اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

بازار دارایی‌های کریپتو (MiCA) بخشی از یک بسته جامع در اتحادیه اروپا است که هدف آن به‌روزرسانی رویکرد این قاره در چندین جبهه مالی دیجیتال است. MiCA بر ارائه‌دهندگان دارایی‌های کریپتویی و تعهداتی که باید داشته باشند، تمرکز می‌کند. همچنین الزامات سنگینی را برای صادرکنندگان استیبل‌کوین ایجاد می‌کند.

اگر اعضای پارلمان اروپا این تغییرات را تایید کنند، کشورها تا 18 ماه فرصت دارند تا آنها را اجرا کنند. جزئیات نحوه استفاده از MiCA توسط ESMA، تنظیم‌کننده اوراق بهادار اتحادیه اروپا اعلام خواهد شد.

این یک نقطه عطف مهم نه تنها برای ارزهای دیجیتال در اروپا، بلکه در سراسر جهان است. کمپانی‌هایی که در کشورهای دیگر – خارج از اتحادیه – مستقر هستند برای ارائه خدمات خود به مشتریان اروپایی تحت تاثیر قوانین قرار خواهند گرفت.

مطابق با MiCA، هر کسی که به دنبال ارائه عمومی دارایی کریپتویی شده است، باید وایت پیپری تهیه کند که اطلاعات مربوط به آن را افشا می‌کند. این شامل اطلاعاتی در مورد ناشر یا واحد تجاری است که به دنبال پذیرش آن برای معامله است، اینکه آنها با سرمایه جذب شده چه خواهند کرد، چه حقوق یا تعهداتی به دارایی متصل است و چه فناوری زیربنای آن است. همچنین باید در مورد خطرات احتمالی سرمایه‌گذاری نیز آگاه باشند.

آن سوفی سیسی، رئیس بخش حقوقی و انطباق در بازارساز فرانسوی Flowdesk، با این موضوع موافق است.

او که پیشینه مالی سنتی در کارنامه خود دارد، آن را معادل استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای می‌داند که برای انتشار سهام اعمال می‌شود.

«من می‌بینم که از مردم چگونه سرمایه جمع‌آوری می‌کنند و فقط می‌گویند «خوب، یک عکس زیبا وجود دارد، به ما پول بدهید و همه چیز درست می‌شود» اما برنامه‌ای ندارید. با MiCA، ما این نوع اطلاعات را داریم.»

استیبل‌کوین‌ها و NFTها

یکی دیگر از مؤلفه‌های شاخص MiCA، تشدید قوانین در مورد استیبل‌کوین‌ها است. بر اساس این پیشنهادها، ناشران باید ذخیره‌ای از دارایی‌های پشتیبان توکن‌ها را حفظ کنند. قانون‌گذاران اتحادیه اروپا همچنین فضایی را برای صادرکنندگان استیبل‌کوین در مقیاس بزرگ می‌گذارند تا تحت قوانین سخت‌گیرانه‌تری مانند لزوم داشتن سرمایه بالاتر قرار گیرند.

این قوانین روی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) که مستثنی هستند، تأثیری نخواهد گذاشت.

یک استثنای قابل توجه از MiCA صنعت NFT است. الزام به تهیه وایت پیپر صراحتاً در مورد دارایی‌هایی که «منحصربه‌فرد و غیر قابل تعویض هستند، از جمله هنر دیجیتال و کلکسیون»، اعمال نمی‌شود.

با این حال، توضیح بیشتر در متن این احتمال را افزایش می‌دهد که دارایی‌های صادر شده «در یک مجموعه یا مجموعه بزرگ» می‌تواند قابل تعویض در نظر گرفته شود. کارشناسان پیشنهاد کرده‌اند که این می‌تواند پروژه‌های مقیاس بزرگی مانند Bored Apes Yacht Club (BAYC) و CryptoPunks را تحت تأثیر قرار دهد، که مقیاس آن‌ها بر ادعای منحصربه‌فرد بودن آنها تأثیر می‌گذارد.

از زمانی که MiCA برای اولین بار پیشنهاد شد، نهاد «ابتکارات کریپتویی اتحادیه اروپا» نگران این بود که چگونه استارت‌آپ‌ها با بار نظارتی جدید مقابله کنند.

مارکزیچ می‌گوید: «من فکر می‌کنم که آن‌ها ممکن است توانایی مالی و نیروی انسانی لازم برای رعایت این قوانین را نداشته باشند.»

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.