ده‌ها توکن غیرقابل تعویض Bored Ape Yacht Club (NFT) که با پول قرض گرفته شده خریداری شده‌اند، به طرز خطرناکی نزدیک به فروش اجباری هستند، و این نگرانی وجود دارد که باعث لیکوییدیشن بیشتر شود.

مشکل در BendDAO است، یک سرویس وام‌دهی همتا به همتا که به کاربران اجازه می‌دهد اتریوم را در مقابل NFT خود قرض بگیرند. مشتریان معمولاً می‌توانند معادل ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمت کف مجموعه NFT یا حداقل قیمت برای خرید وام در بازار آزاد و با ضمانت NFT به عنوان وثیقه، وام بگیرند.

قیمت‌های کف در ماه‌های اخیر به حدی کاهش یافته است که ۴۵ مورد از ۲۷۲ میمون Bored Apes با وام‌های BendDAO که به آنها گره خورده است، اکنون در «منطقه خطر» قرار دارند. به عبارت دیگر، میمون‌های Bored Ape به ارزش ۵/۳ میلیون دلار در معرض خطر لیکوییدیشن قرار دارند.

این پلتفرم وام‌دهی در میان کلکسیونرهای NFT محبوب است، بنابراین دامنه آتش فروش اجباری می‌تواند گسترده باشد.

یک رویداد لیکوییدیشن انبوه می‌تواند پیامدهایی برای سایر خدمات وام‌دهی NFT نیز داشته باشد، که در سال گذشته با افزایش محبوبیت صنعت NFT به شهرت رسیدند. همچنین، Bored Apes یکی از برجسته‌ترین مجموعه‌های NFT هستند، اگر نگوییم مهم‌ترین آنها، بنابراین لیکوییدیشن گسترده در آن فضا می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای فراتر از Bored Apes داشته باشد.

اکثر هولدرهای Bored Ape در معرض خطر لیکوییدیشن، تصاویر میمون‌های خود را ماه‌ها پیش خریداری کردند، زمانی که قیمت کف آن ۱۲۵ اتریوم بود.

از آن زمان در بحبوحه بازار نزولی، قیمت کف به کمی بالاتر از ۷۰ اتریوم کاهش یافته است.

کلکسیونرهایی که از Bored Apes خود به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند، می‌توانند به سادگی وام را به اضافه بهره پرداخت کنند تا NFT‌ها را از سایت خارج کنند.

منبع 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.