اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

هفته گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، صرافی کراکن را مجبور کرد تا خدمات استیکینگ خود را متوقف کند. آیا صرافی‌های متمرکز دیگری می‌توانند گزینه‌های بعدی برای حملات این نهاد باشند؟

در روز پنجشنبه، 9 فوریه، کراکن موافقت کرد که تمام خدمات استیکینگ در ایالات متحده را متوقف کند، این در پاسخ به اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) مبنی بر نقض قوانین آژانس با عدم ثبت اوراق بهادار بود.

SEC معتقد است خدمات استیکینگ کراکن با قوانین اوراق بهادار آن مطابقت ندارد. این سرکوب می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای برای سرمایه‌گذاری در ایالات متحده داشته باشد.

کراکن به BeInCrypto گفت که «توافق کرده است که خدمات استیکینگ آن‌چین خود را فقط برای مشتریان ایالات متحده پایان دهد. از امروز، به استثنای اتر استیک شده، دارایی‌های ثبت‌شده در برنامه استیکینگ آنچین توسط مشتریان ایالات متحده به طور خودکار آزاد (Unstake) می‌شود و دیگر پاداش‌های استیکینگ دریافت نمی‌کنند. خدمات استیکینگ برای مشتریان غیرآمریکایی بدون وقفه ادامه خواهد داشت. این مشتریان خدمات استیکینگ را از یک شرکت تابعه کراکن دریافت خواهند کرد. به عنوان بخشی از توافق، کراکن اتهامات SEC را نه قبول و نه رد کرده است.»

بیانیه SEC

در بیانیه‌ای، گری جنسلر، رئیس SEC، گفت:

«چه از طریق سرمایه‌گذاری به‌عنوان خدمات، وام‌دهی یا سایر روش‌ها باشد، واسطه‌های ارز دیجیتال، هنگام ارائه قراردادهای سرمایه‌گذاری در ازای توکن‌های سرمایه‌گذاران، آن‌ها باید افشاگری‌های مناسب و حفاظت‌های لازم توسط قوانین اوراق بهادار را ارائه دهند. اقدام امروز باید برای بازار روشن کند که ارائه‌دهندگان خدمات استیکینگ باید ثبت‌نام کنند و افشای کامل، منصفانه و واقعی و حمایت از سرمایه‌گذاران را ارائه دهند.»

یکی از کمیسران SEC با نظر آژانس مخالفت کرد. کمیسیونر هستر ام. پیرس در بیانیه‌ای جداگانه بحث کرد که آیا ثبت‌نام در SEC برای کراکن امکان‌پذیر بوده است یا خیر.

او گفت: پیشنهادی مانند سرویس استیکینگ مورد بحث در اینجا، انبوهی از سؤالات پیچیده را ایجاد می‌کند، از جمله اینکه آیا برنامه استیکینگ به طور کلی قابل ثبت شدن است یا اینکه آیا برنامه استیکینگ هر توکن به طور جداگانه ثبت می‌شود، افشا چیست و پیامدهای حسابداری برای کراکن چیست. ما از مدت‌ها قبل در مورد برنامه‌های استیکینگ کریپتو می‌دانیم. اگرچه ممکن است تفاوتی ایجاد نکرده باشد، من باید مدت‌ها قبل از راهنمایی‌هایی در مورد استیکینگ ارائه می‌دادیم. به‌جای اینکه در مسیر فکر کردن در مورد فرایند استیکینگ و صدور رهنمود قرار بگیریم، دوباره تصمیم گرفتیم از طریق یک اقدام اجرایی صحبت کنیم.

چیزی که او را بیش از همه نگران می‌کرد این بود که راه حل آن‌ها «تعطیل کردن کامل برنامه‌ای بود که به خوبی به مردم خدمت کرده است.»

هستر ام. پیرس یکی از پنج کمیسیونی است که توسط رئیس‌جمهور در هیئت SEC منصوب شده است.

آیا خدمات استیکینگ به عنوان یک اوراق بهادار محسوب می‌شود؟

کوین‌بیس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های متمرکز جهان، به BeInCrypto گفت که برنامه استیکینگ آن‌ها تحت تأثیر اخبار قرار نمی‌گیرد.

