اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

جان هاتزیوس گلدمن به بلومبرگ گفت که انتظار دارد فدرال رزرو در جلسات مارس، مه و ژوئن ۲۵ واحد نرخ بهره را افرایش دهد. وی گفت که بانک مرکزی ایالات متحده نگران این است که اقتصاد در آستانه رشد بیش از حد است.

هاتزیوس روز سه‌شنبه گفت:

داده‌های اخیر از نظر رشد قوی‌تر از حد انتظار بوده است، به علاوه ما ارقام تورم بالاتری را برای ژانویه مشاهده کردیم. این ایده را تقویت می‌کند که فدرال رزرو هنوز کارهای برای انجام دادن دارد؛ بنابراین ما فکر می‌کنیم 75 واحد دیگر از اینجا، بدون کاهش تا سال 2024، به نظر می‌رسد نتیجه‌ای محتمل‌تر است.

نرخ تورم ایالات متحده در ماه ژانویه 6.4 ٪ افزایش یافت. در حالی که فشارهای قیمت نسبت به اواسط سال 2022 تعدیل شده است، اما هنوز بسیار بالاتر از هدف 2 ٪ فدرال رزرو است.

تورم علی‌رغم سرعت تاریخی افزایش نرخ بهره، سرسختانه بالا مانده است. طی یک سال گذشته نرخ بهره از تقریباً صفر به 5 ٪ رسیده است، و این نشان داده است که انتظار می‌رود آنها را حتی در ماه‌های آینده بالاتر ببرد.

فراخوان هاتزیوس – که به عنوان رئیس تحقیقات سرمایه‌گذاری جهانی در گلدمن نیز فعالیت می‌کند – حرکت روبه‌جلوی بازار را در تضادی آشکار با آنچه فدرال رزرو انتظار دارد؛ می‌بیند.

بیشتر سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند که بانک مرکزی ایالات متحده سیاست‌های پولی انقباضی را کاهش دهد یا حتی با کاهش تورم، امسال کاهش نرخ بهره را شروع کند. اما با افزایش فروش خرده‌فروشی و حقوق و دستمزد و بیکاری، این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو ممکن است تصمیم بگیرد که باید نرخ بهره را بیشتر افزایش دهد.

نرخ بهره بالاتر باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و گران‌تر شدن وام می‌شود، که این امر باعث کاهش فشار رو به بالا بر قیمت‌ها می‌شود. با این حال، این همچنین می‌تواند تقاضا را کاهش دهد، رشد اقتصادی را کاهش دهد و سهام و سایر دارایی‌ها را پایین بکشد.

در مورد خطر رکود اقتصادی، هاتزیوس گفت که گلدمن تنها 25 ٪ احتمال رکود طولانی‌مدت اقتصادی را می‌بیند. وی افزود: اقتصاد ایالات متحده در حال رسیدن به یک فرود نرم است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.