اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

SEC در هفته گذشته ادعا کرد که BUSD، یک استیبل‌کوین با پشتوانه دلار آمریکا، یک اوراق بهادار است و خاطرنشان کرد که Paxos قوانین حمایت از سرمایه‌گذاران را نقض کرده است.

از 13 فوریه، زمانی که این خبر منتشر شد، ارزش بازار BUSD تقریباً 2 میلیارد دلار کاهش داشت که تا 16 فوریه به حدود 14 میلیارد دلار رسید – پایین‌ترین رقم از ژانویه 2022. در همین حال بایننس شاهد افزایش برداشت‌ها و بازخریدهای BUSD پس از سرکوب Paxos بوده است.
با فشار SEC علیه رقبای تتر، ارزش بازار این استیبل‌کوین به 70 میلیارد دلار نزدیک شد

روند نزولی ارزش بازار USDC همچنان ادامه دارد
در همین زمان، USD Coin، دومین استیبل‌کوین بزرگ از نظر ارزش بازار، نیز شاهد خروج سرمایه در واکنش به اخبار سرکوب SEC بوده است. عرضه کل آن از 41.29 میلیارد دلار در 12 فوریه به 40.99 میلیارد دلار در 14 فوریه کاهش یافته است.
با این حال، این رقم در 15 فوریه به 41.30 میلیارد دلار بازگشت پس از اینکه Circle توضیح داد که هیچ تهدیدی برای شکایت از سوی SEC دریافت نکرده است.
با فشار SEC علیه رقبای تتر، ارزش بازار این استیبل‌کوین به 70 میلیارد دلار نزدیک شدعلی‌رغم جریان‌های ورودی اخیر، ارزش بازار USDC از زمان اوج 56 میلیارد دلاری در ژوئن 2022 در یک روند نزولی حرکت کرده است – کاهش 25 درصدی طی هشت ماه گذشته.

تسلط تتر بر بازار افزایش یافته است
سرکوب رگولاتوری شرکت‌های استیبل‌کوین مستقر در ایالات متحده، یک موهبت برای تتر بوده است و ارزش بازار آن را به بیش از 69 میلیارد دلار رسانده است.
با فشار SEC علیه رقبای تتر، ارزش بازار این استیبل‌کوین به 70 میلیارد دلار نزدیک شدداده‌ها نشان می‌دهد که با نزدیک به 890 میلیون دلار جریان ورودی از 12 فوریه، سلطه تتر بر بازار تا 15 فوریه به 51.25 درصد رسیده است.
با فشار SEC علیه رقبای تتر، ارزش بازار این استیبل‌کوین به 70 میلیارد دلار نزدیک شداین جهش احتمالاً نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران از سرکوب BUSD ترسیده‌اند و به دنبال پناهگاهی امنی در تتر هستند. تتر متعلق به iFinex مستقر در هنگ‌کنگ است که همچنین مالکیت صرافی ارز دیجیتال Bitfinex را در اختیار دارد.
بازرسان مدت‌هاست تلاش کرده‌اند تا حسابداری پشت تتر را کشف کنند تا ثابت کنند که عرضه تتر در گردش آن 100٪ توسط دلار (و حتی ترکیبی از سایر ارزهای دیجیتال، اسناد خزانه، وجوه بازار پول و سایر دارایی‌ها) پشتیبانی نمی‌شود.
تتر بارها این اتهامات را رد کرده است و هر سه ماه یکبار حسابرسی را ارائه می‌دهد که توسط شرکت‌های حسابداری شخص ثالث امضا می‌شود.
با فشار SEC علیه رقبای تتر، ارزش بازار این استیبل‌کوین به 70 میلیارد دلار نزدیک شدآخرین گزارش در 31 دسامبر 2022، بیان می‌کند که دارایی‌های تلفیقی حداقل 67 میلیارد دلار است که حداقل 960 میلیون دلار از بدهی‌های تلفیقی بیشتر است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.