شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی بایننس
نقض قوانین فدرال برای درآمدی میلیون دلاری بایننس
نهنگ‌های خفته بیتفینکس ۱۲ هزار بیتکوین از پوزیشن‌های خود خارج کردند

فروش بازار NFT بین جولای ۲۰۲۱ تا می ۲۰۲۲ به نقاط عطف جدیدی رسید که دلیل آن سود کلانی است که کلکسیونرها از فروش هنرهای دیجیتال خریداری شده و رایگان از طریق airdrops به دست آوردند.

متأسفانه، NFTها مانند همه حوزه‌های صنعت کریپتو به‌شدت تحت تأثیر روندهای نزولی بازار قرار گرفتند که از پایان ماه مارس آغاز شد و تاکنون تا سه‌ماهه سوم سال ادامه یافته است.

بر اساس داده‌های CryptoSlam، فروش بازار NFT برای سومین ماه متوالی در ماه آگوست به زیر ۱ میلیارد دلار کاهش یافت و ۷۲۶.۷۸ میلیون دلار درآمد داشت.

فروش بازار NFT برای سومین ماه متوالی به کمتر از ۱ میلیارد دلار سقوط کرد

بخش عمده‌ای از این کاهش را می‌توان به کاهش شدید تعداد خریداران منحصربه‌فرد و همچنین فاصله گرفتن میانگین ارزش فروش ۱۰ ان‌اف‌تی برتر با سقف تاریخی حجم فروش نسبت داد.

به‌عنوان‌مثال، Axie Infinity رتبه برتر NFT از نظر حجم فروش است که حدود ۵.۷ میلیون دلار از ۴۴۵۵۸ خریدار منحصربه‌فرد به دست آورده است.

Bored Ape Yacht Club (BAYC) که CryptoPunks را پست سر گذاشته است نیز حدود ۵۸ میلیون دلار از ۲۶۳ خریدار منحصربه‌فرد کسب کرده است.

CryptoPunks از ۱۰۳ خریدار منحصربه‌فرد ۲۵ میلیون دلار درآمد داشت درحالی‌که Mutant Ape Yacht Club (MAYC) ۲۵.۸ میلیون دلار درآمد داشت که برای چهارمین ماه متوالی از ۷۴۴ خریدار منحصربه‌فرد به زیر مرز ۵۰ میلیون دلار سقوط کرد.

Otherdeed از Otherside Metaverse از زمانی که در ماه می به رکورد ۹۴۳ میلیون دلار فروش ماهانه دست یافت، با مشکل مواجه شد و در نهایت از ۱۹۳۴ خریدار منحصربه‌فرد در ماه آگوست تنها ۲۲ میلیون دلار به دست آورد.

تاپ شات NBA Dapper Labs که نقدینگی زیادی را به طور مداوم به فروش بازار جهانی NFT اضافه کرده است، در ماه آگوست به زیر ۱۵ میلیون دلار کاهش یافت که نشان‌دهنده کاهش قابل توجه تعداد خریداران منحصربه‌فرد است که منجر به میانگین ارزش فروش ۱۶.۶۴ دلار شد.

آخرین مقادیر در مقایسه با فروش ۸۴۸ میلیون دلاری Axie Infinity که در آگوست ۲۰۲۱ جمع‌آوری‌شده بود، بی‌نهایت کوچک هستند. همچنین نمی‌توان آنها را با ۲۹۸ میلیون دلار و ۶۷۹ میلیون دلار تولید شده توسط BAYC و CryptoPunks در مدت مشابه سال گذشته مقایسه کرد. در همین بازه زمانی، MAYC و NBA Top Shots به ترتیب ۲۷۷ و ۳۷ میلیون دلار فروش داشتند.

فروش جهانی NFT به پایین‌ترین حد سالانه سقوط کرد

فروش ناچیز ۷۲۶ میلیون دلاری توسط بسیاری از تحلیلگران بازار به‌عنوان نشانه‌هایی از نزول جایگاه صنعت NFT در فضای مالی کریپتو در نظر گرفته می‌شود. بااین‌حال، این رقم نسبت به جولای ۷۹.۵ میلیون دلار (۱۲ درصد) افزایش یافته است.

فروش بازار NFT برای سومین ماه متوالی به کمتر از ۱ میلیارد دلار سقوط کرد

این فروش شامل ۶۱۳۰۲۱ خریدار منحصربه‌فرد از طریق مجموع ۴.۵۷ میلیون تراکنش بود که به طور متوسط ۱۰۷۵.۰۱ دلار برای Bored Apes، Mutant Apes، CryptoPunks، NFT های درون بازی توسط Axie Infinity، Azuki، CloneX، NBA Top Shots و غیره خرج کردند.

فروش بازار NFT برای سومین ماه متوالی به کمتر از ۱ میلیارد دلار سقوط کرد

۴۹۵۶۶۶ خریدار منحصربه‌فرد در آگوست ۲۰۲۲ و میانگین ارزش فروش ۱۳۲.۳۳ دلار به ترتیب ۱۹% و ۸۷% کاهش نسبت به ارقام نقطه عطف سال گذشته داشتند.

فروش بازار NFT برای سومین ماه متوالی به کمتر از ۱ میلیارد دلار سقوط کرد

حجم بازار NFT همچنان رو به کاهش است

حجم بازار NFT در ماه آگوست با تولید ۶۱۳.۴۱ میلیون دلار به پایین‌ترین حد خود رسید. OpenSea، بزرگ‌ترین بازار از نظر حجم، تقریباً ۵۰۱ میلیون دلار در حجم ثبت کرد درحالی‌که رقیبش (Magic Eden)، ۶۶.۳۱ میلیون دلار فروش داشت.

آخرین آمار بازتابی از احساسات منفی بازار برای کلکسیون‌های دیجیتال است که شاهد بوده است که پلتفرم‌های NFT در سه ماه گذشته (ژوئن تا آگوست) مجموع حجم زیر ۱ میلیارد دلار را تولید کرده‌اند. بازارهای NFT در ژانویه به بالاترین حد خود یعنی ۵.۶۳ میلیارد دلار رسیدند.

فروش بازار NFT برای سومین ماه متوالی به کمتر از ۱ میلیارد دلار سقوط کرد

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.