اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

یکی از شایع‌ترین شایعاتی که به FUD در ارزهای دیجیتال منجر می‌شود، ترس از ممنوعیت یا محدودیت احتمالی دولتی است. دولت‌ها در سراسر جهان به دلیل ماهیت غیرمتمرکز و غیرقانونی ارزهای دیجیتال، نسبت به این صنعت بدبین هستند. در سمت مقابل، شایعات مربوط به ممنوعیت‌ها یا محدودیت‌های احتمالی کریپتو باعث وحشت سرمایه‌گذاران و فروش دارایی‌ها شده و در برخی موارد باعث راه افتادن حمام خون در بازار شده است.

شایعه رایج دیگر ترس از هک یا نقض امنیت است. صرافی‌های ارزهای دیجیتال به دلیل وجود مبالغ هنگفتی که در کیف پول آنها ذخیره می‌شود، هدف اصلی هکرها است. یک نقض امنیتی می‌تواند منجر به از دست دادن سرمایه کاربران شود و برای همیشه به اعتبار صرافی آسیب برساند. شایعات مربوط به نقض امنیت می‌تواند باعث وحشت سرمایه‌گذاران و معامله‌گران و فروش ارزهای دیجیتال شود.

علاوه بر این، شایعات در مورد دستکاری قیمت ارزهای دیجیتال نیز به FUD کمک کرده است. برخی از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بر این باورند که دستکاری بازار در صنعت ارزهای دیجیتال گسترده است و باعث ایجاد حرکات کاذب قیمت و عدم اعتماد در بازار می‌شود.

سقوط FTX باعث ایجاد یک خط FUD جداگانه شد

فروپاشی FTX یک اثر مسری در کامیونتی کریپتو ایجاد کرد. بسیاری از صرافی‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری دیگر با FTX ارتباط داشتند.

از بین رفتن FTX همچنین به شایعاتی در مورد ورشکستگی سایر صرافی‌ها منجر شد. یکی از این صرافی‌هایی که مورد بررسی قرار گرفت کوکوین بود.

Mete Ulmet Elmas، رئیس توسعه کسب‌وکار در کوکوین، در مصاحبه‌ای این شایعات را محکوم کرد. او شایعات و FUD پیرامون ورشکستگی احتمالی صرافی را «بی‌ارزش» خواند و وجود آن را رد کرد. او گفت: کوکوین یکی از صرافی‌هایی بوده است که در چند ماه گذشته بیشتر از هر صرافی دیگری مورد هدف شایعات قرار گرفته است. اما تمام این شایعات پیش از این ثابت شده است که اشتباه هستند. این شایعات بی‌ارزش هستند، البته ما آنها را جدی می‌گیریم، اما از آنها نمی‌ترسیم.

در میان سایر ویژگی‌ها، وی به حسابرسی منظم «اثبات ذخیره» به عنوان شواهد شفافیت و سلامت مالی کوکوین اشاره کرد. گزارش‌دهی اثبات ذخایر مکانیزمی است که از طریق آن یک صرافی ارز دیجیتال می‌تواند شواهدی از وجوهی که در اختیار دارد و سلامت مالی خود ارائه کند.

این معمولاً شامل انتشار گزارشی است که میزان ارز دیجیتال موجود در کیف پول‌های شرکت را تأیید می‌کند و آن را با بدهی‌ها مقایسه می‌کند.

تضمین شفافیت در میان آشفتگی

کوکوین از شرکت حسابرسی پیشرو جهانی Mazars برای اثبات گزارش‌های ذخیره خود استفاده می‌کند. آخرین یافته‌ها به این نتیجه رسیدند که ذخایر بیت کوین، اتریوم، تتر و USDC کوکوین بیش از حد وثیقه دارند.

در حال حاضر تأیید شده است که نسبت کل وثیقه دارایی‌های صرافی به ترتیب ۱۰۲، ۱۰۲، ۱۰۰ درصد و ۱۱۱ درصد است.

