اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

پس از فروپاشی FTX و افشاگری در مورد مشکلات شیوه‌های تجاری آن، سرمایه‌گذاران و کامیونتی ارزهای دیجیتال از شرکت‌ها می‌خواهند استانداردهای بالاتری را رعایت کنند، اما نتایج یک نظرسنجی اخیر بلومبرگ نشان می‌دهد که بیشتر شرکت‌های رمزارزی همچنان در پرده‌ای از رمز و راز پوشیده شده‌اند و از قوانین داخلی خود پیروی می‌کنند.

خطای حسابرسی

بر اساس نظرسنجی بلومبرگ، تنها 31 شرکت از 60 شرکت برتر در حوزه ارزهای دیجیتال تحت یک حسابرسی مالی کامل (Audit) قرار گرفته‌اند یا گواهی اثبات ذخایر از یک حسابرس مستقل دریافت کرده‌اند.

با این حال، بسیاری از شرکت‌های مورد بررسی، فقدان حسابرسی را به دلیل عدم تمایل شرکت‌های حسابرسی بزرگ به تعامل با آنها اعلام کردند.

این تا حدی به این دلیل است که شرکت‌های حسابداری تجربه کافی در زمینه حسابداری بلاک چین ندارند و تا حدودی به دلیل فهرست متنوع کلاهبرداری‌ها در صنعت کریپتو است. صرافی‌های بزرگی مانند بایننس و بیتفینکس هر دو گفتند که شرکت‌های بزرگ حسابداری یا تمایلی به همکاری با آنها ندارند یا مجهز نیستند.

این نظرسنجی شامل صرافی‌هایی مانند بایننس و کوین‌بیس گلوبال، صادرکنندگان توکن مانند تتر، کسب‌وکارهای ماینینگ و شرکت‌های تحلیلی مانند Chainalysis بود. از 60 شرکت، 17 مورد از شرکت در نظرسنجی خودداری کردند، در حالی که هشت شرکت پاسخ ندادند.

همه 60 شرکت بر اساس اینکه آیا یک یا چند مورد از معیارهای زیر را برآورده می‌کنند، انتخاب شدند:

  • آنها در به صورت عمومی لیست شده باشند
  • ارزش آنها بیش از 1 میلیارد دلار در جمع‌آوری سرمایه خصوصی بوده است
  • از ژانویه 2023 نفوذ قابل توجهی در این بخش داشته‌اند

نتایج نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که 46 درصد از 24 شرکتی که حسابرس فعلی خود را افشا کرده‌اند، توسط یکی از شرکت‌های حسابداری «Big Four» حسابرسی شده‌اند. به عنوان مثال، کوین بیس، ریپل و سیرکل توسط Deloitte حسابرسی شدند، در حالی که Chainalysis، Ledger و Anchorage Digital ممیزی را از EY دریافت کردند.

نبود هیئت‌مدیره مستقل

هیئت‌مدیره یک استارت‌آپ معمولاً فقط از بنیانگذاران تشکیل می‌شود. اما با رشد شرکت، باید حداقل یک مدیر مستقل بیاورد – این رویه عمومی در شرکت‌های سنتی از جمله در بخش فناوری است.

در واقع، شرکت‌های فناوری برای هزینه‌های بالاتر از یک آستانه معین در مراحل بعدی رشد، به تأیید هیئت‌مدیره نیاز دارند و این امر باعث می‌شود که شرکت‌ها در مورد نحوه و مکان خرج کردن پول خود پاسخگوتر باشند.

نظرسنجی بلومبرگ نشان داد که 38 شرکت کریپتویی دارای هیئت‌مدیره با حداقل یک عضو غیراجرایی هستند. اما 10 شرکت این کار را نکردند و 12 شرکت یا به این سوال پاسخ ندادند یا اطلاعات در پرونده‌های عمومی در دسترس نبود.

تتر، صرافی هوابی و Magic Eden از جمله آنهایی هستند که فقط اعضای هیئت مشورتی دارند یا هیئت‌مدیره کاملاً توسط مدیران شرکت تشکیل می‌شود. به گفته نوآ پرلمن، مدیر ارشد انطباق، بایننس در تلاش است تا یک هیئت‌مدیره رسمی برای نظارت بر گروه مادرش تا پایان سال 2023 داشته باشد.

برخی از شرکت‌های مورد بررسی نیز گفتند که هیئت‌مدیره دارند؛ اما اطلاعاتی درباره اعضای آن فاش نکرده‌اند. این شامل صرافی‌های کراکن و Crypto.com، بازار توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) OpenSea و شرکت مالی غیرمتمرکز Uniswap Labs می‌شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.