اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

هالبورن در یک پست وبلاگی در 13 مارس نسبت به آسیب‌پذیری‌ای که «Rab13s» نامیده بود هشدار داد و اضافه کرد که پیش از این با برخی از بلاکچین‌ها مانند Dogecoin، Litecoin و Zcash کار کرده است تا راه‌حلی برای آن ایجاد کند.

بیش از 280 بلاکچین در معرض ریسک Zero-day هستند

هالبورن گفت که در مارس 2022 برای انجام یک بازبینی امنیتی از پایگاه کد Dogecoin قراردادی منعقد شد و «چندین آسیب‌پذیری حیاتی و قابل‌بهره‌برداری» را پیدا کرد. بعداً مشخص شد که همان آسیب‌پذیری‌ها «بیش از 280 شبکه دیگر را تحت تأثیر قرار می‌دهند» که میلیاردها دلار ارزهای دیجیتال را در معرض خطر قرار می‌دهند.

هالبورن سه آسیب‌پذیری را تشریح کرد که «بحرانی‌ترین» آن‌ها به مهاجم اجازه می‌دهد «پیام‌های اجماع مخرب ساخته‌شده را به نودهای جداگانه بفرستد و باعث خاموش شدن هر یک شود.»

بیش از 280 بلاکچین در معرض ریسک Zero-day هستند

این پیام‌ها به مرور زمان می‌توانند بلاکچین را در معرض حمله 51 درصدی قرار دهند که در آن مهاجم اکثر هش‌ریت ماینینگ شبکه یا توکن‌های استیک شده را برای ساختن نسخه جدیدی از بلاکچین یا آفلاین کردن آن کنترل می‌کند.

آسیب‌پذیری‌های Zero-day دیگری که پیدا شد به مهاجمان اجازه می‌دهد با ارسال درخواست‌های Remote Procedure Call (RPC) نودهای بلاکچین را خراب کنند – پروتکلی که به برنامه اجازه می‌دهد با دیگری ارتباط برقرار کند و خدمات درخواست کند.

بیش از 280 بلاکچین در معرض ریسک Zero-day هستند

این شرکت اضافه کرد که احتمال سوءاستفاده‌های مرتبط با RPC کمتر است؛ زیرا برای انجام این حمله به اعتبارنامه‌های معتبر نیاز دارد.

هالبورن هشدار داد: «به دلیل تفاوت‌های مبتنی بر کد بین شبکه‌ها، همه آسیب‌پذیری‌ها در همه شبکه‌ها قابل‌بهره‌برداری نیستند، اما حداقل یکی از آنها ممکن است در هر شبکه قابل‌بهره‌برداری باشد.»

این شرکت اعلام کرد که در حال حاضر جزئیات فنی بیشتری از این اکسپلویت‌ها را به دلیل شدت آن‌ها منتشر نمی‌کند و افزود که «تلاش همراه با حسن‌نیت» برای تماس با همه طرف‌های آسیب‌دیده برای افشای اکسپلویت‌های بالقوه و ارائه اصلاحی برای آسیب‌پذیری‌ها انجام داده است.

به گفته هالبورن ، Dogecoin، Zcash و Litecoin قبلاً وصله‌هایی را برای آسیب‌پذیری‌های کشف‌شده پیاده‌سازی کرده‌اند، اما هنوز صدها مورد ممکن است در معرض خطر قرار باشند.

منبع: کوین‌تلگراف

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.