اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

با پیشرفت در فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، و همچنین محبوبیت روزافزون بازی‌های آنلاین و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، مفهوم متاورس به عنوان گام بعدی بالقوه در تکامل اینترنت توجه روزافزونی را به خود جلب کرده است.

رویترز در 10 می با استناد به مطالعه‌ای که توسط Meta Platforms از Deloitte انجام شد، گزارش داد که متاورس می‌تواند تا سال 2035 حدود 760 میلیارد دلار یا حدود 2.4 درصد به تولید ناخالص داخلی سالانه ایالات متحده (GDP) اضافه کند.

این گزارش بیان می‌کند که تاثیر بالقوه متاورس در اقتصاد ایالات متحده ممکن است ناشی از موارد استفاده گسترده آن در بخش‌های پزشکی، تولید، سرگرمی و دفاعی باشد. Meta Platforms در سال 2021 از فیس‌بوک تغییر نام داد تا بر توسعه محصولات و فناوری‌های متاورس تمرکز کند.

در حالی که مفهوم آن هنوز به خوبی تعریف شده است، متاورس معمولاً به عنوان یک فضای مشترک مجازی که بر اساس فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی ساخته شده است، توصیف می‌شود که کاربران را قادر می‌سازد تا با استفاده از آواتارها با یکدیگر و اشیا دیجیتال در لحظه تعامل داشته باشند.

متاورس

متا علی‌رغم شکست، متعهد به اهداف متاورسی خود است

تا کنون، متا نتوانسته است اعتماد قابل توجهی را از سوی سرمایه‌گذاران در مورد ریسک در متاورس خود جلب کند، زیرا آنها نگرانی‌هایی در مورد بازده بالقوه در بحبوحه یک دوره کندی قابل توجه در بخش تبلیغات دارند، که همچنان بر رشد درآمد متا فشار می‌آورد.

آخرین گزارش درآمد متا نشان داد که بخش متاورس متا، یعنی آزمایشگاه واقعیت، تقریباً 4 میلیارد دلار در دوره سه ماهه و 13.7 میلیارد دلار در سال 2022 از دست داده است. با این حال، مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت، تعهد متا به چشم‌انداز متاورس خود را تکرار کرد که نشان‌دهنده ضررهای عملیاتی آزمایشگاه واقعیت است – که می‌تواند در کوتاه‌مدت حتی بیشتر افزایش یابد.

سهم بالقوه متاورس در تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا و کانادا

در گزارش دیگری، متا گفت که اتحادیه اروپا (EU) می‌تواند تا سال 2035 حدود 489 میلیارد یورو (538.29 میلیارد دلار) تولید ناخالص داخلی سالانه را از متاورس دریافت کند. این رقم تقریباً 1.3٪ – 2.4٪ از کل تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد.

به طور مشابه، بر اساس داده‌های شرکت حسابرسی Deloitte بریتانیا، متاورس می‌تواند تا سال 2035، 45.3 میلیارد دلار کانادا (33.88 میلیارد دلار) به تولید ناخالص داخلی سالانه کانادا اضافه کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.