اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

رشد مشاغل غیرکشاورزی در ماه مارس تقریباً مطابق با انتظارات بود، اما نشان داد که بازار کار در مراحل اولیه کند شدن است. وزارت کار روز جمعه گزارش داد که مشاغل در ماه مارس 236,000 افزایش یافته است – در مقایسه با تخمین داوجونز برای 238,000 و کمتر از 326,000 در فوریه. نرخ بیکاری به 3.5 درصد کاهش یافت، در حالی که انتظار می‌رفت در 3.6 درصد باقی بماند.

نشانه‌هایی از سرد شدن بازار کار در ایالات متحده: داده‌های روز گذشته چه نشان دادند؟

اگرچه این نزدیک به چیزی بود که اقتصاددانان انتظار داشتند، اما در کل کمترین رشد ماهانه از دسامبر 2020 بود و در بحبوحه تلاش‌های فدرال رزرو برای کاهش تقاضا برای نیروی کار به منظور کاهش تورم به دست آمد.

همراه با افزایش حقوق و دستمزد، میانگین درآمد ساعتی با افزایش 0.3 درصدی همراه بود که رشد سالانه را به 4.2 درصد رساند – پایین‌ترین سطح از ژوئن 2021.

جولیا پولاک، اقتصاددان ارشد ZipRecruiter گفت:

«همه چیز در مسیر درستی در حال حرکت است. در دو سال گذشته هرگز گزارشی به اندازه انتظارات امروز ندیده‌ام.»

نشانه‌هایی از سرد شدن بازار کار در ایالات متحده: داده‌های روز گذشته چه نشان دادند؟

اگرچه بازار سهام برای جمعه خوب بسته شد، اما پس از این گزارش بازدهی اوراق افزایش یافت.

در گزارش‌های جداگانه این هفته، شرکت‌ها گزارش دادند که اخراج‌ها در ماه مارس افزایش یافته است که تقریباً 400 درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده، در حالی که مطالبات بیکاری افزایش یافته و رشد حقوق و دستمزد خصوصی نیز کند شده است. وزارت کار همچنین گزارش داده بود که فرصت‌های شغلی در ماه فوریه برای اولین بار در نزدیک به دو سال به زیر 10 میلیون نفر رسیده است.

همه اینها به دنبال یک کمپین تهاجمی یک ساله فدرال رزرو برای کند کردن بازار کار بوده است. بانک مرکزی نرخ بهره معیار خود را 4.75 درصد افزایش داده است که سریع‌ترین چرخه انقباض از اوایل دهه 1980 در تلاش برای کاهش تورم است.

دستاوردهای شغلی در طول ماهی به دست آمد که در آن شکست بانک سیلیکون‌ولی و بانک سیگنچر دنیای مالی را تکان داد. اقتصاددانان انتظار دارند که مشکلات بانکی در ماه‌های آینده عواقبی داشته باشد.

چندین مقام فدرال رزرو در این هفته گفتند که به مبارزه با تورم متعهد هستند و شاهد افزایش نرخ بهره حداقل در کوتاه‌مدت هستند. معامله‌گران اکنون انتظار دارند که فدرال رزرو در ماه مه 25 واحد افزایش نرخ را اعمال کند.

این یک خبر عالی برای فدرال رزرو است. پولاک گفت: آنها هیچ نگرانی برای بازار کار ندارند. گزارش امروز یک علامت برای آنها است.

با این حال، سرمایه‌گذاران نگران هستند که حرکت فدرال رزرو حداقل به یک رکود کم‌عمق منجر شود، چیزی که بازار اوراق‌قرضه از اواسط سال 2022 به آن اشاره کرده است.

در جدیدترین محاسبات خود، تا پایان ماه مارس، فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد که اسپرد اوراق خزانه 3 ماهه و 10 ساله حاکی از احتمال 58 درصدی رکود اقتصادی در 12 ماه آینده است.

منبع: CNBC

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.