اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

طبق داده‌های بازیابی شده توسط Finbold از پلتفرم تجزیه‌وتحلیل نود‌های بیتکوین در ۲۴ اکتبر، ۳۰.۳ درصد از نود‌های بیتکوین قابل‌دسترسی جهان در پنج کشور آمریکا، آلمان، فرانسه، هلند و کانادا قرار دارند.

همان‌طور که نمودار توزیع نودهای بیتکوین قابل‌دسترسی در کشورهای پیشرو نشان می‌دهد، ایالات متحده با ۱۸۴۴ یا ۱۳.۲ درصد نودهای قابل‌دسترسی، پیشتاز در میان این کشورها است، پس از آن آلمان با ۱۳۶۲ یا ۹.۸ درصد نود و فرانسه با ۴۳۴ یا ۳.۱ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

پنج کشور ۳۰ درصد از تمام نودهای بیتکوین در سطح جهان را کنترل می‌کنند

هلند با ۳۷۴ یا ۲.۷ درصد از نودهای بیتکوین قابل‌دسترسی در جایگاه چهارم قرار دارد، درحالی‌که رتبه پنجم متعلق به کانادا است که ۲۹۷ یا ۲.۱ درصد از نودهای بیتکوین قابل‌دسترسی جهان را در اختیار دارد.

پنج کشور ۳۰ درصد از تمام نودهای بیتکوین در سطح جهان را کنترل می‌کنند

نودهای بیتکوین قابل‌دسترسی در مقابل غیرقابل‌دسترسی

برخلاف نود غیرقابل‌دسترسی، نود بیتکوین قابل‌دسترسی به دستگاه یا نرم‌افزاری اطلاق می‌شود که پروتکل استخراج بیتکوین را اجرا و شبکه را ایمن می‌کند که می‌تواند مستقیماً به آن متصل شود – که هنوز به حداکثر تعداد اتصالات مجاز خود نرسیده است، یا در حال حاضر در فرایند همگام‌سازی تا آخرین بلوک‌ها به آن دسترسی ندارند.

به‌طورکلی، نودهای بیتکوین پایگاه داده تمام تراکنش‌های بیتکوین را، به طور کامل یا جزئی، نگه می‌دارند و برای تایید تراکنش‌ها، حفظ قوانین اجماع و رای دادن به پیشنهادها به یکدیگر متصل هستند.

Bitnodes اندازه نسبی شبکه بیتکوین P۲P را با مکان‌یابی همه نود‌های قابل‌دسترسی آن با ارسال پیغام‌های getaddr برای یافتن تمام نود‌های قابل‌دسترسی در شبکه، از مجموعه‌ای از نود‌های دیده‌شده، محاسبه می‌کند.

قابل ذکر است، این پلتفرم از نسخه پروتکل بیتکوین ۷۰۰۰۱ (i.e. >= /Satoshi:۰.۸.x/) استفاده می‌کند، و از نودهایی که نسخه پروتکل قدیمی‌تر را اجرا می‌کنند صرف‌نظر می‌کند.

 نودهای بیتکوین قابل‌دسترسی هنوز در چین وجود دارند

در همین حال، داده‌های مربوطه نشان می‌دهد که هنوز ده‌ها نود بیتکوین قابل‌دسترسی در چین با وجود ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال در سراسر کشور در حال اجرا هستند، اگرچه بر اساس آخرین داده‌های کریپتو، تعداد آنها از ۹۴ در ژوئن به ۶۵ مورد فعلی کاهش یافته است.

بااین‌حال، به نظر می‌رسد که موضع ضد ارزهای دیجیتال این کشور خیلی هم جدی نیست، زیرا دادگاه چین اخیراً حکم داد که سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به معامله ارزهای دیجیتال همچنان می‌توانند این کار را انجام دهند، تا زمانی که آن‌ها به‌عنوان دارایی‌های مجازی تلقی شوند و به‌عنوان یک ارز عمل نکنند.

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.