اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

اگر شما هم جز کسانی هستید که شامل ایردراپ آربیتروم شده‌اید و اکنون تصمیم دارید آن را هولد کنید و یا با بررسی این پروژه به این نتیجه رسیدید که برای هولد بلندمدت مناسب است و قسمتی از دارایی خودتان را به آن اختصاص داده‌اید، احتمالاً شاید به دنبال پلتفرمی برای استیک کردن دارایی خود هستید تا در این مدت از درآمد غیرفعال هم بهره‌مند شوید.

در لیست زیر، مزایا و معایب 4 پلتفرم برای یافتن بهترین مکان برای استیک کردن توکن‌های ARB بررسی شده است.

پلتفرم Dforce با 0.01 درصد APY

بررسی 4 پلتفرم جهت عملیات استیک کردن آربیتروم (ARB)

ابتدا با پلتفرمی شروع می‌کنیم که کمترین APY را دارد. ممکن است تعجب کنید که چرا باید پلتفرمی را بررسی کنیم که 0.01% دارد. پاسخ ساده است – دلیل آن به دلیل APY عرضه آن نیست، بلکه به دلیل APY وام 0.38٪ آن است. بسته به نوع دارایی متفاوتی که ممکن است برای عرضه انتخاب کنید (حتی می‌تواند عرضه ARB برای قرض گرفتن ARB بیشتر باشد) این مبلغ نسبتاً کمی است که باید پرداخت کنید تا بتوانید ARB$ را قرض کنید و در عین حال از رشد بالقوه (و احتمالی) آن بهره‌مند شوید.

  • مزایا: اگر با قرار دادن مقداری وثیقه به دنبال گرفتن توکن ARB با کمترین نرخ هستید، این ممکن است بهترین مسیر برای باشد.
  • معایب: مشکل آشکار در اینجا APY کم است. اگر به دنبال بازدهی بالاتر هستید، ادامه مطلب را بخوانید.

پلتفرم Multichain با 13.57 درصد APR

بررسی 4 پلتفرم جهت عملیات استیک کردن آربیتروم (ARB)

Multichain پروتکلی است که به شما این امکان را می‌دهد که دارایی‌ها را بین ده‌ها زنجیره مختلف پل بزنید. این پلتفرم در حال حاضر امکان استیک و برداشت ARB را با 13.57 درصد APR می‌دهد، نرخی که نسبت به چند هفته پیش که بیش از 60% بود، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اما با این وجود هنوز بسیار خوب است.

  • مزایا: استخر ARB دارای نقدینگی بسیار مناسبی با بیش از 2 میلیون دلار TVL است، و تا آنجا که متوجه شدیم، هیچ فی برای استیک یا برداشت وجود ندارد.
  • معایب: این واقعیت که این پلتفرم یک پل است ممکن است بسیاری از افراد را منصرف کند، زیرا پل‌ها به دلیل هک شدن بدنام هستند و به عنوان نقطه‌ضعفی در صنعت دیفای شناخته می‌شود.

پلتفرم Buffer Finance با 61.2 درصد APR

بررسی 4 پلتفرم جهت عملیات استیک کردن آربیتروم (ARB)

این پلتفرم بالاترین نرخ APR در لیست ما دارد. مشابه USDC Vault خود، APR در ARB Vault با فی همراه نیست، زیرا یک دوره قفل 1 روزه برای برداشت وجود دارد، و سقف 1 میلیون دلاری ARB برای خزانه وجود دارد.

  • مزایا: بدیهی است که APR بالا بدون قفل دائمی این استراتژی را بسیار سودآور می‌کند.
  • معایب: این پلتفرم در حال حاضر محدود شده است، و احتمالاً افراد زیادی نمی‌خواهند از آن خارج شوند، مگر اینکه این نرخ کاهش یابد، یا اگر گزینه‌های مشابه دیگری با APR بالا برای استیک کردن موجود شود.

پلتفرم PlutusDAO با 15.55 درصد APR

بررسی 4 پلتفرم جهت عملیات استیک کردن آربیتروم (ARB)

PlutusDAO به کاربران این امکان را می‌دهد تا ARB خود را از طریق لیکوئید استیکینگ مشتقات plsARB$ خود در ازای 15.55درصد APR استیک کنند و از طریق توکن PLS$ پاداش دریافت کنند. این ممکن است برای برخی از افرادی که نسبت به PLS$ و پروتکل Plutus خوش‌بین هستند، یک مزیت باشد، به‌ویژه که اخیراً قیمت‌های خوبی نیز برای این توکن دیده شده است.

بررسی 4 پلتفرم جهت عملیات استیک کردن آربیتروم (ARB)

همانطور که در تصویر اول می‌بینید، هنگام استیک کردن ARB$ با پیغام Liquid Pool Soon مواجه می‌شوید. دلیلش این است که در حال حاضر استیک کردن ARB$ غیر قابل برگشت است، به این معنی که ARB$ شما را قفل می‌کند و شما در حال حاضر نمی‌توانید آن را برداشت کنید.

  • مزایا: PlutusDAO یک پروتکل قوی به نظر می‌رسد و انتخاب بسیاری از فعالین بازار بوده است.
  • معایب: گزینه عدم برداشت در هر زمان دلخواه را می‌توان ایراد بزرگی دید.
این یک پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست و مسئولیت هرگونه معامله، خرید یا فروش بر عهده شماست.
4.7/5 - (4 امتیاز)

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.