اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

سیگما: پس از گذشت حدوداً سه هفته از ایجاد محدودیت‌های اینترنت، پیام‌رسان‌های بومی دوباره در طرحی، کانون توجه وزارت ارتباطات قرار گرفتند.

«مهدی مظفری» مدیرکل پایش، ممیزی و نظارت سازمان فناوری اطلاعات ایران در محفل هم‌افزایی فعالان فضای مجازی پاک با عنوان «یکپارچه‌سازی تبادل پیام بین پیام‌رسان‌ها» گفته است برای ایجاد ارزش‌افزوده برای پیام‌رسان‌های بومی در برابر پیام‌رسان‌های خارجی، قصد دارند تا مرکز انتقال پیام بین پیام‌رسان‌ها را ایجاد کنند تا یک پلتفرم یکپارچه ملی تشکیل شود.

به این معنی است که شما با هر پیام‌رسانی می‌توانید به پیام‌رسانی دیگر ارتباط برقرار کنید. وی بیان کرد که طراحی پروژه با بخش خصوصی است و یک بازه زمانی ۶ماهه در نظر گرفته شده است.

همچنین اظهار داشتند که «ما به‌عنوان نهاد دولتی می‌خواهیم گذرگاه باشیم و هدف اصلی اتصال و پیام به‌صورت نقطه‌به‌نقطه خواهد بود.» ایشان مدعی شدند که مراکز تبادل داده بین پلتفرم‌ها سال‌هاست که در جهان و در کشورهایی چون ژاپن و کره جنوبی و کانادا وجود دارد.

دیجیاتو در کانال تلگرامی خود نوشت: «علی محمد کردنایج» مدیر ارتباطات آیگپ در واکنش به خبر وزارت ارتباطات در خصوص ایجاد مرکز انتقال پیام بین پیام‌رسان‌های بومی به دیجیاتو گفت: «این موضوع هزینه‌بر، بیهوده، ساده لوحانه بوده و اجرای این طرح رسما از طرف آیگپ منتفی است.»

سیگما: به نظر می‌رسد درحالی‌که دنیای تکنولوژی در حال حرکت به سمت غیرمتمرکزی است؛ اما دراین‌بین کشور ما در حال حرکت به سمت متمرکز شدن است. اما هرچه هست باید منتظر باشیم که آیا این اتفاق خواهد افتاد؟ اما دراین‌بین نمی‌توان وضعیت فعلی و محدودیت‌های فراگیر پلتفرم‌های خارجی را در آن نادیده گرفت.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.