اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

موجودی اتر (ETH) در صرافی‌های ارز دیجیتال در 26 می به پایین‌ترین حد در پنج سال گذشته رسید و این میزان عدد 17.86 میلیون را نشان می‌دهد. این کاهش شدید عرضه اتریوم از آوریل 2018 بی‌سابقه بوده است.

بر اساس داده‌های گلسنود، در حال حاضر تنها 14.85 درصد از کل عرضه اتر در صرافی‌های متمرکز نگهداری می‌شود، در حالی که در طول دوره صعودی سال 2021، 25 تا 26 درصد موجودی وجود داشت.

The decline in Ether exchange balances

کاهش عرضه اتریوم در سپتامبر 2022 آغاز شد و پس از بحران FTX در نوامبر به میزان قابل توجهی کاهش یافت. به غیر از کاهش موجودی صرافی‌ها، آدرس‌های کیف پول اتریوم با بیش از 100 اتریوم نیز به پایین‌ترین حد خود در شش ماه گذشته کاهش یافته است.

 #Ethereum $ETH Number of Addresses Holding 100+ Coins just reached a 6-month low of 46,858

دو رویداد مهم می‌تواند بر کاهش موجودی اتریوم در صرافی‌های متمرکز تأثیر بگذارد. اولین مورد، فروپاشی صرافی کریپتو FTX است که بسیاری را بر آن داشت تا دارایی‌های خود را از کیف پول صرافی به کیف پول‌های غیرحضانتی منتقل کنند. دومین و مهم‌ترین مورد مربوط به ارتقا Shapella می‌شود.

Shapella راه را برای هزاران ولیدیتور باز کرد تا اترهای استیک شده خود را برداشت کنند. با این حال، بر خلاف باور عمومی، اقلیتی از ولیدیتورها تصمیم گرفتند که عملیات استیکینگ خود را لغو کنند، در حالی که اکثریت فقط پاداش‌های استیکینگ خود را برداشت کردند.

جابجایی دارایی‌ها از صرافی‌ها اغلب به عنوان یک سیگنال صعودی در نظر گرفته می‌شود که نشان می‌دهد معامله‌گران به دنبال فروش با قیمت فعلی نیستند. در مورد اتریوم، استیک کردن مجدد اتریوم واضح‌ترین دلیل کاهش عرضه صرافی‌ها است.

صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال مانند بایننس، بیتفینکس و کراکن و سایر صرافی‌هایی که از ارتقا Shapella پشتیبانی می‌کنند، شاهد خروج قابل‌توجه اتریوم از کیف پول‌های خود بودند که منجر به کاهش موجودی فعلی شد.

ETH withdrawal from crypto exchanges

در هفته پس از ارتقا Shapella، مقدار اتریوم استیک شده از مقدار اتریوم برداشت شده بیشتر شد. گزارش دیگری از گلسنود تخمین زده است که انتظار می‌رود کمتر از 1% از اترهای استیک شده فروخته شود؛ بنابراین، بخش قابل توجهی از اتریوم که از صرافی‌های متمرکز خارج می‌شود، به عملیات استیکینگ بازگشته است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.