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی آن‌ها، گفت که کراکن «اساساً یک محصول بازدهی ارائه می‌دهد. خدمات سهام کوین‌بیس اساساً متفاوت است و اوراق بهادار نیست. برای مثال، پاداش‌های مشتریان ما به پاداش‌های پرداخت شده توسط پروتکل و کمیسیون‌هایی که افشا می‌کنیم، بستگی دارد.»

کوین‌بیس همچنین یک سند به BeInCrypto ارائه کرد که نشان می‌دهد استیکینگ کمتر از ۳ درصد از درآمد آن در سه‌ماهه سوم بوده است.

آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار می‌خواهد استیکینگ در همه صرافی‌های متمرکز را غیرقانونی کند؟

پس از علنی شدن حکم، جسی پاول، مدیرعامل کراکن، او نظرات خود را در توییتر به وضوح بیان کرد.

اوه، تنها کاری که می‌بایست انجام می‌دادم این بود که فرمی را در یک وب‌سایت پر کنم و به مردم بگویم که پاداش استیکینگ از خود استیکینگ ناشی می‌شود؟

ای کاش این ویدئو را قبل از پرداخت 30 میلیون دلار جریمه می‌دیدم و با قطع دائم سرویس در ایالات متحده موافقت می‌کردم. چقدر احمق به نظر می‌رسم. خدایا.

استیکینگ چیست و چه پیامدهایی در ایالات متحده دارد؟

استیکینگ راهی برای کسب پاداش از طریق دارایی‌های کریپتویی با کمک به ایمن‌سازی شبکه بلاک‌چین است. هر چه مدت بیشتری پول دیجیتال خود را قفل یا استیک کنید، پاداش بیشتری می‌توانید کسب کنید.

با این حال، استیکینگ در ماه‌های اخیر اهمیت بیشتری یافته است. سپتامبر گذشته، اتریوم مکانیسم اجماع خود را از Proof-of-Work (PoW) به Proof-of-Stake (PoS) تغییر داد. اتریوم دومین بلاک‌چین محبوب و پیشروترین پلتفرم قراردادهای هوشمند در جهان است.

PoW از مسائل پیچیده ریاضی برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید استفاده می‌کند. در PoS، اعتباردهنده‌ها بر اساس مقدار ارز دیجیتالی که مایل به «قفل کردن» هستند، انتخاب می‌شوند.

توانایی یک صرافی متمرکز برای ارائه خدمات استیکینگ خرده‌فروشی با توجه به اینکه آیا Howey Test را برآورده می‌کنند، تعیین می‌شود.

SEC و دادگاه‌ها از تست هاوی برای تعیین اینکه آیا یک سرمایه‌گذاری خاص، مانند ارز دیجیتال، یک اوراق بهادار است یا خیر استفاده می‌کنند.

روز پنجشنبه، یکی از مقامات SEC به خبرنگاران گفت که ارائه خدمات استیکینگ را شبیه به یک اوراق بهادار می‌داند.

آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار می‌خواهد استیکینگ در همه صرافی‌های متمرکز را غیرقانونی کند؟

بعید است که این پایان کار باشد. روز یکشنبه، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، گفت که این شرکت «در صورت نیاز با خوشحالی از این موضوع در دادگاه دفاع خواهد کرد.» تشدید این نوع ممکن است دیوان عالی ایالات متحده را مجبور به صدور حکم در مورد وضعیت خدمات استیکینگ کند.

در حال حاضر، صرافی‌های متمرکز احتمالاً در حال ارزیابی مجدد خود در تطبیق با قوانین هستند تا از سرنوشتی مشابه کراکن جلوگیری کنند.

در حال حاضر، خدمات استیکینگ در جاهای دیگر تا حد زیادی دست نخورده است. دیفای می‌تواند یک برنده بزرگ باشد، زیرا به طور کلی نظارت بر روی خدمات غیرمتمرکز سخت‌تر است.

منبع: Beincrypto

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.