعت زیر نظر دارند. در آخرین هشدارها، تنظیم‌کننده‌ها تصریح کردند که بانک‌هایی که کسب‌وکار خود را در این بخش متمرکز می‌کنند احتمالاً استانداردهای ایمنی و سلامت را که مبنایی برای ادامه فعالیت در ایالات متحده است، رعایت نمی‌کنند.

بانک سیلورگیت نمونه‌ای بی‌درنگ از خطرات تمرکز کریپتو در بانکداری ارائه کرده است، زیرا اکثر مشتریان ارزهای دیجیتال آن سپرده‌های خود را از این موسسه خارج کرده‌اند.

مشکلات مربوط به استیبل‌کوین‌ها

پاول با اشاره مستقیم به استیبل‌کوین‌ها به‌عنوان حوزه‌ای که نیاز به نظارت دارد، پیشنهاد کرد کنگره باید وارد عمل شود تا یک «چارچوب قانونی قابل اجرا» برای دارایی‌های دیجیتال در ایالات متحده ارائه کند.

او گفت:

«مردم وقتی با چیزی شبیه به صندوق بازار پول سروکار دارند، تصور می‌کنند که مقرراتی مشابه صندوق بازار پول یا سپرده بانکی دارد؛ بنابراین استیبل‌کوین‌ها در این زمینه نیاز به رسیدگی دارند.»

پاول گفت در صورت اعمال مقررات مناسب، جایی برای استیبل‌کوین‌ها در بخش مالی وجود دارد، اما پاول استدلال کرد که «نگرانی‌های واقعی در مورد بلاکچین‌های عمومی بدون مجوز وجود دارد و دلیل آن این است که آن‌ها بسیار مستعد تقلب و پول‌شویی بوده‌اند.»

با این حال، این دیدگاه گسترده‌تر پاول در مورد اقتصاد بود که بیشترین تأثیر را بر بخش کریپتو داشت. پس از اظهارات او در روز سه‌شنبه مبنی بر اینکه فشارهای تورمی بالاتر از حد انتظار است، بیتکوین که به عنوان دارایی پرریسک در نظر گرفته می‌شود که با افزایش نرخ بهره آسیب می‌بیند، حدود 1.6 درصد کاهش یافت و به زیر 22,000 دلار رسید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.