ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

جیمی دیمون در مصاحبه‌ای با CNBC گفت که ایالات متحده و جهان احتمالاً شش تا نه ماه آینده به سمت رکود سوق داده خواهند شد. او پیش‌بینی کرد که S&P ۵۰۰ می‌تواند «۲۰ درصد دیگر» از سطوح فعلی سقوط کند. وی افزود: ۲۰ درصد بعدی بسیار دردناک‌تر از اول خواهد بود.

پیش‌بینی‌های قبلی دیمون چقدر دقیق بوده است؟

فعالین بازار معتقد هستند که جیمی دیمون به‌عنوان پیش‌بینی‌کننده ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) شناخته می‌شود. او در بیشتر پیش‌بینی‌ها اشتباه می‌کند. او پیش‌ازاین در آوریل ۲۰۲۰، در نامه سالانه خود به سهام‌داران رکود بدی را پیش‌بینی کرد. آنها خرید سهام جی‌پی‌مورگان را متوقف کردند. سپس سهام از آوریل ۲۰۲۰ تا آوریل ۲۰۲۱، ۵۲ درصد افزایش یافت.

مدیرعامل جی‌پی‌مورگان: سهام ممکن است ۲۰ درصد دیگر سقوط کند. این چه تاثیری بر بیتکوین خواهد داشت؟

او در نامه سالانه آوریل ۲۰۲۱ خود به سهام‌داران، گفت: «این بیماری همه‌گیر با بازگشت اقتصاد ایالات متحده به پایان خواهد رسید، اقتصاد ایالات متحده احتمالاً رونق خواهد گرفت.»

او افزود: «این رونق می‌تواند به‌راحتی تا سال ۲۰۲۳ ادامه یابد.» برعکس اتفاق افتاد. اقتصاد فعلی در وضعیت بدتری نسبت به آوریل ۲۰۲۱ قرار دارد.

حال باتوجه‌به گفته‌های وی، بازارها در عرض ۶ تا ۹ ماه پاسخ خواهند داد که آیا شاخص ۲۰ درصد دیگر سقوط می‌کند یا خیر.

نمودار چه می‌گوید؟

آیا شباهتی بین نمودار ۲۰۰۸ شاخص S&P ۵۰۰ و نمودار ۲۰۲۲ وجود دارد؟ در سال ۲۰۰۸، زمانی که شاخص تقریباً ۱۰ درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافت، میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA) را مجدداً تست کرد. شکل‌گیری الگوی سر و شانه نیز وجود داشت و این شاخص در ژوئن ۲۰۰۸ خط گردن را شکست.

مدیرعامل جی‌پی‌مورگان: سهام ممکن است ۲۰ درصد دیگر سقوط کند. این چه تاثیری بر بیتکوین خواهد داشت؟

پس از آن، بازار قبل از رسیدن به کف، شاهد افت شدید نزدیک به ۵۰ درصد بود.

مدیرعامل جی‌پی‌مورگان: سهام ممکن است ۲۰ درصد دیگر سقوط کند. این چه تاثیری بر بیتکوین خواهد داشت؟

در سال ۲۰۲۲ نیز، زمانی که S&P ۵۰۰ میانگین متحرک ساده۲۰۰ روزه را مجدداً تست کرد، تقریباً ۱۰-۱۲٪ از بالاترین رکورد خود کاهش یافت. این شاخص پس از رد شدن از SMA ۲۰۰ روزه، الگوی سر و شانه مشابهی را تشکیل داد. خط گردن در سپتامبر ۲۰۲۲ شکسته شد. آیا بازار در آستانه حرکت نزولی است؟

مدیرعامل جی‌پی‌مورگان: سهام ممکن است ۲۰ درصد دیگر سقوط کند. این چه تاثیری بر بیتکوین خواهد داشت؟

تاثیر بر بیتکوین

اگر پیش‌بینی دیمون از سقوط ۲۰ درصدی درست باشد، فعالین بازار می‌ترسند که تأثیری بر کریپتوها هم داشته باشد. همبستگی بالایی بین S&P ۵۰۰ و بیتکوین وجود دارد. وقتی صحبت از بیتکوین به میان می‌آید، تأثیر آن چندبرابر می‌شود. از فوریه تا مارس ۲۰۲۰، زمانی که شاخص S&P تقریبا ۳۵٪ کاهش یافت، قیمت بیتکوین بیش از ۶۰٪ کاهش یافت. در حال حاضر S&P نزدیک به ۲۵ درصد نسبت به سقف تاریخی خود و بیتکوین بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته است.

اگر S&P ۵۰۰ باز هم ۲۰ درصد سقوط کند، بیتکوین می‌تواند بیش از ۵۰ درصد کاهش نسبت به سطوح فعلی داشته باشد. برخی از معامله گران احساس می‌کنند که این می‌تواند یک فرصت خرید باشد.

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.