اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

طبق گفته کارآگاهان رمزارز، کلاهبرداران در دو ماه گذشته راه‌اندازی میم‌کوین‌های جعلی را افزایش داده‌اند. بر اساس تحقیقاتی که توسط تیم تحقیقاتی بلاک چین ZachXBT انجام شده است، یک آدرس تنها در ۴۵ روز گذشته ۱۱۴ میم‌کوین جعلی و کلاهبرداری را راه‌اندازی کرده است.

در 26 آوریل، ZachXBT حرکات آدرس کیف پول 0x739c58807B99Cb274f6FD96B10194202b8EEfB47 را ردیابی کرد و خاطرنشان کرد که «هر بار که وجوهی سرقت شده است دقیقاً به همان آدرس واریز شده است.» این شرکت افزود: ما گمان می‌کنیم که تعداد بیشتری هم وجود داشته باشد. اینها فقط مواردی هستند که به آن آدرس واریز شده است. ممکن است به آدرس‌های دیگری هم باشد.

یک کیف پول ارز دیجیتال 114 میم‌کوین جعلی را در دو ماه راه‌اندازی کرده است

کارآگاه بلاکچین قادر به محاسبه رقم مالی در مورد میزان کلاهبرداری ادعایی نبود، زیرا کلاهبردار مورد نظر از چندین کیف پول برای تقسیم وجوه استفاده کرده بود.

میم‌کوین‌ها توکن‌هایی هستند که از جوک‌ها یا میم‌های محبوب اینترنتی الهام گرفته و ساخته شده‌اند، در حالی که معمولاً یک ابزار جدی یا مورد استفاده در آینده ارائه نمی‌دهند.

کاربر توییتر Lucrafund نیز بررسی‌هایی انجام داد و اسکرین‌شاتی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد این «متفکر جنایتکار» مقداری از وجوه دزدیده شده را به آدرس کوین‌بیس ارسال کرده است.

او در پاسخ به این سوال که چرا کوین‌بیس هنوز از این فعالیت‌ها آگاه نیست، گفت که ممکن است تشخیص آن دشوار باشد، زیرا وجوه معمولاً در «مقدارهای کوچک در یک زمان» ارسال می‌شوند، اما عجیب است که از کوین‌بیس استفاده می‌کنند.

یک کیف پول ارز دیجیتال 114 میم‌کوین جعلی را در دو ماه راه‌اندازی کرده است

در 27 آوریل، کاربر توییتر CoinGurruu نیز موضوع مشابهی را منتشر کرد که در آن آدرس کیف پول کلاهبردار ادعایی 0xCc16D5E53C1890B2802d5441d23639CAc6cd646F را فاش کرد، که گفته می‌شود «تقریباً 2 تا 5 راگ‌پول روزانه در مدت زمان 2 سال انجام داده است.»

یک کیف پول ارز دیجیتال 114 میم‌کوین جعلی را در دو ماه راه‌اندازی کرده است

در یک پرونده جدید این هفته، ZachXBT همچنین یک کلاهبردار دیگر را از طریق آدرس کیف پولی که روی پشت خود خالکوبی کرده بود، کشف کرد.

گفته می‌شود که کاربر توییتر NazareAmarga یا گابریل مارکز، یک میم‌کوین با ظاهر شیطانی راه‌اندازی کرده است که هدف آن فریب دارندگان پروژه ان‌اف‌تی Nakamigos است.

به گفته ZachXBT، آدرس کیف پول خالکوبی شده در پشت مارکز، که از طریق یک پست رسانه اجتماعی آنلاین قابل مشاهده است، به شدت در این کلاهبرداری دخیل بوده است که گفته می‌شود 110 هزار دلار اتریوم دریافت کرده است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.