اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

هولدرهای بلندمدت – به عنوان آدرس‌هایی که بیتکوین را برای بیش از 155 روز هولد کرده‌اند – اغلب به عنوان ستون فقرات بازار در نظر گرفته می‌شوند. آنها سطوح حمایتی را ایجاد می‌کنند؛ زیرا در هنگام کاهش قیمت‌ها، تمایل به انباشت بیتکوین دارند و در هنگام رالی‌های صعودی شروع به توزیع کوین‌هایی می‌کنند که در کف‌های قیمتی انباشت کرده‌اند؛ بنابراین، تعیین کف بیتکوین مستلزم نگاه کردن به رفتار هولدرهای بلندمدت است، زیرا تنها زمانی که هولدرهای بلندمدت تسلیم شوند، بیتکوین به کف واقعی خود می‌رسد.

نسبت سود خروجی خرج شده (LTH SOPR) معیاری است که بینش روشنی از رفتار هولدرهای بیتکوین ارائه می‌دهد. هنگامی که این معیار برای هولدرهای بلندمدت اعمال می‌شود، میزان سود تحقق‌یافته را برای تمام کوین‌های متعلق به هولدرهای بلندمدت که در یک بازه زمانی خاص جابجا شده‌اند را نشان می‌دهد.

مقادیر SOPR بزرگ‌تر از 1 نشان می‌دهد که کوین‌ها با سود فروخته شده‌اند، در حالی که ارزش SOPR کمتر از 1 نشان می‌دهد که کوین‌ها با ضرر فروخته می‌شوند. روند صعودی این شاخص نشان می‌دهد که سود در حال تحقق است، در حالی که روند نزولی SOPR نشان‌دهنده سرمایه‌گذاران زیان شناسایی می‌کنند.

داده‌های تجزیه و تحلیل شده از معیارهای آنچین نشان می‌دهد که LTH SOPR از ابتدای سال پس از کاهش به پایین‌ترین سطح سه ساله در دسامبر 2022 روند صعودی داشته است.

نگاهی به نحوه تعیین پایان بازارهای نزولی توسط هولدرهای بلندمدت

برخلاف SOPR که تنها خروجی‌های «خرج شده» با طول عمر بیش از 155 روز را در نظر می‌گیرد، LTH MVRV فقط خروجی‌های «خرج نشده» (UTXO) را در نظر می‌گیرد.

نسبت MVRV نسبت ارزش بازار بیتکوین و سقف تحقق‌یافته آن را نشان می‌دهد تا مشخص کند که آیا بالاتر از ارزش منصفانه معامله می‌شود یا کمتر. مانند SOPR، ارزیابی محکمی از سودآوری بازار ارائه می‌دهد، زیرا انحرافات شدید بین ارزش بازار و ارزش تحقق‌یافته می‌تواند برای شناسایی سقف و کف بازار استفاده شود.

افزایش نسبت MVRV نشان‌دهنده درجه بیشتری از سود تحقق‌نیافته و پتانسیل توزیع است (زیرا سرمایه‌گذاران سود زیادی در جیب خود دارند که هنوز خرج نکرده‌اند). کاهش یا پایین بودن MVRV میزان کمتری از سودهای تحقق‌نیافته را نشان می‌دهد که می‌تواند نشان‌دهنده کاهش ارزش‌گذاری و تقاضای ضعیف باشد.

وقتی نسبت MVRV به زیر 1 می‌رسد، بخش بزرگی از کوین‌های موجود یا در قیمت‌های سربه‌سر یا با زیان نگهداری می‌شود. این معمولاً نشانه‌ای از تسلیم بازار است و نشان می‌دهد که مرحله انباشت بازار خرسی ممکن است به پایان برسد.

داده‌های آنچین نشان می‌دهد که نسبت LTH MVRV به تازگی خط 1 را شکسته است که نشان‌دهنده پایان احتمالی بازار نزولی است.

نگاهی به نحوه تعیین پایان بازارهای نزولی توسط هولدرهای بلندمدت

گردآوری هر دو نسبت SOPR و MVRV پایان بازار خرسی «اما با تردید» را در میان سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد.

نواحی سبز رنگ در نمودار زیر دوره‌هایی را نشان می‌دهد که هر دو نسبت LTH SOPR و LTH MVRV در یک یا کمتر از ۱ بوده‌اند. وقتی این دو نسبت به زیر ۱ می‌رسند، تسلیم بازار را نشان می‌دهد؛ زیرا هر دو کوین‌های خرج شده و خرج نشده ضرر و زیان را تحمل می‌کنند.

نگاهی به نحوه تعیین پایان بازارهای نزولی توسط هولدرهای بلندمدت

این‌طور به نظر می‌رسد که بازار کاملاً از فاز تسلیم خارج شده است. با این حال، از آنجایی که LTH SOPR هنوز در زیر 1 در حال حرکت است، بازار همچنان فاقد اعتماد به نفس برای ورود به یک رالی تمام‌عیار است. صبر برگ برنده بزرگان بازار است.

منبع: cryptoslate

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.