اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

بسیاری شاهد یک رکود، هرچند خفیف، هستند، زیرا مصرف‌کنندگان به طور کلی در وضعیت قوی قرار دارند و با چشم‌انداز تداوم کاهش تورم روبرو هستند.

در ادامه نظرات برخی از مدیران ارشد بانک‌ها در مورد اقتصاد ایالات متحده را بررسی خواهیم کرد.

جیمی دیمون، مدیرعامل جی پی مورگان

او به سرمایه‌گذاران در مورد «ابرهای طوفانی» در پیش رو هشدار داد.

دیمون گفت: اقتصاد ایالات متحده همچنان در شرایط عمومی سالم است. مصرف‌کنندگان هنوز هم هزینه می‌کنند و ترازنامه قوی دارند و کسب‌وکارها در وضعیت خوبی هستند. با این حال، ابرهای طوفانی که در سال گذشته رصد می‌کردیم همچنان در افق باقی می‌ماند و آشفتگی صنعت بانکداری بر این خطرات می‌افزاید.

برایان مونیهان، مدیرعامل بانک آمریکا

موینیهان در طول گزارش درآمد، نسبت به رکود اقتصادی ایالات متحده هشدار داد اما گفت که تورم نشانه‌هایی از کاهش را نشان داده است.

او گفت: با توجه به میزان محرک‌های مالی که به مردم پرداخت شد و پولی که باقی مانده است، همه چیز حاکی از یک رکود نسبتاً خفیف است. ما شاهد کاهش فعالیت در سمت مصرف‌کننده با سرعتی نیستیم که نشان‌دهنده رکود باشد، اما می‌بینیم که تجار و سرمایه‌گذاران احتیاط بیشتری می‌کنند.

وی افزود:

نشانه‌های تورم در حال کاهش است؛ اما هنوز وجود دارد. من فکر می‌کنم ما شاهد یک رکود خفیف هستیم.

جین فریزر مدیرعامل سیتی‌گروپ

پیش‌بینی مدیران اجرایی 5 بانک بزرگ ایالات متحده برای اقتصاد در سال 2023

او نیز پیش‌بینی کرد که کشور در سال 2023 به رکودی خفیف فرو خواهد رفت، اما ورشکستگی بانک‌ها این نگرانی‌ها را تشدید کرده است.

فریزر در یک تماس با سرمایه‌گذاران در این هفته گفت: ما در شرایطی قوی هستیم تا در هر وضعیتی به سمت جلو حرکت کنیم. ما انتظار داریم وقایع اخیر کاهش‌دهنده تورم و اعتبار باشد.

وی افزود: ما معتقدیم که اکنون احتمال اینکه آمریکا در اواخر سال جاری وارد یک رکود کم‌عمق شود، بیشتر است.

جیمز گورمن، مدیرعامل مورگان استنلی

گورمن به تحلیلگران گفت که وضعیت اقتصاد ایالات متحده بسیار بهتر از دوران بحران بزرگ مالی در سال 2008 است. او با پرداختن به آشفتگی ناشی از فروپاشی بانک‌هایی مانند SVB در ماه گذشته، ترس از یک بحران بانکی تمام‌عیار را کاهش داد.

گورمن گفت: ما بحرانی در میان برخی بانک‌ها داشتیم و ممکن است هنوز هم داشته باشیم. من معتقدم مداخله نظارتی قوی منجر به کم کردن آسیب‌ها شد. من مسائل فعلی را با سال 2008 قابل مقایسه نمی‌دانم.

ران اوهانلی، مدیرعامل استریت استیت

پیش‌بینی مدیران اجرایی 5 بانک بزرگ ایالات متحده برای اقتصاد در سال 2023

اوهانلی در بیانیه‌ای درباره سود خود اشاره کرد که چگونه شرایط کلان عملکرد بانک را در سه‌ماهه گذشته تغییر داده است و به تلاش‌هایی که موسسات برای «ثبات سیستم بانکی ایالات متحده» انجام داده‌اند، اشاره کرد.

او به سرمایه‌گذاران گفت: نتایج سه‌ماهه اول ما منعکس‌کننده انعطاف‌پذیری مدل کسب‌وکار ما، عدم مقاومت در برابر افزایش مداوم نرخ بهره و متعاقب آن حرکات قابل توجه بازار، نوسانات و اختلالات در سایر بخش‌های صنعت بانکداری است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.