اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

کیوساکی در مصاحبه‌ای با Stansberry Research در ۱۸ فوریه گفت که اگرچه مانگر ممکن است همچنان از سهام و سیستم‌های مالی سنتی دفاع کند، نسل جوان به دلیل مشروعیت سیستم حسابداری خود از ارزهای دیجیتال استقبال می‌کنند.

این مدرس معروف مالی اظهار داشت که بدبینی مانگر نسبت به ارزهای دیجیتال می‌تواند به همسویی او با «خزانه‌داری فدرال رزرو وال‌استریت» مرتبط باشد. کیوساکی همچنین معتقد است که نباید بر حرکت قیمت ارزهای دیجیتال تمرکز کرد، بلکه باید بر فناوری زیربنایی متمرکز شد.

«چارلی احتمالاً همچنان می‌گوید سهام بخرید، اما دلیل اینکه من کریپتوها را دوست دارم، نه بیتکوین، بلکه بلاکچین است و بلاکچین یک سیستم حسابداری است. این از فدرال رزرو یا خزانه‌داری یا وال‌استریت مشروع‌تر است، بنابراین چارلی مانگر در میان جمعیت وال‌استریت حضور دارد و نسل‌های جوان، هزاره‌ها و پایین‌تر، در میان جمعیت آیفون به دست هستند.»

اظهارات کیوساکی در پاسخ به بیانیه قبلی مانگر است که در آن معاون رئیس برکشایر هاتاوی انتقاد خود را از بیتکوین عنوان کرد و در عین حال گفت افرادی که مخالف غیرقانونی کردن دارایی‌های دیجیتال هستند «احمق» هستند. او افزود که مضحک است که کسی در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کند.

جالب اینجاست که مانگر ۹۹ ساله اظهار داشت که به مقامات ایالات متحده به دلیل مجوز دادن به ارزهای دیجیتال افتخار نمی‌کند.

پاسخ متقابل رابرت کیوساکی به درخواست میلیاردر معروف چارلی مانگر برای ممنوعیت بیتکوین

«این حتی کمی احمقانه نیست، بسیار احمقانه است، و البته بسیار خطرناک است، و دولت‌ها کاملاً اشتباه می‌کنند که به آنها مجوز می‌دهند. من به کشورم افتخار نمی‌کنم که این مزخرفات را مجاز دانسته است – خوب، من این را چرندیات کریپتو می‌نامم. آن‌ها بی‌ارزش هستند و چیزی جز ضرر ندارند، مجوز دادن به آن ضد قوانین اجتماعی است.»

بخشی از انتقاد مانگر از بیتکوین، مربوط به پتانسیل این دارایی برای استفاده در فعالیت‌های مجرمانه است. از نظر او، ارزهای دیجیتال «تا حدی کلاهبرداری» هستند و برای آدم‌ربایان جذاب هستند

دیدگاه بولیش کیوساکی به بیتکوین

از سوی دیگر، دیدگاه کیوساکی همچنان نسبت به بیتکوین صعودی باقی مانده است. او درباره آینده تاریکی که انتظار سقوط بازارها را دارد، هشدار داده است. با این حال، او از تداوم انباشت بیتکوین حمایت می‌کند و در برخی مواقع، پیش‌بینی کرد که دارندگان بیتکوین ثروتمندتر خواهند شد.

کیوساکی پیش‌بینی می‌کند که بیتکوین ممکن است تا سال 2025 به 500,000 دلار برسد که ناشی از عملکرد ضعیف دلار ایالات متحده است. علاوه بر بیتکوین، این کارآفرین از سرمایه‌گذاری در فلزات گران‌بها مانند طلا و نقره نیز حمایت می‌کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.