اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

با انتخاب ریشی سوناک به‌عنوان نخست‌وزیر بریتانیا، اکنون غیرممکن است که آنچه را برای مدتی مشهود بوده است انکار کنیم: استعدادهای هندی بسیار بیشتر از آنچه که ۱۰ یا ۱۵ سال پیش انتظار می‌رفت، دنیای غرب را متحول کرده‌اند.

ممکن است فکر کنید رهبری بریتانیا یک استثنا است، اما ایالات متحده را در نظر بگیرید. کاملاً ممکن است که انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۸ بین کامالا هریس (که نیمی از اصالتاً هندی است) و نیکی هیلی که اصالتاً هندی است برگزار شود. تعداد کمی از مردم آن را محتمل‌ می‌دانند، اما باز هم در محدوده احتمال است.

اگر دو عضو برجسته اتحاد آتلانتیک در نهایت توسط افرادی هندی‌الاصل رهبری شوند، این گواهی بر انعطاف و قدرت بریتانیا و ایالات متحده است. تصور اینکه چنین اتفاقی در چین یا در بیشتر نقاط جهان رخ دهد، دشوار است. و یکی از ویژگی‌های بارز سوناک این است که منشأ قومی او بر بحث سیاسی مسلط نیست.

موفقیت استعدادهای هندی‌الاصل در این مرحله بسیار زیاد است. مدیران عامل مهم هندی‌الاصل عبارتند از:

  • ساندار پیچای از آلفابت
  • ساتیا نادلا از مایکروسافت
  • (تا همین اواخر) پاراگ آگراوال از توییتر
  • شانتانو ناراین از ادوبی
  • آرویند کریشنا از IBM
  • راج سوبرامانیام از FedEx
  • سونیا سینگال از گپ
  • (به‌زودی) لکسمن ناراسیمان از استارباکس

همه اینها در آمریکا اتفاق افتاده است که مسلما بزرگ‌ترین مولد استعدادهای مدیریتی است که جهان تابه‌حال دیده است. این افراد به‌سختی در یک محیط ضعیف یا غیررقابتی موفق می‌شوند.

علاوه بر این، بسیاری از این افراد در هند متولد شده‌اند. برآوردها متفاوت است، اما درآمد سرانه هند، طبق گزارش بانک جهانی، هنوز کمتر از ۷۰۰۰ دلار است. شما نمی‌توانید سرمایه هند را دلیلی برای موفقیت آنها بدانید. این استعداد آنهاست، حتی اگر بسیاری از آنها از خانواده‌های نسبتاً ثروتمندی باشند.

از میان گروه‌های قومی مختلف که به ایالات متحده نقل‌مکان کرده‌اند، افراد هندی‌الاصل همیشه بالاترین درآمد سرانه را دارند.

یا حرفه خودم، اقتصاد را در نظر بگیرید. دو تن از سه اقتصاددان دانشگاهی تأثیرگذار در ۲۰ سال گذشته، راج چتی، به دلیل کارش در زمینه تحرک، و برنده جایزه نوبل، آبیجیت بانرجی (به همراه همسر فرانسوی الاصل و نویسنده همکار استر دوفلو، همچنین برنده جایزه نوبل) در زمینه توسعه اقتصادی بوده‌اند.

شما می‌توانید بحث کنید که چه کسی ممکن است در این زمینه‌ها بهترین باشد، اما حضور افرادی هندی‌الاصل غیرقابل‌انکار است.

این فقط در مورد دنیای انگلیسی‌زبان نیست. استعدادهای هندی در حال گسترش بیشتر هستند. به‌عنوان‌مثال، در آلمان، ۵۸ درصد از کارگران هندی‌الاصل دارای مدرک دانشگاهی یا مهارت‌های تخصصی هستند. این میزان تقریباً دوبرابر آلمانی‌های بومی است.

با همکاری با شروتی راجاگوپالان، من بر یک برنامه بشردوستانه به نام Emergent Ventures India نظارت می‌کنم تا به جوانان آینده‌دار (و گاهی اوقات مسن‌تر) در هند کمک‌های مالی بدهم. من اکثر برندگان را ملاقات کرده‌ام و آنها به طور قابل‌توجهی جاه‌طلب و پرانرژی هستند.

من بر این عقیده هستم که هند به‌مراتب مهم‌ترین منبع استعدادهای کشف نشده و زیر ارزش ذاتی خود در جهان است. این شبیه آلمان و اروپای مرکزی در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ است و روزی به این شکل دیده خواهد شد. می‌توان این را باور کرد و هنوز دیدگاه‌های متفاوت یا نامطمئنی در مورد آینده هند به‌عنوان یک ملت داشت، همان‌طور که اروپای مرکزی در آن زمان با آشفتگی‌های فراوانی روبرو بود.

همان‌طور که بالاجی سرینیواسان، کارآفرین فناوری و نویسنده پیشنهاد کرده است، اینترنت به‌سرعت به یک زمین بازی هندی تبدیل خواهد شد و بر ایده‌ها و حالات ما و همچنین نحوه نوشتن و صحبت‌کردن ما به زبان انگلیسی تأثیر می‌گذارد. آینده فضاهای فکری ما تا حد زیادی نشات گرفته از هند است.

تصور کنید که یک بازدیدکننده از بریتانیای کبیر در سال ۱۹۰۰ – که در آن زمان قدرت برتر جهان بود – به این فکر می‌کند که چگونه آینده کشور خود را شکل دهد. صرف‌نظر از منطقه موردنظر آنها، آنها احتمالاً باید توجه زیادی به ایالات متحده می‌کردند. اکنون یک بازدیدکننده از ایالات متحده را تصور کنید که در مورد آینده کشور خود فکر می‌کند: آنها واقعاً باید روی هند تمرکز کنند.

موفقیت استعدادهای هندی‌الاصل چیزی بیش از جمعیت آشکارا بالای هند است. شکوفایی استعدادهای خلاق غالباً دارای یک عنصر اسرارآمیز است، اما در این مورد برخی از عوامل مشهود است. مقداری مهارت در زبان انگلیسی، اتصالات اینترنتی «به‌اندازه کافی خوب» و نگرش آرزویی که رفاه را بدیهی نمی‌داند.

همچنین اضافه می‌کنم که هند از لحاظ تاریخی در جذب و ترکیب تأثیرات خارجی، از جمله فاتحان متعدد، مهارت داشته است. این ممکن است به استعدادهای هندی در سازگاری با محیط‌های خارجی بسیار متفاوت از جمله بریتانیا و ایالات متحده کمک کند.

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.