اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

شرکت ملی گاز ایران، شرکتی زیر نظر وزارت نفت جمهوری اسلامی، اطلاعیه‌ای برای استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال با موضوع افزایش نرخ گاز طبیعی صادر کرده است. این افزایش عطف‌به‌ماسبق است و شامل سال مالی جاری می‌شود که از مارس ۲۰۲۲ آغاز شده است.

نشریه پيوست خاطرنشان كرد:

بر اساس تصميم وزارت نفت، هر مترمکعب سوخت ۵۳ هزار و ۳۶۸ ريال (حدود ۱.۲۵ دلار) قيمت خواهد داشت كه تقريباً دوبرابر قيمت ۲۹ هزار و ۴۴۰ ريالي است كه ماینرها مي‌پرداختند. علاوه بر این، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده (VAT) نیز شامل آن می‌شود.

عباس آشتیانی، مدیرعامل انجمن بلاکچین ایران، این اقدام را تخلف توصیف کرد. او می‌گوید که افزایش مصرف گاز در نیمه اول سال مالی نباید اعمال شود.

بیش از یک‌سوم از مزارع کریپتو در ایران به تامین گاز متکی هستند و بسیاری از شرکت‌های دارای مجوز متحمل خسارات سنگینی خواهند شد. کامیونتی کریپتو در ایران معتقد است که پس از قطع‌شدن اینترنت، این سیاست اشتباه دیگری است که به ماینرهای بیشتری آسیب می‌زند.

ماینرهای ایران تا حدی مسئول کسری انرژی کشور شناخته شده‌اند و در دو سال گذشته چندین بار مجبور به تعطیلی شده‌اند. مزارع ماین مجاز هزینه برق خود را با نرخ صادراتی پرداخت می‌کنند و قیمت گاز حدود ۷۰ درصد میانگین صادرات تعیین شده است.

قیمت جهانی گاز پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین در اواخر فوریه افزایش یافت، اما اخیراً به دلیل کاهش خفیف و افزایش ذخایر در اروپا کاهش یافته است.

آشتیانی خاطرنشان کرد: تعرفه‌های گاز ایران معمولاً با افزایش نرخ‌های جهانی تعدیل می‌شوند، اما در صورت کاهش، تاثیری مشاهده نمی‌شود.

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.