اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

آربیتروم (Arbitrum) و اپتیمیزم (Optimism) دو راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم که بر روی مقیاس‌پذیری اتریوم کار می‌کنند، از نظر تراکنش‌های ترکیبی (مجموع هر دو) از اتریوم پیشی گرفته‌اند.

روز سه‌شنبه، آربیتروم و اپتیمیزم مجموعاً ۱.۱۲ میلیون تراکنش را پردازش کردند، درحالی‌که اتریوم ۱.۰۲ میلیون تراکنش را انجام داد.

سه‌شنبه، آربیتروم و اپتیمیزم مجموعاً ۱.۱۲ میلیون تراکنش را پردازش کردند، درحالی‌که اتریوم ۱.۰۲ میلیون تراکنش را انجام داد
هم آربیتروم و هم اپتیمیزم رول‌آپ‌های خوش‌بینانه‌ای هستند که برای بهبود مقیاس‌پذیری اتریوم کار می‌کنند. هر دوی آن‌ها مقادیر زیادی از تراکنش‌ها را خارج از زنجیره می‌گیرند، آن‌ها را به صورت دسته‌ای قرار می‌دهند، و دسته‌ها را برای تایید به شبکه اصلی اتریوم می‌فرستند و به طور قابل‌ توجهی هزینه‌های گس را کاهش می‌دهند.

اپتیمیزم نیز برای اولین‌بار آربیتروم را از نظر حجم تراکنش‌ها و آدرس‌های فعال روزانه پشت سر گذاشت. آربیتروم هنوز توکنی ندارد، درحالی‌که اپتیمیزم (OP) دارد.

بااین‌حال، آربیتروم پروتکل لایه دو با بیشترین مقدار سرمایه کل قفل شده (TVL) است. طبق داده‌های L2Beat ،Arbitrum One دارای 2.33 میلیارد دلار TVL است، درحالی‌که این رقم برای اپتیمیزم 1.27 میلیارد دلار است. این دو پروتکل با هم بیش از 80 درصد سهم بازار را در اختیار دارند.

از اکتبر سال گذشته که تمام لایه دوها از نظر تراکنش در ثانیه (TPS) از اتریوم پیشی گرفتند، افزایش فعالیت در این شبکه‌ها مشاهده شد. طبق داده‌های L2Beat، لایه دوها در حال حاضر 18.91 TPS در مقایسه با 12.28 TPS اتریوم انجام می‌دهند.

آربیتروم و اپتیمیزم دو تا از بزرگ‌ترین راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم هستند. مهاجرت کاربران به آن‌ها دلگرم‌کننده است، زیرا هر دو با هزینه‌های کمتر، توان عملیاتی بسیار بالاتری نسبت به شبکه اصلی اتریوم دارند.

منتها دراین‌بین باید مراقب فعالیت‌های مرتبط با شکار ایردراپ هم باشید. زیرا عده زیادی صرفاً تراکنش را برای کسب ایردراپ انجام می‌دهند و این باعث بالارفتن آمار فعالیت این شبکه‌ها می‌شود.

منبع: Dailycoin

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.