اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

همزمان با نزدیکی ارتقا شانگهای اتریوم، تمام توجهات حول یک چیز می‌چرخد: برداشت کوین‌های استیک شده. از زمانی که استیکینگ در دسامبر 2020 راه‌اندازی شد، کاربران توانایی برداشت کوین‌های خود را نداشته‌اند. انتظار می‌رود که این رویه در ماه آوریل تغییر کند. اما آیا این یک سیگنال نزولی است یا صعودی؟

برخی استدلال کرده‌اند که مردم به سرعت اترهای خود را برداشت و دامپ می‌کنند تا سود بالقوه را کسب کنند. هرچند این خیلی قابل توجه نیست. اگر در 1 دسامبر 2020 دارایی خود را برای استیک کردن قفل کرده باشید، قیمت اتریوم 612 دلار بود. فروش با قیمت‌های فعلی به این معنی است که کاربر 156 درصد سود دریافت خواهد کرد.

فقط 16 درصد از اتریوم‌های استیک شده در سود هستند

اینها مطمئناً دستاورد قابل توجهی است – اما شامل عده بسیار کمی می‌شود. در واقع، بر حسب دلار، بر اساس داده‌های Dune از زمان شروع عملیات استیکینگ، تنها 16 درصد از سهامداران در سود هستند. اگر همین امروز ارتقا تکمیل شود، اکثریت قریب به اتفاق کاربران با ضررهای بسیار جدی مواجه خواهند شد.

فقط 16 درصد از اتریوم‌های استیک شده در سود هستند

پیش‌بینی این موضوع سخت است که بدانیم مردم در صورت مواجهه با ضررهای احتمالی دورقمی چه خواهند کرد. با این حال، حدود 6.25 میلیارد دلار کوین استیک شده در سود هستند – و به احتمال زیاد برخی از آنها می‌فروشند. این یک استدلال خرسی است.

سناریوی گاوی به این شکل است: پس از تکمیل رویدادهای مورد نظر برای برداشت کوین‌های استیک شده، کاربران این‌طور فکر خواهند کرد اگر پول خود را در این جعبه سیاه بگذارند، می‌توانند بازدهی کسب کنند و می‌توانند هر زمان که بخواهند، پول را از آن خارج کنند، احتمال فروش کاهش پیدا می‌کند.

برخی از پروژه‌های دیفای نیز این خدمات استیکینگ را انجام می‌دهند و مکانیزم منحصربه‌فرد اهرمی را ارائه می‌کنند.

آخرین ارتقا Aave دقیقاً این کار را انجام می‌دهد. نحوه کار به این صورت است: اتریوم خود را به پروتکل لیکوئید استیکینگ Lido Finance واریز کنید تا توکن اتر استیک شده (stETH) را دریافت کنید. از آن stETH برای قرض گرفتن اتریوم بیشتر در Aave استفاده کنید. دوباره استیک کردن اتریوم در لیدو؛ و بسته به میزان لیکوئیدیشن این چرخه را تکرار کنید.

Spark Lend، محصولی که هنوز از سوی تعدادی از مهندسان MakerDAO عرضه نشده است، ابزار مشابهی را نیز ارائه خواهد کرد.

این بدیهی است که این عملیات برای کاربران عادی بسیار خطرناک است و اگر قیمت اتریوم نوسان زیادی را تجربه کند، پوزیشن شما لیکوئید خواهد شد. پس قبل از انجام هر کاری ابتدا با دقت مسیر مورد نظر را بررسی کنید.

امتیاز شما به این محتوا

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.