اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

پیش از این، منوی استارت توسط کاربران برای راه‌اندازی برنامه‌ها، دسترسی به ابزارها و تنظیمات سیستم و اجرای جستجوها استفاده می‌شد. اکنون، با انتشار ویندوز ۱۰ و حتی بیشتر از آن با ویندوز ۱۱، یک تغییر اساسی رخ می‌دهد که منوی استارت را به یک سیستم ارسال تبلیغات تبدیل می‌کند.

منوی استارت ویندوز ۱۱ لیستی از برنامه‌های پین شده، گزینه جستجو و منویی را نمایش می‌دهد که همه برنامه‌های نصب شده را نمایش می‌دهد.

مایکروسافت در حال آزمایش چندین مورد اضافه شده به منوی استارت است که تبلیغات را به آن اضافه می‌کند.

اخیراً دو مورد دیگر هم اضافه شده که شامل: فهرست‌ وب‌سایت در قسمت توصیه‌شده و یک آگهی در منوی حساب زمانی که کاربران آن را برای استفاده از عملکردهایی مانند تغییر کاربر یا خروج از سیستم فعال می‌کنند.

مایکروسافت در حال تبدیل منوی استارت ویندوز ۱۱ به یک سیستم ارسال تبلیغات است

برخی از این موارد برای ارتقای خدمات مایکروسافت، به‌ویژه خدمات مرتبط با اشتراک یا اشتراک‌گذاری داده‌ها استفاده می‌شود. مابقی مانند توصیه‌های وب‌سایت فوق در منوی استارت، خدمات شخص ثالث را تبلیغ می‌کنند.

مایکروسافت در حال تبدیل منوی استارت ویندوز ۱۱ به یک سیستم ارسال تبلیغات است

در مثالی که مایکروسافت ارائه کرد، وب‌سایت‌های Etsy و Twitter به‌عنوان «وب‌سایت‌های رایج» در بخش توصیه‌شده از منوی استارت تبلیغ شدند.

مایکروسافت توضیحات زیر را برای این ویژگی ارائه می‌دهد:

«ما روی افزودن محتوای ارزشمندتر به بخش توصیه‌شده در استارت کار کرده‌ایم و هیجان‌زده‌ایم که نوع جدیدی از محتوا را معرفی کنیم: وب‌سایت‌ها. برای مرحله اول، ما وب‌سایت‌های رایج را بر اساس منطقه یا سابقه مرور توصیه می‌کنیم تا به شما کمک کنیم به‌راحتی به وب‌سایت‌هایی که برایتان مهم هستند بازگردید. این را می‌توان با کلیک راست روی یک وب‌سایت و انتخاب حذف آن وب‌سایت به‌صورت جداگانه یا توقف کامل نمایش همه وب‌سایت‌های توصیه شده کنترل کرد.»

این شرکت می‌گوید که توصیه‌های وب‌سایت یکی از انواع «محتوای ارزشمند» است که در حال حاضر روی آن کار می‌کند تا منوی استارت سیستم عامل را بهبود بخشد.

این ویژگی سایت‌ها را از تاریخچه مرور کاربر و لیستی از وب‌سایت‌های رایج منطقه‌ای استخراج می‌کند. درحالی‌که مایکروسافت هیچ اشاره‌ای به آن نمی‌کند، این احتمال وجود دارد که تنها سابقه مرور Edge یکی از منابع این ویژگی باشد.

طبق گفته مایکروسافت، مسلماً، کاربران ممکن است وب‌سایت‌های فردی را از استارت حذف کنند یا این ویژگی را به طور کامل غیرفعال کنند.

مایکروسافت از پیاده‌سازی فعلی به‌عنوان فاز اول یاد می‌کند که نشان می‌دهد این شرکت برنامه‌هایی برای تغییر این ویژگی در آینده دارد. بااین‌حال، اطلاعاتی در مورد چگونگی ظاهرشدن فاز بعدی وجود ندارد.

مشخص نیست که مایکروسافت لیست‌های وب‌سایت را برای چه گروهی از کاربران ایجاد کرده است. لیست‌های عمومی فقط نام سایت را نشان می‌دهد. کاربرانی که در مورد آنها می‌دانند نیازی به فهرست آنها ندارند و کاربرانی که نمی‌دانند ممکن است کلیک نکنند؛ زیرا این سایت‌ها را نمی‌شناسند.

به نظر می‌رسد که این تنها راه دیگری برای ترغیب کاربران به استفاده از مایکروسافت Edge است، مرورگری که با فعال‌کردن پیوندها در منوی استارت باز می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.