ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

درحالی‌که قیمت بیتکوین برای خروج از وضعیت نزولی در تلاش است، آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد افرادی که احتمالاً این کوین را در اختیار دارند در حال افزایش است.

داده‌های به‌دست‌آمده توسط Finbold نشان می‌دهد که طبق داده‌های CoinMarketCap، تا 13 ژانویه، تعداد کل دارندگان منحصربه‌فرد بیتکوین به 43,540,424 رسیده است.

بر اساس داده‌های Worldometer، تعداد دارندگان فعلی بیتکوین، سهمی حدود 0.54 درصد از جمعیت جهانی 8,010,885,391 نفری را در زمان انتشار نشان می‌دهد؛ بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که هر 184 نفر در سطح جهان به طور بالقوه دارای مقداری بیتکوین است.

داده‌های Worldometer، تعداد دارندگان فعلی بیتکوین، سهمی حدود 0.54 درصد از جمعیت جهانی 8,010,885,391 نفری را در زمان انتشار نشان می‌دهد

در گزارش قبلی فینبولد که در آگوست 2022 منتشر شد نشان می‌دهد که در آن زمان، هر 226 نفر از مردم جهان مقداری بیتکوین بین ارزش 1 تا 99.99 دلار در اختیار داشتند.

بااین‌حال، ذکر این نکته ضروری است که در برخی موارد (مانند گزارش قبلی)، یک فرد می‌تواند چندین آدرس بیتکوین داشته باشد.

مالکیت بیتکوین و بازار نزولی

بیتکوین در حال حاضر پس از هفته‌ها معامله در محدوده‌ای رنج در حال تلاش برای خروج از بازار نزولی است.

در سال 2022، دارایی به پایین‌ترین سطح خود رسید، منطقه‌ای که به طور بالقوه سرمایه‌گذاران جدید برای خرید در کف را جذب کرد. در بیشتر موارد، کاهش قیمت فرصتی را برای سرمایه‌گذارانی که به آینده اولین ارز دیجیتال باور دارند، فراهم می‌کند تا این دارایی را انباشت کنند.

در سال‌های اخیر، پذیرش بیتکوین توسط کشورهای درحال‌توسعه که با کاهش ارزش ارز محلی روبرو بودند، سرعت گرفته است. این کشورها تحت تسلط تورم قابل توجهی هستند و بیتکوین به عنوان یک محافظ احتمالی در نظر گرفته می‌شود.

قابل ذکر است، افزایش تعداد دارندگان بیتکوین وضعیت منحنی پذیرش بزرگ‌ترین ارز دیجیتال را برجسته می‌کند. این منحنی نشان می‌دهد که بیتکوین در مسیر پذیرش در جریان اصلی است.

با وجود بازاری نزولی، بیتکوین بیش از 8 تریلیون دلار تراکنش در طول سال 2022 به خود اختصاص داده است، که این بر پتانسیل رشد بیتکوین تأکید دارد.

اگرچه پیشرفت‌هایی در وضعیت مالکیت بیتکوین وجود دارد، اما این مسیر همچنان با موانع متعددی در این راه مواجه است که بر اعتماد سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارد. در واقع، باتوجه‌به اینکه بازار کریپتو هنوز بسیار نوسانی است، سرمایه‌گذاران بالقوه احتمالاً در شک و تردید باقی خواهند ماند.

منبع: Finbold

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.