اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

از آنجایی که کامیونتی ارزهای دیجیتال منتظر حکم نهایی در دادخواست کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) علیه شرکت ریپل است، این پرونده با پتانسیل تغییر قابل توجهی در حکم نهایی، پیچیدگی جدیدی به خود گرفته است. وکیل بیل مورگان در توییتی فاش کرد که کارشناس SEC اعتراف کرده است که قیمت بیتکوین و اتریوم تا اواسط سال 2018 مسوول 90 درصد از نوسانات ارزش XRP بوده است.

او عنوان کرد که اگر فرضیه کارشناسان SEC دقیق باشد، می‌تواند به این معنا باشد که ریپل به طور غیرمستقیم اجازه داده است ارزش XRP تحت تأثیر نوسانات قیمت بیتکوین و اتریوم قرار گیرد؛ بنابراین، با ارائه شواهدی مبنی بر اینکه بیانیه‌های قیمت ریپل بر ارزش XRP تأثیر می‌گذارد، SEC تلاش می‌کند تا این ادعا را ثابت کند.

پیچش ناگهانی در پرونده ریپل و SEC

قابل ذکر است، این واقعیت که نوسانات ارزش بیتکوین بر قیمت اکثر ارزهای دیجیتال نیز تأثیر می‌گذارد، استدلال مورگان را تأیید می‌کند. مورگان همچنین تاکید کرد که این باور که دارایی‌های قابل‌توجه ریپل از توکن XRP ، حاکی از متمرکز بودن XRP Ledger است و اینکه XRP به عنوان یک اوراق بهادار واجد شرایط است، همچنان به قوت خود باقی است.

شایان ذکر است که SEC از ریپل به دلیل فروش اوراق بهادار ثبت نشده در قالب توکن‌های XRP شکایت کرده است. به عنوان بخشی از دفاع خود، ریپل برای باز کردن مهر و موم اسناد سخنرانی Hinman که در آن تنظیم‌کننده به بیتکوین و اتریوم به عنوان اوراق بهادار اشاره کرده است، فشار می‌آورد.

حمایت از ادعای SEC در مورد ارزش XRP

مورگان با ادعای SEC که سرمایه‌گذاران به تلاش‌های قانونی ریپل برای برتری در دادخواست SEC اعتماد می‌کنند، طرف شد. این وکیل همچنین تصریح کرد که سرمایه‌گذاران روی عملیات تجاری ریپل برای کسب سود از XRP حساب نمی‌کنند، بلکه روی تلاش‌های قانونی شرکت برای پیروز شدن در دعوای SEC حساب می‌کنند.

نتیجه احتمالی

بر اساس اظهارات مورگان، یکی دیگر از وکلای طرفدار XRP، جرمی هوگان، یک نتیجه غیرقابل‌پیش‌بینی را برای پرونده عنوان کرد. هوگان حدس می‌زد که اگر قاضی تصمیم به «Split the baby» بگیرد، می‌تواند حکم کند که فروش XRP پس از اواسط سال 2018 اوراق بهادار نیست، زیرا حتی SEC تشخیص می‌دهد که اقدامات ریپل در آن دوره تأثیر کمتری بر ارزش توکن داشته است.

هوگان همچنین به پیامدهای احتمالی چنین حکمی اشاره کرد که نشان می‌دهد ممکن است ریپل ملزم به پرداخت جریمه و ادامه فعالیت تجاری خود شود. علاوه بر این، با توجه به اینکه XRP تنها ارز دیجیتال با وضعیت قانونی مشخص است، هوگان خاطرنشان کرد که می‌تواند بر فهرست دارایی‌های دیجیتال در پلتفرم‌های معاملاتی مختلف تأثیر بگذارد.

در این بین، گمانه‌زنی‌ها در مورد تاریخ اجمالی قضاوت همچنان وجود دارد. در ابتدا، برخی از کارشناسان حقوقی پیش‌بینی کرده بودند که حکم پرونده در سه ماهه اول سال 2023 نهایی می‌شود.

منبع: finbold

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.