اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

چندین کشور در سراسر جهان ارز یا نحوه پرداخت را برای تسویه‌حساب‌های بین‌المللی مورد بررسی مجدد قرار داده‌اند. از یک طرف، تعداد زیادی از آنها قصد کاهش نفوذ دلار آمریکا برای معاملات را دارند. از سوی دیگر، کشورهای دیگری وجود دارند – مانند روسیه – که درها را برای پذیرش کریپتو باز می‌کنند.

روسیه یکی از این کشورهاست که در جهت دوم پیش می‌رود. یک گزارش اخیر نشان داد که بانک مرکزی در حال بررسی امکان استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین برای تسویه‌حساب‌های بین‌المللی است. در واقع یک پیش‌نویس قانونی در حال تهیه است.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی، اخیراً در یک رویداد با نمایندگان حزب «مردم جدید» گفت که قانون‌گذار می‌تواند از دارایی‌های دیجیتال برای تسویه حساب با نهادهای خارجی استفاده کند. همانطور که توسط وی اشاره شد، بانک مرکزی با استفاده از رمزارز در داخل کشور مخالف است. با این حال، چنین وجوهی می‌تواند برای پرداخت‌های خارجی استفاده شود. این به احتمال زیاد به این معنی است که موسسات ویژه‌ای در روسیه ایجاد خواهند شد که به استخراج و انتقال ارز دیجیتال به نهادهای خارجی مشغول خواهند شد.

بانک مرکزی به طور موازی با دولت در حال رایزنی است که به کدام نهادها می‌توان چنین اجازه‌ای داد. در این گزارش اشاره شده است که این موسسات احتمالاً ابتدا به یک شرکت دولتی سپرده خواهند شد. با حرکت روبه‌جلو، شرکت‌های خصوصی نیز به آن اضافه خواهند شد.

روسیه همچنین طرفدار بین‌المللی کردن یوان چین است. پوتین در سخنرانی اخیر خود مدعی شد که حدود دو سوم تجارت بین روسیه و چین با یوان و روبل انجام می‌شود. رئیس‌جمهور در ادامه اظهار داشت که کشورش طرفدار استفاده از یوان در مناسبات تجاری بین روسیه و کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین است.

در کنار آن، روسیه نیز در جبهه CBDC نیز پیشرفت کرده است. انتظار می‌رود بانک‌های روسی به زودی آزمایش روبل دیجیتال را آغاز کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.