مدیر اجرایی صرافی کوکوین در مصاحبه‌ای به شایعات در مورد ورشکستگی پاسخ داد

با عمومی کردن این اطلاعات، کوکوین قصد دارد نشان دهد که ذخایر کافی برای پوشش ارزهای دیجیتال در صرافی دارد. این شفافیت می‌تواند به اعتمادسازی برای کاربران کمک کند و اطمینان حاصل کند که شرکت از نظر مالی باثبات و امن است.

در ژوئیه ۲۰۲۲، جانی لیو، مدیرعامل کوکوین به طور علنی به این ادعاها پرداخت که مبنی بر اینکه صرافی با ورشکستگی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

موانع در مسیر حرکت کوکوین

در حالی که به نظر می‌رسد بخشی از ترس‌ها از بین رفته است، عدم‌اطمینان نظارتی همچنان بر سر صرافی‌ها قرار دارد. با توجه به اختلاف در ایالات متحده در مورد طبقه‌بندی و فروش اوراق بهادار، کوکوین ممکن است با مجازات‌های سنگینی روبرو شود.

و این فقط در خاک آمریکا نیست. رگولاتورها در سرتاسر جهان کوکوین و سایر صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال را هدف گرفته‌اند.

مدیر اجرایی صرافی کوکوین در مصاحبه‌ای به شایعات در مورد ورشکستگی پاسخ داد

در سپتامبر ۲۰۲۰، کوکوین با یک نقض امنیتی قابل توجه مواجه شد که در آن هکرها بیش از ۲۸۰ میلیون دلار ارزهای دیجیتال را از کیف پول‌های داغ صرافی سرقت کردند. این اتفاق به نگرانی‌هایی در مورد تدابیر امنیتی آن منجر شد و شایعات و گمانه‌زنی‌هایی در مورد پرداخت بدهی صرافی به راه انداخت. با این حال، کوکوین در نهایت بسیاری از وجوه را بازیابی کرد و بیمه مبلغ باقیمانده را پوشش داد – به طوری مشتریان آن تحت تأثیر قرار نگرفتند.

علاوه بر این، مانند بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، کوکوین نیز با بررسی‌های نظارتی از سوی مقامات مختلف مواجه شده است. در دسامبر ۲۰۲۰، سازمان خدمات مالی سیشل (FSA) به کوکوین دستور داد تا از مقررات ضد پول‌شویی (AML) و مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) پیروی کند. در سپتامبر ۲۰۲۱، سازمان رفتار مالی بریتانیا (FCA) به کوکوین دستور داد تا تمام فعالیت‌های تنظیم شده در این کشور را متوقف کند.

مته اولمت الماس اظهار داشت:

ما به عنوان صرافی ثبت شده در سیشل، از قوانین و مقررات کشور تبعیت می‌کنیم، اما به قوانین سایر کشورها و سازمان‌های دولتی در مناطق مختلف نیز احترام می‌گذاریم؛ بنابراین، اگر تراکنش مشکوکی وجود داشته باشد که باید توسط طرف‌های نظارتی بررسی شود، ما از همکاری با آن سازمان‌ها خوشحالیم.

آخرین اتهامات علیه کوکوین

اخیراً این صرافی با یک سری اتهامات از سوی یکی از کاربران خود روبرو شده است که صرافی را به سرقت وجوه آنها متهم می‌کند.

مدیر اجرایی صرافی کوکوین در مصاحبه‌ای به شایعات در مورد ورشکستگی پاسخ داد

این کاربر در توییتر درباره این شکست صحبت کرده است و ادعا می‌کند که به دنبال سایر کاربران آسیب دیده برای طرح شکایت علیه صرافی است. کوکوین هنوز پاسخی به این موضوع نداده است.

با وجود این چالش‌ها، کوکوین به فعالیت خود ادامه داده و اقداماتی را برای بهبود امنیت و تدابیر انطباق خود انجام داده است. این صرافی همچنین اقدامات مختلفی را برای جلوگیری از نقض امنیتی در آینده اجرا کرده است، از جمله معرفی پروتکل‌های امنیتی جدید و اجرای سیاست‌های سختگیرانه‌تر ضد پول‌شویی.

منبع:beincrypto

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.