ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

در آینده موارد استفاده جدیدی از NFTها برای کمک به شرکت‌ها در ایجاد وفاداری به برند دیده خواهد شد، درحالی‌که متاورس به توسعه شرکتی پایدار نیاز دارد.

بر اساس گزارش جدید منتشر شده توسط این شرکت، NFTها از اوج حباب خود عبور کرده‌اند. براین‌اساس، هیاهوی اطراف این حوزه به‌تدریج کاهش می‌یابد.

NFTها به محصولات بالغ تبدیل خواهند شد و بلاکچین و وب ۳ کاربرد بیشتری برای توکن‌ها خواهند داشت.

شرکت‌ها همچنین از فضایی برای ایجاد کامیونتی پیرامون برندهای خود استقبال خواهند کرد. خریداران نیز از حس مالکیت بهره‌مند خواهند شد.

Starbucks در حال حاضر تجربه Starbucks Odyssey را ارائه می‌دهد که از تمبرهای کلکسیونی NFT استفاده می‌کند که به مالکان امکان دسترسی به تجربه‌های منحصربه‌فرد قهوه را می‌دهد.

علاوه بر این، این گزارش تغییر در جمعیت‌شناسی مشارکت‌کنندگان فعلی بازار NFT را نشان می‌دهد. مشارکت‌کنندگان را به‌عنوان کسانی تعریف می‌کند که «در ۱۲ ماه گذشته NFTها را تحقیق، بحث، مرور، پیشنهاد، خرید، نمایش، فروش یا ایجاد کرده‌اند.»

تعداد مشارکت‌کنندگان در ایالات متحده از ۱۲ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۱۸ درصد در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. چهل و سه درصد از مشارکت‌کنندگان NFT از خانواده‌های مرفه با درآمد ۱۰۰ هزار دلار یا بیشتر بودند.

چرخه هایپ متاورس و NFT به پایان رسیده است: در سال ۲۰۲۳ چه انتظاری می‌رود؟

فروش NFT در بازارهای اولیه و ثانویه، به‌استثنای LooksRare، در سال ۲۰۲۲ از ۲۳ میلیارد دلار فراتر رفته است.

اکثر دارندگان NFT اکنون آنها را برای نمایش در رسانه‌های اجتماعی و مجموعه‌ها خریداری می‌کنند. این برخلاف چرخه NFT قبلی است، زمانی که مردم NFTها را به‌عنوان سرمایه‌گذاری‌های سفته‌بازانه خرید و معامله می‌کردند.

در سال ۲۰۲۲ تنها ۵۱ درصد از بزرگسالان ۱۸ سال یا بیشتر آنها را به‌عنوان سرمایه خریداری کردند، در مقایسه با ۷۶ درصد در سال گذشته. نوزده درصد خریداران بیشتر از آنها برای اهداف نمایشی استفاده می‌کنند، درحالی‌که ۴ درصد بیشتر آنها را صرفاً به‌عنوان یک مجموعه دیجیتال در نظر می‌گیرند.

دوازده درصد آنها را به دلیل تازگی می‌خرند. دو درصد بیشتر برای حمایت از یک هنرمند یا ورزشکار آنها را می‌خرند.

به گفته Activate Technology، علاوه بر پایان حباب NFT، چرخه متاورس نیز به پایان رسیده است و شرکت‌ها باید فرصت‌ها را شناسایی کرده و منابع تجاری را به این حوزه اختصاص دهند. شرکت‌ها اکنون باید بر قابلیت همکاری بین دنیای مجازی تمرکز کنند تا به طور کامل از مزایای متاورس استفاده کنند.

پایه و اساس متاورس در حال حاضر بیش از بیست سال است که از طریق دنیای مجازی همه‌جانبه در بازی‌ها ساخته شده است.

تقریباً ۷۷ درصد از گیمرها در ایالات متحده در سال گذشته در فعالیت‌های درون بازی شرکت کرده‌اند. آنها ساخت آواتار و شخصی‌سازی و خرید کالاهای مجازی را بر عهده گرفته‌اند.

گیمرها در چین، ژاپن و کره جنوبی مجموعاً ۳۰ ساعت در ماه را صرف بازی‌هایی مانند Roblox، Minecraft و Fortnite کرده‌اند که دارای عناصر متاورس خاصی هستند. این عناصر شامل تجربه‌ای فراگیر، تعاملات اجتماعی، واقعیت ترکیبی، هویت و اقتصاد درون بازی است.

در پایان گزارش آمده است: «ما انتظار داریم در چند سال آینده شاهد سرمایه‌گذاری قابل‌توجه و پایدار در نوآوری باشیم

منبع: Beincrypto

5/5 - (2 امتیاز)

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.